-
karbantartó
-
takarító
-
Munkaügyi, Bér ügyintéző
-
sofőr
-
gipszkartonozás, szárazépítés
-
Minőségbiztosítási munkatárs/Minőségellenőr
-
Kőműves
-
TIG hegesztők
2024. 11. 21
-
Éttermi Munkatárs | Mosonmagyaróvár
2024. 12. 24
-
Targoncavezető - Győr
2024. 12. 29
-
Irodai adminisztrátor
2024. 12. 30
-
Agrár élelmiszeripari gyakornok
2024. 12. 30
-
Backend fejlesztő
2024. 12. 30
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
Az első példány megjelenését március 4-én észlelték a Gemenc Zrt. szekszárdi erdészetének területén, a madár egy két éve épített fészket foglalt el - mondta az MTI-nek csütörtökön Kovács Gábor erdészetvezető. Azóta több példány is megérkezett, szerdán négy gólyát is láttak együtt repülni - tette hozzá.
Az erdészetvezető szerint nem szokatlan számukra a mostani zord időjárás, hiszen vonulásuk során találkozhatnak ehhez hasonló időjárási viszonyokkal.
A Gemenc Zrt. a Duna-Dráva Nemzeti Parkkal, a Magyar Madártani Egyesülettel együttműködve helyezett el két fán a fekete gólyákat mutató két-két webkamerát. A szekszárdi erdészet keselyűsi részén felszerelt kamera képe az erdőgazdaság honlapján, a gemenczrt.hu oldalon követhető figyelemmel.
A Gemencbe rendszerint március közepén érkeznek meg a fekete gólyák, amelyek állománya az utóbbi években örvendetesen nőtt, számukat tavaly 55-60 párra becsülték - mondta a szakember. A tájegység egyedülálló abból a szempontból, hogy a Sió-torok és a déli országhatár közötti területen élnek a legnagyobb sűrűségben fekete gólyák.
Az első fiókák május elején jönnek a világra, kirepülésük akár már július közepén megkezdődhet, de zömmel augusztus első heteiben zajlik. Ezután néhány hetet még a fészkelő hely közelében tartózkodnak, majd útra kelnek. A fekete gólyák két fő vonulási útvonala a Gibraltári-szoroson, illetve a Boszporuszon vezet át.
Magyarországon az 1990-es évek közepe óta 150 párról 300-ra nőtt a fekete gólyák állománya.