-
karbantartó
-
Minőségbiztosítási munkatárs/Minőségellenőr
-
takarító
-
Értékesítő
-
Kőműves
-
Óvodapedagógus
-
Dolgozz szállodai programszervezőként napsütötte nyaralóhelyeken
-
Horgos Rakodó Teherautó-sofőr (CE)
2024. 11. 21
-
Junior Marketing Asszisztens | Budaörs
2024. 11. 21
-
Cyber Security Intern
2024. 11. 20
-
Komissiózó / Rendelés ellenőr
2024. 11. 21
-
Teherautó sofőr (CE) Frigo disztribúció
2024. 11. 21
-
Tolóoszlopostargonca-vezető
2024. 11. 21
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
Mi a legjobb módja egy macska fürdetésének?
A fürdetés előtt ki kell fésülnünk macskánk szőrét. Használjunk erre a célra kifejlesztett kesztyűt, sűrű fogú fésűt, vagy puha kefét a rövidszőrű fajták esetében (mint pl. a tonkinéz macska), és ritka fogú fésűt, valamint egy puha simító kefét a hosszúszőrűeknél (mint pl. a ragdoll macska). Keféljük alaposan végig a macskát rendkívül gyengéden, és vigyázzunk bőrére, mert az vékony és érzékeny. Emellett győződjünk meg róla, hogy minden kis gubanc, amit találtunk, eltűnt - ezeket sokkal nehezebb eltávolítani a nedves bundából. Ez egy jó lehetőség arra is, hogy ellenőrizzük, vannak-e sebek, kelések, kiütések vagy más problémák a macska bőrén. Ezután tisztítsuk ki az állat fülét, és figyeljünk oda a felesleges fülzsírra vagy szennyeződésekre. Ilyenkor levághatjuk a macska körmeit is. Ha a macskát zavarja bármelyik ezek közül az eljárások közül, várjunk, amíg megnyugszik a fürdetés megkezdése előtt.
Csellel is rávehetjük a fürdőzésre |
Készítsük elő az összes szükséges eszközt, mielőtt megfogjuk a macskát. Legyen közötte macskák számára készített puha törülköző, sampon valamint balzsam. Ha a sampon nagyon sűrű, hígítsuk fel egy kevés vízzel, mielőtt a macskát bekennénk vele. Közvetlenül a fürdetés előtt helyezzünk vattacsomókat a fülébe, és használjunk szemkenőcsöt, hogy az védve legyen. Tegyünk egy törülközőt a kagyló vagy fürdőkád aljára a csúszás megelőzése érdekében. Biztosítsunk meleg helyet a fürdetéshez és a szárítkozáshoz.
Ne feledjük, a macskák nem szeretik, ha korlátozzák őket, tehát minél kevésbé érzi, hogy irányítják, annál jobb. Beszéljünk lágy hangon, és próbáljunk nyugodtnak tűnni, mivel a macska annál idegesebb, minél jobban érzékeli az mi nyugtalanságunkat. A macska nyugtalanságára utaló jelek a lelapított fül vagy bajusz, farok csapkodás, hangos nyávogás és nyitott szájjal való lihegés.
Egyes macskák zokszó nélkül tűrik a fürdetést |
Használjunk langyos vizet. A macskák általában nem szeretik a spray használatát, ezért jobb, ha vizet öntünk a macskára ahelyett, hogy befújnánk. Ha mégis szükséges, akkor kerüljük az erős spray-ket, és ne permetezzünk a macska arca körül. Tekerjük a macskát egy vékony törülközőbe, nedvesítsük be bundáját vele, vegyük le a törülközőt, és kenjük be samponnal. Samponozás után alaposan öblítsük le. Az öblítés a legfontosabb lépés. Ha úgy érezzük. már jól leöblítettük a macskát, öblítsük le még egyszer.
Finoman szárítsuk meg a macskát a törülköző segítségével. Az itatás jobb, mint a dörzsölés, különösen a hosszúszőrű fajták esetében. A hosszúszőrűeket kiegészítésképp keféljük át még egyszer, és normál hőmérsékletű hajszárítóval szárítsuk meg (ha a macska elviseli a zajt).
Ha a cicus egyáltalán nem viseli el a nedvességet, próbálkozzunk száraz- vagy por samponnal, háziállatok számára készült, előre nedvesített fürdőtörülközőkkel, vagy részesítsük macskánkat nedves törölközős "borogatásos" fürdőben.
Egyes cicák kimondottan szeretik a fürdőzést |
Ne feledjük, minél fiatalabb korában kezdjük el fürdetni cicánk, annál valószínűbb, hogy élvezni fogja az alkalmi fürdéseket.