-
Asszisztens
-
karbantartó
-
Óvodapedagógus
-
Kőműves
-
Dolgozz szállodai programszervezőként napsütötte nyaralóhelyeken
-
takarító
-
Minőségbiztosítási munkatárs/Minőségellenőr
-
TIG hegesztők
2024. 11. 21
-
Takarító - Dunakeszi
2024. 11. 22
-
Intézeti titkár
2024. 11. 22
-
Fémipari összeszerelő
2024. 11. 23
-
Hegesztő_villanyszerelő - Külföld
2024. 11. 23
-
Project koordinátor - Dél-Dunántúl
2024. 11. 23
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
Az egyiket áramütés érte, a másikat autó ütötte el. Szerencséjükre jó szándékú, állatbarát emberek találtak rájuk, és bevitték őket a Fővárosi Állat- és Növénykert szakembereihez. Sajnos olyan maradandó sérüléseket szenvedtek – hosszútávon nem tudnak már repülni –, melyek lehetetlené teszik a természetbe való visszaengedésüket. Az ölyveket minden nehézség nélkül elfogadta a kifutóban élő többi ölyv és héja, semmilyen agressziót nem mutattak irányukba, beilleszkedésük problémamentesen zajlott.
Az egerészölyv a leggyakoribb ragadozómadarunk, sík- és hegyvidéken egyaránt előfordul. Az egerészölyv kifejezetten szeret a forgalmas utak, autópályák mellett ücsörögni, hogy a kezelt (legeltetett, kaszált) gyepfelületek nyújtotta könnyebb zsákmányszerzési lehetőséget kihasználja. Hazánkban elsősorban mezei pockot zsákmányol. Néha a levegőben lebegve, szitálva keresi áldozatát. A kifejlett mezei nyulat és fácánt nem képes megfogni! Fészküket általában magas fákra, száraz gallyakból rakják, mindig a törzs mellett, 10-20 méter magasan. A fiatal madarak másfél hónaposan repülnek ki.
Új fajjal is bővül a Budakeszi Vadaspark állatállománya, hamarosan újra látható lesz a mezei nyúl a közönség számára, három kifejlett példány érkezik a kifutóba.