-
Minőségbiztosítási munkatárs/Minőségellenőr
-
Kőműves
-
takarító
-
Munkaügyi, Bér ügyintéző
-
karbantartó
-
Óvodapedagógus
-
Dolgozz szállodai programszervezőként napsütötte nyaralóhelyeken
-
TIG hegesztők
2024. 11. 21
-
Fiókvezető | Esztergom
2024. 12. 11
-
Személygépjármű / furgon szerelő
2024. 12. 16
-
Nyugdíjas takarító
2024. 12. 16
-
Logisztikai gyakornok
2024. 12. 16
-
Portfolio Solutions Intern
2024. 12. 16
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
A lengyel származású hím és a luxemburgi nőstény 2014-ben, az Európai Fajmegőrzési Program keretében érkezett a sóstógyógyfürdői látványosságba - tájékoztatta Révészné Petró Zsuzsa, az állatpark sajtóreferense-osztályvezetője kedden az MTI-t.
A 120 napnyi vemhesség után világra jött, jelenleg héthetes kölyöknek eleinte sötét bundája volt, s mivel anyja sokáig rejtette a kíváncsiskodó tekintetek elől, az ivarát sem tudták megállapítani a szakemberek. Az állat egyre gyarapodó barna bundája és a fehér pamacsos füle mára azonban egyértelművé tette, hogy nőstény.
A kölyök jelenleg anyatejen él, de fokozatosan elkezdi majd fogyasztani az elsősorban levelekből és gyümölcsből álló táplálékot.
A szerecsenmaki Észak-Madagaszkáron őshonos állat. Érdekessége, hogy a fekete szőrű hím és a barna bundájú, fehér nyakgallért viselő nőstény annyira különbözik egymástól, hogy sokáig külön fajnak hitték őket.
A Természetvédelmi Világszövetség (IUCN) veszélyeztetett fajokat összesítő vörös listáján sebezhető kategóriában szerepel. Noha alkalmazkodásra képes faj - az érintetlen erdőkön kívül faültetvényeken, valamint erdőfoltos területeken is megél -, élőhelyét az illegális fakitermelés és az orvvadászat folyamatosan csökkenti.
A világon jelenleg kétszáz szerecsenmaki él állatkertekben, a nyíregyházi szaporulat az idei harmadik utód Európában.
Héthetes szerecsenmaki-kölyök (Eulemur macaco) kapaszkodik anyja hátába
MTI Fotó: Balázs Attila
(MTI)