-
Területi értékesítési munkatárs - Győr
-
Autófényező
-
Irodai ügyintéző/adminisztrátor
-
takarító
-
Minőségbiztosítási munkatárs/Minőségellenőr
-
Irodavezető (munkaerő-kölcsönzés) - Szombathely
-
Kőműves
-
Szerelők
2025. 01. 20
-
SZAKÁCS
2025. 01. 30
-
szerviz technikus
2025. 02. 01
-
Szerviztechnikus (Volvo)
2025. 02. 02
-
Promóter
2025. 02. 02
-
Promóter
2025. 02. 02
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
Hogyan lehet felismerni?
A sólyom közepes méretű madár, néhány példány szárnyfesztávolsága azonban akár a 1,2 métert is elérheti. A madár könnyen felismerhető fekete fejtollairól, amelyek sisak alakban helyezkednek el, továbbá a csőre körüli tollak is sötétebbek, így olyan, mintha bajusza lenne. A csőrén, minkét oldalon egy-egy fogra emlékeztető kitüremkedés található.
A sólyom élőhelye és elterjedése
A sólymok minden földrészen előfordulnak, még az Északi Sarkvidéken is. A vándorsólyom Észak-Amerika leghosszabb távot berepülő madara, akár 25000 km-tt is repülhet egy vándorlás során. A sólymok szeretik a fészküket meredek sziklafalakra, vagy folyók mellé építeni. Mivel a városi élethez is könnyen alkalmazkodtak, gyakran láthatunk sólyomfészket magas épületek tetején is.
A sólyom története
A sólymokat sokan a „természet legtökéletesebb repülőgépének” tartják. A sólymok sebessége akár a 350 km/h sebességet is elérheti. A hihetetlenül gyors repülés és az éles látásuk igazán csodálatra méltó adottság: a sólyom akár több száz méter magasságból is képes észrevenni a zsákmányt, amelyre a másodperc töredéke alatt le is csap.
A sólyom táplálkozása
A sólyom húsevő, ragadozó madár: táplálékát főként kis-és közepes méretű madarak képezik. Legtöbbször kacsákkal, fácánnal, galambokkal, vízimadarakkal, énekesmadarakkal és gerlékkel táplálkozik, de kisebb emlősöket, mint például egereket és patkányokat is fogyaszt.
Sólyomvédelem
A vándorsólymot 1973-ban veszélyeztetett madárrá nyilvánították, ekkor az Egyesült Államokban kevesebb, mint 10 élő példányról tudtak. Azóta a vándorsólymok száma ismét megnövekedtet, de a madarakat fenyegető veszedelmek nem szűntek meg. A madarak halálát legtöbbször a rovarirtószerek okozzák, mivel ezek megmérgezik a sólymok környezetét és a fiókákra is káros hatással vannak.