-
karbantartó
-
Minőségbiztosítási munkatárs/Minőségellenőr
-
takarító
-
Értékesítő
-
Kőműves
-
Óvodapedagógus
-
Dolgozz szállodai programszervezőként napsütötte nyaralóhelyeken
-
Horgos Rakodó Teherautó-sofőr (CE)
2024. 11. 21
-
Junior Marketing Asszisztens | Budaörs
2024. 11. 21
-
Cyber Security Intern
2024. 11. 20
-
Komissiózó / Rendelés ellenőr
2024. 11. 21
-
Teherautó sofőr (CE) Frigo disztribúció
2024. 11. 21
-
Tolóoszlopostargonca-vezető
2024. 11. 21
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
Tanácsok, amelyek segítenek elkerülni a leesést és megelőzni a sérüléseket
Nem tudod teljesen kizárni az esések lehetőségét, ha lovagolsz. És arra sincs garancia, hogy az esések sérülésmentesek lesznek, de a következő tippek segíthetnek csökkenteni az esések becsapódásainak az erősségét lovaglás közben. Nem lehet elkerülni a leesést vagy a sérülést lovaglás közben. Még, ha tudod is, hogy hogyan ess le „helyesen" akkor sem létezik biztosíték arra, hogy nem sérülsz meg az esés következtésben.
Gyors landolás |
Kerüld el a leesést
Olyan állaton lovagolj, amely megfelel a felkészültségednek. Biztonságos környezetben lovagolj a felkészültségednek megfelelően. Tudatosan lovagolj! Próbáld te hamarabb észrevenni a lehetséges veszélyforrásokat, hogy elterelhesd lovad figyelmét róluk. Legyél ura a helyzetnek! Tartsd meg a megfelelő testtartást a nyeregben! Bizonyosodj meg róla, hogy a nyereg jó neked és hogy a kengyel a megfelelő magasságban van beállítva. Ellenőrizd le, hogy a nyereg vagy a szíj jól meg van-e szorítva. A nyereg nem szabad mozogjon!
Készülj fel az esésre
A védőfelszerelések használata segíthet a komoly sérülések elkerülésében.
Használj az ASTM (American Society for Testing and Materials) által jóváhagyott sisakot. Használj biztonsági kengyelt és olyan csizmát, amelynek a sarka 2.5 cm-es. Egy védő mellény további védelmet nyújthat a törzsnek is. A kesztyűvel jobban tudod fogni a gyeplőt és megvédi a kezed. Mit tegyél a gyeplővel?
Készülj fel az esésre! |
Amikor olyan helyzetbe kerülsz, amelyben az esés elkerülhetetlen a másodperc töredéke alatt kell eldöntened, hogy fogva tartod-e a gyeplőt vagy sem. Amennyiben zárt helyen vagy biztonságos elengedni. Ha kint vagy a pályán talán megpróbálsz a gyeplőbe kapaszkodni. Amennyiben a lovad elszabadul nemcsak hosszú út vár rád hazafelé, de veszélybe sodorhatod vele nem csak a lovadat, hanem másokat is a pályán vagy akár a sofőröket, ha a lovad egy forgalmas utat választ magának a hazatérésre. Természetesen vannak helyzetek, amikor nincs esély a döntéshozatalra. Ha a lovad megbokrosodik vagy ellenszegül akkor a legjobb, ha elengeded a gyeplőt, hogy ne húzhasson magával és, hogy ne gabalyodj bele.
Esni tudni kell |
Hogyan ess le?
Ha tudod, hogy le fogsz esni próbáld meg kiszabadítani a lábadat a kengyelből. Az lenne az ideális, ha lassan esnél le és a fenekeden érnél földet miközben a lovad meglepetten nézne. Ha ez nem sikerülne, akkor próbálj meg elgördülni a lovad útjából. Ne tedd előre a kezedet, hogy megtörd az esést, mert az növeli a csonttörés esélyét, de ilyenkor éppenséggel a ló is ráléphet. Inkább próbálj meg úgy összehúzódni, mint egy sündisznó.
Az esés után
Mérd fel gyorsan a helyzetet: adj magadnak egy kis időt, hogy fellélegezz és nézd meg, hogy nem sérültél-e meg. Ha minden rendben van, akkor állj fel és ülj vissza a nyeregbe. Ha valami nincs rendben, azonnal kérj segítséget. Bátorságra vall, ha nyugodtan tűröd a fájdalmat, de, ha eltört egy csontod az csak súlyosbít a sérülésen.
Elemezd ki miért estél le, hogy legközelebb ne kövesd el ugyanazt a hibát még egyszer!
Megsérülve ne ülj nyeregbe! |