501. Lóvizsgálat - tüdő, fog, patkó
Dr. Kukla Miklós a Kutyavári rendelő állatorvosa a Reggeliben bemutatja, hogyan és milyen eszközökkel vizsgáljuk a lovat, továbbá beavat a patkolás rejtelmeibe. Nézd meg videón!
Dr. Kukla Miklós a Kutyavári rendelő állatorvosa a Reggeliben bemutatja, hogyan és milyen eszközökkel vizsgáljuk a lovat, továbbá beavat a patkolás rejtelmeibe. Nézd meg videón!
Betyár gazdija már túl idős ahhoz, hogy elbírjon az erőszakoskodó, rakoncátlan kutyával. A kan kutya ivartalanítása után vélhetően nyugodtabb, kezelhetőbb lesz. S nem fog a lányok után kóborolni.
A nőstény macska ivartalanítása rutineljárás. A gyors műtétet pár nap lábadozás követi. Tíz nap után varratszedés, és a cica újra a "régi".
Ennek az angol bulldognak a szemhéja befelé nőtt. Ez a probléma egy egyszerű plasztikai műtéttel orvosolható. Nézd, hogyan műtenek az állatorvosok!
Az angol bulldog morcos arca ellenére igencsak nyugodt, barátságos és gyerekszerető kutya. Ha angol bulldog kerül a családba, az eb hamarosan a család központjává válik és még a horkolást is megbocsátjuk neki.
Sajnálom, de ez annyira egyedi és különleges probléma, hogy erről ebben a formában biztosan nem lehet semmi érdemlegeset mondani. Éppen azért, mert ez egy ritka és különleges eset, csak egyetlen megoldást látok: el kellene vinni a kutyáját a SZIE ÁOTK klinikájára egy nagyon alapos kivizsgálásra, hátha ott legalább sikerül megállapítani az okát.
Ennyi kevés a diagnózis felállításához. Ha alapos fizikális vizsgálattal nem találtak elegendő tünetet, kiegészítő vizsgálatokra van szükség. Labor, ultranang, röntgen, stb, attól függően, milyen betegségek jöhetnek szóba.az sem mindegy, hogy kan, vagy szuka kutyáról van-e szó, ivartalanított-e, stb. Menjenek vele vissza állatorvosukhoz, vagy egy jól felszerelt rendelőbe, állatkórházba!
Sokféle probléma okozhatja ezt a viselkedésváltozást. A pszichés eredet bizonyításához először érdemes lenne egy alapos kivizsgálással kizárni a belgyógyászati és ortopédiai-neurológiai betegségeket (fájdalom). Ha ezek rendben vannak, akkor azt javasolnám forduljanak egy szakavatott kutyakiképzőhöz...
Amit leírt, az szerintem is nagy valószínűséggel nagyon enyhe epilepsziás "roham" volt, de valójában ezt még túlzás lenne rohamnak nevezni. Én is egyetértek azzal, hogy ezt még nem kell kezelni gyógyszerrel. Ha ez megmarad ezen a szinten, és évente pár alkalommal ezt előadja, nem lesz semmi baja. (Az én saját kutyámnak 10 éve van hasonló jellegű "rohama", kicsit mást csinál ugyan, de az is hasonlóan egy enyhe epilepsziás roham lehet. Nem súlyosbodott, nem lett gyakoribb a szokásosnál, így nem kezelem én sem semmivel.)
Kedves Gazdi! Mindenképpen vigye el állatorvoshoz a kutyust. A vizeletcsöpögésnek több oka is lehet p,. hólyaggyulladás, hólygzáróizom elégtelenség stb. Mielőbbi ellátást igényel. Üdvözlettel Dr.Szaniszló Ferenc