-
Óvodapedagógus
-
Kőműves
-
karbantartó
-
Irodai ügyintéző/adminisztrátor
-
Területi értékesítési munkatárs - Győr
-
takarító
-
óvodapedagógus
-
Szerelők
2025. 01. 20
-
Promóter - Értékesítő (Tv, Szórakoztató Elektronika) | Miskolc
2025. 01. 28
-
Műszaki- és karbantartási koordinátor
2025. 01. 28
-
Könyvelő
2025. 01. 28
-
.NET fejlesztő
2025. 01. 28
-
Support Service Agent- Cloud szolgáltatások (REF3789B)
2025. 01. 28
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
Ha igazi állatbarát vagy, cicusodat családtagként kezeled. Épp ezért oda kell figyelj a táplálékára. A továbbiakban megtudhatod, hogy, milyen alapanyagokat kell tartalmazzon egy macskakaja.
Az állatbarát számára a macska több mint egy egyszerű háziállat, a cica egyben családtag is. Ezért igen fontos a megfelelő táp kiválasztása, az olyan macskaeledelé, amely biztosítja számukra a szükséges ápanyagokat, ezáltal is növelve esélyüket egy egészségesebb életmódra. Gyakran találkozhatunk olyan macskaeledelekkel, amelyek azt állítják magukról, hogy kizárólag csak a legjobb alapanyagokat tartalmazzák, viszont az esetek többségében ez nem egészen így van!
A cikk további részében felvázoljuk milyen alapanyagokat kell keresni a macskatápokban, illetve melyek azok az összetevők, amelyeket ajánlott elkerülni. Minden bizonnyal a cikk olvasása hasznos információkkal fogja ellátni, megkönnyítve dolgodat a legegészségesebb, legtáplálóbb macskaeledel kiválasztásában.
Úgy tűnik, ez jó választás volt... |
Egy macskakaja vagy macskacsemege kiválasztásánál fontos megnézni a termék címkéjét, és hogy a táp fő összetevője protein legyen. Nagyon sok eledelben a proteint búzával, vagy kukoricával helyettesítik, A macskafélék húsevő állatok, tehát szervezetüknek szükségük van a húsra. Akármennyire egészségesek és szükségesek a zöldségek az emberek számára, a macskáknak nincs szükségük rájuk. Búza vagy kukorica alapú tápok hosszú távú használata ízületi problémákat, bőr, bunda vagy akár látáskárosodást is okozhatnak. Emlékezz csak a 2007-ben gluténnal fertőzött búzára, amely több macskaeledel visszavonásához és számos állat elhalálozásához vezetett.
Ugyanakkor a kukoricát vagy búza glutént tartalmazó eledelek allergiás reakciókat válthatnak ki a macskákból. Ha macskád többet vakaródzik a megszokottnál, illetve bőre sebessé válik ajánlatos állatorvoshoz fordulni vele, az állatorvos ilyenkor ajánlhatja az étrend megváltoztatását, illetve minőségibb tápanyagokból készült macskaeledelek használatát.
Az emberek úgy tartják, hogy a minőségi macskaeledelek nagyon drágák, viszont ezek az eledelek tápanyagok szempontjából jóval gazdagabbak. A jó minőségű macskaeledelből - a napi tápanyagbevitelhez - egy cicának fele akkora mennyiségre van szüksége mint az olcsóbb és gyengébb minőségű tápból. Következésképpen a napi kiadás nagyjából megegyezik. A tápok közti különbség csupán az, hogy egy minőségi eledelben nincsenek olyan szintetikus és káros anyagok mint a BHT, BHA, Ethoxyguin, vagy más szükségtelen tápanyagpótlók. Ezeknek a káros anyagoknak a kiiktatása nem csupán egészségesebbé teszi macskádat, de a változás az állat kedélyállapotán is érzékelhető lesz, illetve rengeteg (a nem megfelelő tápanyagok áltat okozott) betegségtől óvod meg az állatot, jelentősen lecsökkentve az állatorvos-látogatások számát is.
Ebédidő... |
Néha mindenki eszik gyors kaját, noha az egyáltalán nem egészséges, képzeld el milyen lenne, ha minden nap azt kéne enned, egészséged egy idő után tönkremenne. Az olcsó, tápanyagokban szegény macskaeledelek is hasonlóképen hatnak a macskák szervezetére, mint a gyors ételek a miénkre, próbáld meg elképzelni hosszútávú használatuk, milyen károsodásokat okozhat a macskák szervezetében. A nem megfelelő táp használatának külső jelei a macska bundájának kifakulása, illetve a barnás-sárgás vizelet, de olykor ennek nincsenek külső jelei. Viszont sokan tudják, hogy a megfelelő táplálkozás és tápanyag felszívódás az egészséges élet fő alapja.
Az étkezés igen fontos tényező egészségünk megőrzésében függetlenül attól, hogy két vagy négy lábon járunk. Ezért macskád egészségének megőrzése érdekében próbáld meg elkerülni az állati melléktermékek használatát, mint a kukorica és búza glutén alapanyagú tápokat.