-
Dolgozz szállodai programszervezőként napsütötte nyaralóhelyeken
-
Értékesítő
-
Minőségbiztosítási munkatárs/Minőségellenőr
-
Asszisztens
-
Kőműves
-
takarító
-
karbantartó
-
Teherautó / pótkocsi szerelő
2024. 11. 20
-
Junior Marketing Asszisztens | Budaörs
2024. 11. 21
-
Cyber Security Intern
2024. 11. 20
-
Brand Marketing & Content Specialist (Részmunkaidős)
2024. 11. 21
-
Műszaki Szaktanácsadó / Értékesítő
2024. 11. 21
-
Műszaki Szaktanácsadó / Értékesítő
2024. 11. 21
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
Az ivás különösen a mind gyakrabban csapadékmentes teleken okoz gondot a madaraknak, amikor fagyott havat vagy zúzmarát sem tudnak csipegetni. Ezért a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) arra kéri a lakosságot, hogy az etetőkön itatók működtetésével is segítsük a madarakat.
Télen a víz természetesen az itatókban is megfagy. A madarak számára azonban már az is nagy könnyebbséget jelent, ha a reggeli szürkületet követő néhány órában kiszedjük az itatóból a jeget és a helyére langyos csapvizet töltünk, hogy ihassanak, fürödhessenek.
A jég eltávolítása gondot okozhat, ha a hidegben rideggé, törékennyé váló, például kerámia itatót használunk, ezért jobb nagyobb műanyag virágalátét itatót alkalmazni. Az itató eltörését úgy kerülhetjük el, ha jégtelenítéskor langyos csapvizet folyatunk az aljára. De a reggeli jégtelenítés szükségtelenné válik, amennyiben már este kiöntjük az itatóból az ilyenkor többnyire még csak vékony jéghártyával fedett vizet.
Ha éjszakára egy követ teszünk a kazánra, fűtőtestre, akkor ezt a jégtelenített itató vizébe téve elodázható a befagyás. Ha az itató napon van, akkor a gyenge téli napsütés is késlelteti a víz befagyását. Az etetőre kihelyezett alma nem csak élelmet, de némi vízutánpótlást is jelent a madarak számára. Ha ez keményre fagyott, csurgassunk rá meleg vizet, hogy felpuhulva a gyengébb csőrű madarak számára is megkönnyítsük a csipegetését.