Lovak alternatív gyógymódjai
Az alternatív gyógymódok kiválóan alkalmasak - a hagyományos gyógymódok mellett - a „rejtélyesen” visszatérő, krónikus megbetegedések gyógyítására.

A fizioterápiás és manuál terápiás kezelésekkel segíteni lehet légzőszervi (köhögés, asztma, bronchitis, allergia), mozgásszervi (patabetegségek, sántaság, feszes izomzat) és ezekből eredő lovaglási (fejrázás vagy head-shaking szindróma) és viselkedési zavarokon (félelem, menekülés, agresszió, depresszió) és szaporodásbiológiai problémákat (terméketlenség, ciklus- és vemhesülési zavar) is orvosolhatunk.

A versenyeken való sorozatos részvétel, a lovak teljesítménycsökkenésével járhat. Fáradt, túlkövetelt lóval a versenyzés nem csak hogy rossz élmény, de még balesetveszélyes is. A lovak teljesítmény-csökkenésének okára és annak doppingmentes kezelésére megoldás lehet a fizioterápia és a manuálterápia.

Természetesen nem arról van szó, hogy a hagyományos orvoslást el kellene vetni! Véletlenül sem! De nem szabad mellőzni és figyelmen kívül hagyni az alternatív gyógymódok hatékony erejét: megelőző jelleggel és gyógykezelések kiegészítéseként történő felhasználásukat preferálni kell.

 

lo-es-kez


Alkalmazott terápiák

Manuálterápia/Masszázs

Mikor tud, egy manuál terápia segíteni? Ha a test kimozdul a természetes egyensúlyából, ha a ló többé már nem együttműködő, ha a lovasnak nem a megszokott érzést nyújtja. A kezelés következtében az ízületek, gerinc és a szövetek mozgékonysága újból helyreáll.

 

Fizioterápiás kezelések

Mágnesterápia: Pulzáló elektromágnes-terápiás rendszer segítségével sejtszintről aktivizáljuk az öngyógyító folyamatokat. Az egyik legkomplexebb kezelés, szinte minden betegségnél alkalmazható,de nem csak a gyógyításban alkalmazzák sikeresen, hanem sportlovak teljesítmény fokozására, versenyek, edzés utáni nyugtatásra is alkalmas.

Elektro-terápia: A kezelés ingerárammal történik. A közepes frekvenciájú elektromos terápia, hatásosabb és kellemesebb, mint a hagyományos áramfajták. Kifejezetten gyorsítja a gyógyulási folyamatokat, különösen jó eredményeket érhetünk el például ín- és ínszalag sérülések esetében, valamint izomsorvadás kezelésekor. A készüléket használhatjuk fájdalomcsillapításra, vagy akár aktiválhatjuk vele az izmok élettani folyamatait. A kezelés hatásai nem okoznak semmiféle alkalmazkodási problémákat vagy hozzászokást. Ezen terápia esetén tulajdonképpen aktiválásról kell, hogy beszéljünk. A szöveteket teljes mélységükben átáramoltatja, ebből következik a gyógyító hatása.

 

lovak-kep


Ultrahang-terápia:
Az ultrahang-terápia a bőr, az izomzat, az ínak és az ízületek működési zavarainak normalizálására, illetve fájdalomcsillapítására szolgál.

Soft lézer-terápia: Terápiás céllal a gyógyászatban a vörös fényű, és az infra lézerek használatosak. A vörös fényű lézerekkel a felszínen kezelnek, általában sebek gyógyítására, illetve akupunktúrás kezelésre alkalmazzák. Az infra tartományban működő lézerek alkalmasak mozgásszeri problémák, bőrbetegségek kezelésére, fájdalomcsillapításra.

értékelés