-
sofőr
-
Kőműves
-
Dolgozz szállodai programszervezőként napsütötte nyaralóhelyeken
-
karbantartó
-
takarító
-
Munkaügyi, Bér ügyintéző
-
Minőségbiztosítási munkatárs/Minőségellenőr
-
TIG hegesztők
2024. 11. 21
-
Lakáshitel Értékesítési Tanácsadó | Veszprém
2024. 12. 21
-
RTR Trainee - Supply Chain team
2024. 12. 21
-
Csomagoló
2024. 12. 22
-
Data Compliance Manager
2024. 12. 22
-
Csomagoló
2024. 12. 22
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
Annyira megkedveltük a jó beszélőkével megáldott jákópapagájt, hogy mára veszélybe került a fennmaradása. A madárbarátok egyik legnagyobb kedvencéből 9 év alatt csaknem 360 000 példányt adtak el legálisan és valószínűleg ennek sokszorosát értékesítették "kéz alatt".
Sajnos nagyon sok papagáj elpusztul a szállítás közben |
Szerencse a szerencsétlenségben, hogy a madárinfluenza-hisztériának köszönhetően az EU ideiglenesen (2006. december 31-ig) betiltotta a jákópapagáj (más néven: afrikai szürkepapagáj) importját, intézkedésével valószínűleg 1 millió madár életét mentve meg. A meghökkentően nagy számadat első hallásra irreálisnak hangozhat, de ha figyelembe vesszük, hogy a vadmadár-kereskedelem 93%-a az Európai Unió piacaira irányul, akkor már érthető.
Bár a jákópapagáj szerepel a Veszélyeztetett Állat- és Növényfajok Nemzetközi Kereskedelmét Szabályozó Egyezmény (CITES) listáján, ez még nem óvja meg őt a mértéktelen befogásoktól, végső soron a kihalástól. Ezért a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) felvette a kapcsolatot a Brit Királyi Madárvédelmi Társasággal (RSPB) és közösön kezdeményezték a CITES szigorítását. Még nem tudni, hogy lesz-e eredménye a petíciónak, de a vadon élő jákók érdekében reméljük, hogy igen. Hiszen a jákópapagáj tenyésztése már hazánkban is folyik.