-
karbantartó
-
Dolgozz szállodai programszervezőként napsütötte nyaralóhelyeken
-
Minőségbiztosítási munkatárs/Minőségellenőr
-
takarító
-
Értékesítő
-
Kőműves
-
Asszisztens
-
Teherautó / pótkocsi szerelő
2024. 11. 20
-
Junior Marketing Asszisztens | Budaörs
2024. 11. 21
-
Cyber Security Intern
2024. 11. 20
-
Brand Marketing & Content Specialist (Részmunkaidős)
2024. 11. 21
-
Műszaki Szaktanácsadó / Értékesítő
2024. 11. 21
-
Műszaki Szaktanácsadó / Értékesítő
2024. 11. 21
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
Aggodalomra semmi ok, ettől még nem kell lemondanunk a hagyományok ápolásáról, csak biztonságosabbá kell tenni az ünnepeket. Vegyük sorra, milyen veszélyek leselkednek ilyenkor a háziállatokra, és előzzük meg a baleseteket, hogy a húsvét továbbra is szép gyerekkori emlékeket, és ne fájdalmas veszteségeket idézzen fel bennünk.
Húsvétkor még jobban figyeljünk oda kedvenceinkre |
A 7 fő húsvéti veszélyforrás:
Festett és műanyag tojások
A fényes műanyag tojások játékra csábítják a kutyákat, macskákat, vadászgörényeket vagy nyuszikat és a többi velünk élő négylábút. Ha elcsenik, és rágcsálás közben lenyelik az apró darabokat, könnyen a műtőasztalon köthetnek ki. A főtt tojás önmagában nem jelent veszélyt, (festett hájastul annál inkább!) de az idő múlásával már komoly fertőzéseket tud okozni. Ha a gyerekek félmunkát végeztek, és az ünnepek múltán pár nap elteltével az állatok megtalálják, és egy jóízűt lakmároznak a kertben rejtőző tojásokból, abba bele is betegedhetnek.
Tippünk: jegyezzük fel, hány tojást rejtettünk el, és a rejtekhelyekről se feledkezzünk meg. A vadászat után számoljuk össze, mennyi került elő, és szedjük össze a megmaradt tojásokat.
Szép, de veszélyes lehet az ottfelejtett húsvéti tojás |
Műfű
A cicák különösen vonzónak találhatják a műanyagból készült dekorációt, de ha lenyelik, az ál-fű akár halálos is lehet! Az állat sem képes megemészteni a műanyagot, elfogyasztása akár bélcsavarodáshoz is vezethet.
Tippünk: helyettesítsük a húsvéti kosárba kerülő füvet papírból készült, vagy igazi fűvel, macskafűvel!
Mellőzzük a műfüvet |
Csokoládé
A legtöbb felnőtt tudja, hogy a csoki veszélyes finomság, de vajon a gyerekek is tisztában vannak vele? Magyarázzuk el a kicsiknek, hogy a csoki halálos méreg lehet az állatoknak, és figyeljünk rá, hogy tényleg ne kínálják őket suttyomban csokoládéval vagy süteménnyel. Adjunk nekik inkább jutalomfalatokat, hogy ezzel kényeztessék kedvenceiket.
Tippünk: ha csokinyuszival és tojásokkal teli kosarakat rejtünk el a ház különböző zugaiban, előzzük meg a bajt, különítsük el az állatokat egy rövid időre egy csokimentes zónába zárjuk.
Édes méreg |
Liliom
A szépséges, intenzíven illatozó virág növeli a húsvéti ünnepek fényét, de minden áron kerüljük el, hogy a cicák és kutyák közvetlen kapcsolatban kerüljenek vele. A liliom az egyik legmérgezőbb növény, főleg a macskák szervezete tolerálja rosszul a benne rejtőző méreganyagokat. A mérgezés tünetei: hányás, levertség, étvágytalanság. Ha a húsvéti szezonban bármelyiket is tapasztaljuk cicánkon, akkor feltételezhetjük, hogy egy óvatlan pillanatban mégis megrágcsálta a virágot. Ne késlekedjünk, azonnal vigyük az ügyeletre! Ha csak egy apró falatot is nyelt le cicánk, és nem vesszük időben észre a tüneteket, kezelés nélkül akár két nap alatt is kimúlhat veseelégtelenségben.
Tippünk: helyettesítsük a liliomot selyemből készült művirággal, vagy mellőzzük inkább.
A liliom veseelégtelenséget okozhat |
Cukor
Nem a csoki az egyetlen veszélyes finomság. A túl sok cukor emésztési problémákat okozhat a cicáknak és kutyáknak, amellett, hogy fogyasztása minden, csak nem egészséges. Ráadásul ha szőröstül-bőröstül nyelik le, a csomagolás károsíthatja a nyelőcsövet és a beleket is. A kutyáknak, macskáknak, rágcsálóknak és kisemlősöknek semmi szükségük az édességre, ne etessük őket sütivel és cukorkával!
Tippünk: ne hagyjuk elöl az üres celofánokat, nejlonokat és zacskókat, a kiürült csomagolást azonnal dobjuk ki, mert játék közben kedvenceink lenyelhetik, és meg is fulladhatnak tőle!
Kedvenceinknek nincs szükségük édességre! |
Apró díszek
Az pirinyó, drótból és műanyagból készülő csibék jól mutatnak az édességgel és ajándékokkal bőven megpakolt húsvéti kosarakon, vagy a lakás különböző pontjain elhelyezett díszeken. De az állatok jutalomfalatnak nézhetik, és akárcsak a kisgyerekek, ők is megfulladhatnak tőle, vagy a gyomrukba kerülve komoly bakteriális fertőzéseket okozhat.
Ttippünk: ne tegyük az ajándékokat a földre, ha macskánk van, akkor máshol se hagyjuk őrizetlenül a kosarakat. Ha lehet, inkább mellőzzük a kisméretű díszeket, mert végzetesek lehetnek. Inkább nagyobb figurákat használjunk, amit az állatok nem tudnak lenyelni.
Amilyen apró, olyan veszélyes |
Élő állat
Nem győzzük eleget hangsúlyozni, hogy az élő kisállat nem húsvéti dekoráció. Egyrészt számolnunk kell azzal, hogyan alakul a húsvétkor vásárolt szárnyassal közös sorsunk az ünnepek elmúltával, másrészt nem árt tudni, hogy ezek a fiókák nem ritkán szalmonellával fertőzöttek. Kétszer is gondoljuk meg, hogy tényleg egy kiscsibével, vagy kiskacsával szeretnénk-e hangulatosabbá tenni a húsvétot!
Tippünk: élő állat helyett plüssfigurával dobjuk fel a hangulatot!
Mi lesz a kiscsibével, ha elmúlnak az ünnepek? |