-
karbantartó
-
Értékesítő
-
Kőműves
-
takarító
-
Dolgozz szállodai programszervezőként napsütötte nyaralóhelyeken
-
Óvodapedagógus
-
Minőségbiztosítási munkatárs/Minőségellenőr
-
TIG hegesztők
2024. 11. 21
-
Takarító - Dunakeszi
2024. 11. 22
-
Intézeti titkár
2024. 11. 22
-
Junior épületgépész mérnök
2024. 11. 22
-
Könyvelő
2024. 11. 22
-
Takarító
2024. 11. 22
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
A Goeldi-tamarinok az Amazonas-medencéjének nyugati részén élnek, sajnos egyre csökkenő számban. A státuszuk a Természetvédelmi Világszövetség adatai (IUCN Red List) alapján sérülékeny (vulnerable), elsősorban az elsődleges esőerdők eltűnése, a fák kivágása veszélyezteti. Európában kb. 300 egyede él állatkertekben, ahol nemzetközi fajmentő tenyészprogram keretében tartják, tenyésztik – ebben vesz részt a Szegedi Vadaspark is.
Mi az a Goeldi-tamarin
A karmosmajmok maguk is különlegesek a főemlősök színes és változatos csoportján belül, a Goeldi-tamarinok viszont még ezen a körön belül is egyedinek számítanak. Ezen fekete majmocskákat, a Callimico nemzetség egyetlen faját sokáig különálló alcsaládba sorolták, annyira különböznek a többi selyemmajomtól, mind anatómiailag, mind viselkedésükben. Többek között náluk egy kölyök születik és nevelik közösen szüleik, szemben a rokonaikkal, ahol a két utód születése az általános.
A Szegedi Vadaspark már rutinosnak számító szülőpárjától ennek megfelelően idén júliusban is egyetlen kicsi született. Az utód nevelésében az apára fontos szerep hárul, miután 2-3 hetesen átveszi a hordozás terhét az anyától, de az egész család aktívan részt vesz benne, beleértve nálunk a két idősebb fivért is. Bár nem könnyű elsőre megpillantani a szintén fekete színű kölyköt, érdemes pár percre megállni és csendben szemlélődni a Goeldi-tamarin családnál, mert előbb-utóbb észre vehetjük a – főleg apjába kapaszkodó – kölyköt.
Fotó: Endrédi Lajos