Mikor hullajtják a kiscicák a tejfogaikat?

Ahogy az embereknél, úgy a kiscicáknál is előbb-utóbb kicserélődnek a tejfogaik. Ez a fogzás egy teljesen normális folyamat, amelyen minden kiscica átmegy, amikor a kis tejfogaik helyét átveszik a fényes új, állandó fogak. Bár a legtöbb kiscica nagyon bátran viseli ezt az időszakot, néhányuknak egy kis extra vigaszra van szüksége. Ne aggódj: egy kis extra szeretet és néhány puha rágó játék sokat segíthet a kis bundás barátodnak ebben az időszakban!

A kiscicám hullajtja a fogait... Ez normális?

Igen! Körülbelül 3 és 6 hónapos kor között a kiscicád elveszíti a tejfogait (más néven "baba fogakat"), ahogy az állandó fogak elkezdenek nőni. A fogak, amelyeket találsz, aprók lesznek, és gyakran csak egy üreges héj marad belőlük. Ez teljesen normális, mert a kiscicád szervezetében a tejfogak gyökereit felszívják, hogy könnyebben kihulljanak. A kiscicád állandó fogai már a szájában ülnek, mint fogrügyek. Ahogy nőnek és fejlődnek, áttörnek a csonton és az ínyen, hogy megjelenjenek a szájüregben. Míg a tejfogak könnyen kihullanak, az állandó fogak gyökerei összekapcsolódnak az állkapoccsal. Ezek a gyökerek segítenek a fogak rögzítésében a rágáshoz, és biztosítják az idegek és az erek útját, amelyek táplálják a fogak belsejét. A tejfogaknak ki kell hullaniuk, hogy helyet adjanak az állandó fogaknak. Ha egy tejfog nem hullik ki, amikor az állandó fog már megjelenik, azt maradék tejfogként nevezzük. A maradék tejfogak problémát okozhatnak, mivel útban állnak az állandó fogaknak, és azok rossz szögben nőhetnek, vagy összezsúfolódhatnak a szájban. Ez azt eredményezheti, hogy az állkapcsok nem illeszkednek megfelelően, és elősegíthetik a fogínygyulladást és a fogászati betegségeket, valamint sérüléseket is okozhatnak, ha az állandó fogak érintkeznek a száj szöveteivel. A kiscicád négy hegyes szemfoga a legvalószínűbb, hogy maradék tejfogként marad vissza.

Mikor kezdődik a kiscicáknál a fogzás?

A fogzás első szakasza akkor kezdődik, amikor a kiscicád megkapja a tejfogait – ez általában 2-6 hetes kor között történik. A tejfogak megjelenése általában problémamentes, bár észreveheted, hogy a kiscicák többet rágcsálnak a játékokon (és egymáson).

A fő esemény a fogzás során az, amikor az állandó fogak megjelennek. Ez általában 3 hónapos kor körül kezdődik, és az összes állandó fog 6-7 hónapos korra megjelenik.

Mi a különbség a kiscica fogai és a felnőtt macska fogai között?

A kiscica fogai, más néven tejfogak, tejfogak, baba fogak vagy elsődleges fogak, az első, ideiglenes fogak, amelyek minden kiscicának megvannak. Ezek a fogak rendkívül kicsik és élesek, rövid, vékony gyökerekkel és vékony zománcréteggel. Ha megszámolod, a kiscicádnak 26 tejfoga legyen. Ezek a tejfogak csak helykitöltők, amíg az állandó fogak meg nem jelennek, így nem igényelnek sok gondozást. 6 hónapos korára a macskádnak már 30 állandó foga legyen. Ezek a fogak nagyobbak, mint a tejfogak, és gyakran kissé krémszínűek. Vastagabb zománcrétgük van, amely védi őket a kopástól, és hosszú gyökereik vannak, amelyek az íny alatt az állkapocshoz kapcsolódnak. A macskád egész életében megőrzi az állandó fogait, ezért fontos, hogy gondoskodj róluk! A napi fogmosás macskabiztos fogkrémmel az arany szabály a macskák fogápolásában, valamint a rendszeres, altatásban végzett professzionális fogtisztítás. A fogászati étrendek és rágcsálnivalók is segíthetnek néhány macskánál.

Mik a fogzás jelei a kiscicáknál?

A fogzás jelei a kiscicáknál:

  • Több rágcsálás a tárgyakon
  • Nyáladzás
  • Szájhoz nyúlás
  • Enyhe vérzés az ínyből
  • Csökkent étvágy
  • Ingergörcs

A legtöbb ilyen jel normális, és magától elmúlik, de néhány aggodalomra adhat okot. Figyeld a kiscicád étvágyát, és fordulj állatorvoshoz, ha fogyás tapasztalható. Az ínyből származó enyhe vérzés normális, de a túlzott vérzés vagy a szájhoz nyúlás más fogászati problémákra utalhat, amelyekről érdemes állatorvossal beszélni.

Fájhat a fogzás a kiscicámnak?

A fogzás maga valószínűleg nem okoz többet enyhe kellemetlenségnél a kiscicádnak. Győződj meg róla, hogy elegendően eszik, hogy megtartsa a testsúlyát.

A fogzás miatti fokozott rágcsálás azonban káros lehet a kiscicádra. Valószínűleg már átnézted a lakást és cicabiztossá tetted, amikor először hazahoztad a kiscicát, de a fogzás ideje alatt érdemes ezt megismételni.

Ha a kis fogzó tigrised mindent a szájába vesz, a legegyszerűbb módja annak, hogy biztonságban tartsd, ha egy nagy kutyakennelbe vagy egy szobába záród, amikor nem vagy otthon, hogy felügyeld.

Hogyan segíthetsz a fogzó kiscicádnak?

Több dolog is kipróbálható, hogy enyhítsd a kiscicád fájdalmas ínyét:

  • Ajánlj fel puha rágó játékokat
  • Adj neki hűtött (nem fagyasztott) rágó játékokat
  • Finoman masszírozd az ínyét az ujjaddal
  • Biztosítsd, hogy hozzáférjen puha táplálékhoz

Szerencsére a fogzás miatti kellemetlenség általában enyhe és gyorsan elmúlik. Ha a kiscicád extrém fájdalomban van, időzz állatorvosi vizsgálatra, hogy biztosan ne legyen komolyabb probléma.

Játékok, amelyek segítenek a fogzó kiscicáknak

A kereskedelmi forgalomban kapható kiscica rágó játékok általában puha gumiból vagy műanyagból készülnek. Elég tartósak kell legyenek, hogy a kiscicád ne tudjon leharapni belőlük darabokat, de elég puha, hogy ne törjenek vagy károsítsák a fogait. Készíthetsz saját rágó játékokat is, ha vágsz egy darab szövetet vagy bőrt, hogy a kiscicád rágcsálhasson rajta. A fonott fleece játékok is népszerűek, és a földön húzogathatóak a játékidő alatt.

Mikor hullajtják a kiscicák a tejfogaikat?

értékelés