1. Pireneusi hegyikutya, a legkedveltebb pásztorkutykák egyike
A pireneusi hegyikutya mindenfajta időjárással, betegségekkel szemben ellenálló fajta. Fajtajellegzetessége a hátulsó lábakon levő dupla farkaskarom.
A pireneusi hegyikutya mindenfajta időjárással, betegségekkel szemben ellenálló fajta. Fajtajellegzetessége a hátulsó lábakon levő dupla farkaskarom.
A szibériai husky közepes termetű, gyors és elegáns mozgású, minden szélsőségtől mentes munkakutya. Idegenekkel szemben nem túl gyanakvó.
Milyen állat a cukormókus, hogyan kell tartani, és mivel kell etetni? Minden, amit a cukormókusról tudnod kell!
A csuklyás patkány a vándor patkány laboratóriumi célokra kitenyésztett változata, s amiatt, hogy fiatal korban könnyen kézhez szoktatható, ideális társállattá nevelhető.p
A shiba-inu Japánból származik, az akita mellett talán a szigetország legelterjedtebb kutyafajtája. Mérete miatt könnyen kezelhető kutya, bár a japán fajták makacssága benne is megtalálható.
A kaparás és a rágás általában a fajtából adódik, de lehet pótcselekvés is. Ha elmennek sétálni, próbáljon meg a kutyával labdázni vagy egy bottal játszani vele. Fontos, hogy a kutya magával játsszon, ne csak céltalanul szaladgáljon. Esetleg tanítson neki valamit. Az is jó, ha csak az általános engedelmességi gyakorlatokat (ül, fekszik, fordulatok, helyben maradás). A kutya felesleges szellemi kapacitását leköti, és fizikai kimerültséget is elér vele. Így amikor otthon marad esetleg egyedül, pihenni fog, és azt várja, mikor mennek megint játszani. A pórázon való húzásról való leszoktatást sajnos elég nehéz leírni. A kutya rohanását mindenféleképpen negatív élménnyel kell összekötni (erős pórázrántás). Amikor a húzás abbamarad, meg kell dicsérni szóval és simogatással, és a pórázt azonnal lazán kell tartani. Ha ismét sietne, kezdeni kell előlről, és a rántás legyen erősebb. Azt tudom javasolni, keressen fel a közelben egy kutyaiskolát vagy egy kiképzőt. Biztosan kap majd segítséget a többi faladat megoldásához is.
A méhgyulladás diagnisztizálása nem nehéz ultrahangvizsgálat segítségével; ha folyadéktartalom van a méhben és az általános tünetek is erre utalnak, akkor száz százalékos méhgyulladás. Hozzáteszem, egy vérkép- (emelkedett fehérvérsejt-szám) vizsgálat egyértelművé teszi a diagnózist. A sok vízivás hátterében cukorbetegség is lehet, ami ilyenkor a tüzelés utáni 2 hónapban jelentezhet, ennek az oka a megváltozott hormonális háttér. Vércukormérés történt-e? Egyébként is a leírásából kitűnik, hogy nem volt biztos a diagnózisban a kolléga, ráadásul az álvemhes állat ivartalanítása nem célszerű, mert csillapíthatatlan álvemhesség alakul ki hosszú időre. Javaslom vizsgáltassa ki egy másik kollégával is.
A leírt tünetek sok mindenre, így például emésztőszervi megbetegedésre, a hasnyálmirigy vagy a hashártya érintettségére is utalhatnak. A kutya azonnali, alapos kivizsgálását javaslom. Tanácsom, hogy keressen fel vele egy homeopata állatorvost, aki majd a szükséges kiegészítő vizsgálatokat (vér, UH, stb.) is elvégezteti. Címlistát a www.homeopata.hu oldalon talál. Megtisztelne, ha tájékoztatna az eseményekről.
Valóban a spánieleknél a külső hallójárat gyulladás fajta dispoziciós betegség, vagyis hajlamos rá ez a kutyafajta. A betegség kezelésében kulcsfontosságú a korrekt és pontos bakteriológiai vizsgálat elvégzése, majd a rezisztencia vizsgálat alapján történő, célzott antibiotikumos kezelés. Ha a cseppek már nem használnak, akkor a tablettás kezelés segíthet esetleg, ha ismerjük a kórokozó érzékenységét. Kérjen ismételt bakteriológiai vizsgálatot az állat fültampon mintájából, majd azalapján lehet kezelés módosítani. Végső megodás a külső hallójárat sebészi kimetszése, de ez az ő esetében fokozott kockázattal jár, hiszen szívbeteg. Remélem, segítettem...
A három hónapos kutya még elég fiatal, és gyanítom, az oltásait sem kapta meg. Ha van rá mód, ne vigye az utcára, inkább az udvarban (természetes környezetben, ha van) mozgassa, ott viszont minél sűrűbben, de alkalmanként csak rövid ideig. Napközben sokat labdázzon, húzogasson rongyot, vagy játsszon bármi mással, amihez kedve van a kutyának (lehetőleg fa- vagy szövetanyaggal). A sétához is fokozatosan szoktassa hozzá, lehetőleg itt is játékkal összekötve.