-
Irodai ügyintéző/adminisztrátor
-
óvodapedagógus
-
Fogtechnikus
-
takarító
-
Minőségbiztosítási munkatárs/Minőségellenőr
-
Autófényező
-
Területi értékesítési munkatárs - Budapest
-
Szerelők
2025. 01. 20
-
Raktáros | Tihany
2025. 01. 24
-
Gépszerelő
2025. 01. 27
-
Call Center agent
2025. 01. 28
-
Terméktervező gépészmérnök
2025. 01. 28
-
Operátor
2025. 01. 28
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
Amikor ijesztő macskákra gondolunk, általában a Halloween macska jut az eszünkbe, akinek oldalról boltíves a háta és borzolja a szőrét. A fülei visszalapulnak a hátára, a szája szélei kihúzódnak oldalra, hogy látszódjanak a fogai, a bajsza a fej oldalára húzódik vissza és ráncolja az orrát. Te tudod miért púposítja a hátát a macska?
Azok a macskák, amelyeket ilyen helyzetbe látunk általában félnek és védelmi állapotban vannak és csak nagyobbnak és félelmetesebbnek akarnak kinézni az ellenség előtt. Ha púpos háttal oldalra fordulnak, a testük sokkal nagyobbnak néz ki. A boltívbe meredő hátat általában a szőr felegyenesedése is követi, főleg a háton és a farkon, amit latinul piloerectio-nak neveznek. Ez ugyanolyan mint mikor mi emberek libabőrösek vagyunk ha félünk vagy éppen fázunk. A piloerectio-t a szőr tövében lévő kicsi izmok összehúzódása okozza és ez segít az állatnak, hogy nagyobbnak látszódjon.
A macskák boltívbe tudják merevíteni a hátukat, mivel hátgerincükön 60 csigolya található, kétszer annyi mint amennyi az embereknek van. A macskák nagyon rugalmasak, az életmódjuk megkívánja a sok nyújtózkodást és mozgást. A macskák napi rutinjába beletartozik a precíz és összetett nyújtózkodási gyakorlat. Figyeljük meg a cicánkat amikor reggel felkel. Kinyújtja maga elé a lábait, és megnyújtja a testét a levegőbe emelkedő hátsó részével és farkával. És aztán felborzolja és ívbe merevíti a hátát. Természetesen nem fél, hanem így tartja magát formában, hogy szükség esetén felvehesse ezt a pózt.
Az állatok világában nem csak a macskák használják ezt a trükköt. Sok állatnak van védelmi de egyben fenyegető állása, arra az esetre ha veszélyben érzik magukat. Például, a kobra kígyó felemeli a testének első részét és csuklya szerűen tolja előre a fejét, az olyan emlősök mint a kutya, felegyenesítik a szőrüket vagy a bundájukat, a gyíkok pedig levegőt szívnak be és visszatartják a lélegzetüket, a halaknak pedig feláll az uszonyuk és felerősödik a színük. Ez a viselkedés segíti az állatokat, hogy nagyobbnak és félelmetesebbnek nézzenek ki és ettől az ellenség vagy a rivális egy kisebb és kevésbé ijesztő áldozat után néz.