1. Pumi: vakmerő, bátor és jó szimatú kutyafajta
A pumi értelmessége, élénksége, véleményalkotó és -nyilvánító képessége, rámenős természete miatt mindig magára vonja a figyelmet. Nem lehet nem szeretni!
A pumi értelmessége, élénksége, véleményalkotó és -nyilvánító képessége, rámenős természete miatt mindig magára vonja a figyelmet. Nem lehet nem szeretni!
Olyan cápafajokkal érdemes foglalkozni, melyek nem harapják le tőből a kisujjunkat etetéskor, s még több éves tartás után, kifejlett állapotban sem haladják meg a 60-80 centiméteres nagyságot.
Kedvenc állatom Hájdn, aki tavaly költözött be a számára berendezett akváriumba két karmosbéka mellé.
A kubai kékrák (Procambarus alleni), a világító kékrákok közül az egyik legelterjedtebb, legkedveltebb fajta. Mérete megközelítően 8 cm. Állatkereskedésekben általában megtalálható, gyakori faj. Tenyésztőktől szintén beszerezhető. Az egészséges rákok nem túlzottan félénkek, koruknak megfelelő nagyságúak. Minden testrészük sértetlen és megfelelően funkcionál.
Sok szakértő szerint a szibériai macska az őse a norvég erdei macskának és a Maine Coonnak, sőt más hosszúszőrű fajtáknak is, mint a perzsa és az angóra.
Úgy látom, "kemény fába vágtad a fejszédet", de ez a lényege az állattartásnak és hogy együtt tudjunk élni társállatainkkal. :) Egyszer Budapesten az Astoriánál láttam valakit egy nyulat pórázon sétáltatni. Így tehát biztosan van gazdi, aki képes erre és van nyúl, amelyik elég "okos" ahhoz, hogy ezt a nem éppen egyszerű feladatot elsajátítsa. Gondolom sok türelem és bizalom kell. Ha tényleg szeretnéd megtanítani, először is hozzá kell szoktatni a nyúlhám viseléséhez, majd idővel pórázon is lehet vinni, de csak rövid időre, kis távon. Majd ahogy kezd hozzászokni, nagyobb távolságokat is megtehettek. Sok sikert kívánok a "nyúlidomításhoz"!
Ha csak néha tüsszent egyet az még nem gond, de ha gyakori és orrfolyása is van, akkor elképzelhető, hogy valamilyen légzőszervi betegsége van (megfázás, egyéb légúti fertőzés, stb.), ebben az esetben az javasolnám, hogy vigyék állatorvoshoz a hörcsit, aki megvizsgálja és megfelelő kezelésben részesíti.
Rendszeresen és rendesen gondozott hörcsögnek nincs szaga, tehát semmilyen, az ember számára kellemetlen szagot nem áraszt sem az állatka, sem az alom. Viszont ha sokáig alatta marad a "fáradt" alom, nagyon is bűzös tud lenni a benne bomló vizelet és ürülék miatt.
Myxomatosis ellen mindenképpen kell oltatni a nyulakat, mert gyakran előfordul egyedül tartott állatoknál is. Nyulak Vérzéses Betegsége (RHD) ellen is van oltóanyag, érdemes a helyi állatorvosnál érdeklődni oltás ügyében.
Szoptatásra legjobb az állatpatikákban vagy állatos boltokban kapható, kutya vagy macska felnevelésére való tejpor. Ezeken fel van tüntetve, hogy milyen arányban kell vízzel hígítani. Figyelni kell a tisztaságra (kézzel nevelt rágcsálóknál így is gyakran előfordulnak fertőző megbetegedések) és arra, hogy mindig kézmelegen szoptassuk a kicsiket, megfelelő pici szoptatógumival, vagy szemcseppentővel. Kb. 4 óránként kell szoptatni, majd fokozatosan ritkábban. Egyébként a tengerimalacok már maradó fogazattal születnek, és már az első naptól szilárd táplálékot is képesek felvenni a szopás mellett, így azt is kínálni kell nekik. Ha maguktól nem ürítenének székletet vagy vizeletet, langyos vattával kell simogatni a hasukat, feneküket.