-
Dolgozz szállodai programszervezőként napsütötte nyaralóhelyeken
-
takarító
-
karbantartó
-
gipszkartonozás, szárazépítés
-
Óvodapedagógus
-
Munkaügyi, Bér ügyintéző
-
Minőségbiztosítási munkatárs/Minőségellenőr
-
TIG hegesztők
2024. 11. 21
-
Karbantartó | Budapest, Dunaföldvár
2024. 12. 20
-
RTR Trainee - Supply Chain team
2024. 12. 21
-
Industrial Engineer für die Prozessoptimierung in der Produktion (w / m / x)
2024. 12. 21
-
RTR Trainee - Assets team
2024. 12. 21
-
Trading Settlements Intern
2024. 12. 21
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
Tizenhárom országból nyolcvannyolc versenyző érkezett, az európai jelentkezőkön túl Kínából is regisztráltak az eseményre. Az állatorvosi vizsgálat után péntek délután az ünnepélyes megnyitón a közönség megismerhette a Bábolnai Arab Ménest. A két nap alatt több nemzetközi versenyszámot rendeztek meg, köztük 160, 120, 80 és 40 kilométeres távot is a programba iktattak.
Mindegyik távot teljesíteni a kritériumoknak megfelelően a lovat- és lovast próbáló feladat volt. Nem egyszerre kellett megtenni, hanem voltak kötelező pihenőpontok, ahol a lovat állatorvosok ellenőrizték, hogy folytathatja-e a versenyt. A magas pulzusszám vagy a sántaság kizáró oknak bizonyult. Lovat és lovast cserélni nem lehetett. A távok megtételéhez 15 óra állt rendelkezésre, aki ezt az időkorlátot nem tudta betartani, az szintén kiesett.
Zajlik a távlovas verseny (Morhaf Photo)
Bihari Alexandra, a verseny egyik hazai szervezője elárulta, hogyan sikerült Magyarországra hozni a világszintű rendezvényt.
- 2013-ban zsokéként vettem részt a berlini Sheikha Fatima Bin Mubarak Világbajnokság egyik fordulóján, ahol már kialakult egy baráti viszony a verseny szervezőivel. Már ekkor megszületett a fejemben a gondolat, hogy Magyarországon is lehetne ilyet rendezni.
Erdőn, réteken, vizeken át is a győzelemért küzdenek (Morhaf Photo)
Mivel a magyar lóversenyen nincsenek arab lovas futamok, csak a távlovas verseny jöhetett szóba. Számos rendezvényükön részt vettem, volt, hogy nemcsak lovasként, hanem vendégként is. Szereztem éppen elég tapasztalatot ahhoz, hogy tudjam, mik a fesztivál szervezőinek kritériumai, és hogy egy idegen ország versenye bekerülhessen a Sheik Mansoor Festival naptárába. Egyedül a nemzetközi Bábolna Derby volt erre alkalmas, aminek az időpontja is megfelelőnek bizonyult. A szervezők elégedetten zárták az első hazai eseményt.
A Sheik Mansoor Bin Zayed Festival menedzsere, Adnan Al Nuaimi elárulta, rendkívül jó hangulatban és pozitív élményekkel gazdagodott támogatótársaival együtt, ezért mindenképp folytatni szeretnék a közös együttműködést hazánkkal.
- Szeretném megköszönni az összes szervező segítségét, Bábolna dolgozói kitették szívük-lelkük. Ezenkívül sok minden szimpatikus volt így első látásra, tetszett a pálya, a célvonal, a lovakkal való törődés, és az arab lovak történelme is fantasztikus volt. Meglátogathattam a múzeumot, ahol sok fotót és cikket láttam róluk. Nemcsak magyar, hanem más európai, például osztrák dolgokkal is találkoztam. Tervezzük a következő versenyt Magyarországgal kapcsolatban, jövőre még nagyobb eseményt szeretnénk szervezni.
A lovak szeretete elengedhetetlen egy távlovas verseny megtételéhez (Morhaf Photo)
Eredmények
A CEI*** 160 km-en két lovas indult, ahol csak a bolgár Borshosh Miroslav teljesítette a távot, 12 h 04’ alatt. A felnőtt CEI** 120 km-es távon tizenöt lovas versenyzett, ahol a szlovén Okorn Helena győzött, 6 h 35’ idővel. Ezüstérmes a lengyel Heliasz Wojciech, bronzérmes pedig a francia Wasilewski Marion lett. A juniorok 120 kilométeres távját a hét versenyző közül kettőnek sikerült véghez vinnie. Elsőként ért célba az osztrák Klein Julia Toison D’Or Larzackal 6 h 51’ alatt, másodikként pedig a horvát Tracak Sarah 8 h 16’ idővel.
A CEI* 80 kilométeren húsz versenyzőt regisztráltak, ahol magyar győzelem született Perlaky Alexa személyében 3 h 41’ idővel. Másodikként pedig Bors Margaréta ért célba. A junior CEI* 80 km-es távon szintén magyar versenyző, Bartos Viktória győzött, 4 óra 51 perccel. A CEN 80 km-es távon a magyarok győzedelmeskedtek az első helyeken. Ács Linda aranyérmesként állhatott a dobogóra, Arató Barna másodikként, Gábor László pedig harmadikként ért célba. A 40 kilométeres távon is magyar lovas, Lakatos Keve állt az első helyre, Gábor László második lett.
A verseny nyertesei és legjobbjai (Morhaf Photo)
A világszerte híres Bábolna Nemzeti Ménesbirtok
Nagy ritkaságnak számít, hogy több mint száz éve igazi hagyományteremtéssel, hozzáértéssel és értékekkel ápolják, művelik, és fejlesztik az arabló tenyésztést. A dióspusztai ménesben közel négy évtizede zajlik az angol telivér lovak tenyésztése. A bábolnai versenylovak hazánkon kívül az európai pályákon is rendkívül kimagasló eredményekkel emelkedtek ki. A 268 lóból álló arab ménes alapját 19 tenyészmén és 51 tenyészkanca alkotja. Az arab telivér tenyésztésében rendkívüli értéknek számítanak a tiszta vérű egyiptomi arab telivérek. A Shagya fajtát az elegancia, a harmonikus mozgás, a jó szándék, a tanulási képességek és a nagy munkabírás jellemzi.