46. Sundevall-futóegér: a nagy testvér
Az Egyiptomból származó sundevall-futóegér deguméretével, barátságos lelkületével és egyszerű tarthatóságával belopta magát a rágcsálókedvelők szívébe. Ismerkedj meg vele, hátha téged is levesz a lábadról!
Az Egyiptomból származó sundevall-futóegér deguméretével, barátságos lelkületével és egyszerű tarthatóságával belopta magát a rágcsálókedvelők szívébe. Ismerkedj meg vele, hátha téged is levesz a lábadról!
Hallottál már a nyuszi és az őz barátságának történetéről? Tanja Askani képsorozata azt illusztrálja, hogy a valóság és a mese világa gyakran igen közel áll egymáshoz. A különböző állatfajok közötti barátság egyáltalán nem lehetetlen.
A tavaszias meleg lassan előcsalja a barna ásóbékákat föld alatti telelőhelyükről, és nagy csapatokban indulnak szaporodóhelyükre. De sajnos kevesen érnek oda! Segíts te is a természetvédőknek megóvni a a békákat a tömeges gázolástól!
A háziállat.hu összegyűjtötte azokat az állatvédő és állatmenhely szervezeteket, amelyek hálásan fogadják az adófizetők adományait. Támogasd Te is a lakóhelyed szerinti legszimpatikusabb civilt!
Ahogy a kutya vagy a cica, úgy a nyuszi is szobatisztaságra nevelhető. Ehhez csupán az elején kell ügyesnek lennünk...
Szerintem ez "növényegészségügyi" kérdésnek tűnik és ajánlanám a www.edenkert.hu weboldalon a növénydoktort. Ők biztosan tudnak kellő választ adni a narancssárgás elváltozással kapcsolatban. A válaszuktól függően eldöntheti, hogy kiveszi-e a faágakat vagy nem. Személy szerint én kicserélném a faágakat, de szárazakra.
Melegíteni csak a trópusi halak vizét kell, a hidegvízben élőkét nem. Ha tehetjük, automata fűtőszálat vegyünk, és akkor egész nap mehet.
Nem cérnagilisztáról van szó? Javasolom, hogy vigyen friss bélsármintákat állatorvoshoz. (Külön-külön csomagolva!)
A hirtelen tápváltáskor felborulhat az állat bélflórája és ilyenkor nem biztos, hogy az eredeti tápra visszatérve rendeződik a helyzet. Tápváltást mindig csak fokozatosan! Mindenképp vigyék a kutyust állatorvoshoz, hogy megvizsgálja, nehogy más fertőző betegsége legyen, ami szintén hasmenést okozhat. Itt kaphatnak a bélflóra stabilizálására szolgáló készítményeket is.
Leírásod alapján a kutyusod hőgután esett át. Valószínűleg a fülledt, meleg időben történő erős fizikai igénybevétel (kiképzés) váltotta ki nála. Ilyenkor a hőszabályozó rendszer csődöt mond, és az állat testében hőtorlódás lép föl, a végbélben mért testhőmérséklet elérheti a 43C fokot, ami a hőmérő számára "mérhetetlen" tartományba esik. Sajnos ebben az állapotban az agyban bővérűség (ödéma) alakul ki, és ha ez a magas testhőmérséklet tartósan fenn áll egy visszafordíthatatlan állapot, az ún. polioenchephalomalacia (bizonyos agyvelőterületek lágyulásos elhalása) jön létre. Helyesen jársz el, ha most néhány hétig pihenteted kutyusodat és gyakran viszed kontrollvizsgálatra kezelő állatorvosához. A kutyus kezelőorvosa a kontrollvizsgálati leletek alapján megfelelő kezelésben részesíti az állatot, megpróbálja újra tünetmentessé tenni. A tudatvesztéssel és görcsös rohamokkal járó hőguta esetében sokszor a leggondosabb állatorvosi kezelések ellenére is maradandó idegrendszeri károsodásokat szenved az állat.