516. Bajor hegyi véreb
A bajor hegyi véreb a hannoveriből és a hajdani bajor hegyi kopóból kitenyésztett fajta. Könnyebb, magas hegyi vadászatra alkalmasabb. A kutya marmagassága 45-50 cm.
A bajor hegyi véreb a hannoveriből és a hajdani bajor hegyi kopóból kitenyésztett fajta. Könnyebb, magas hegyi vadászatra alkalmasabb. A kutya marmagassága 45-50 cm.
Azt eddig is tudtuk, hogy léteznek olyan terápiás kutyák, akik lelki sérült vagy értelmileg akadályozott emberek életét teszik szebbé. Most azonban egy kutatás rávilágított arra, hogy szorosabb értelemben vett egészségünkre is jó hatással vannak négylábú barátaink.
Ahol folyamatosan kaphatók kutyakölykök olcsón, ott valószínűleg szaporítóval állunk szemben, aki elsősorban megélhetési célból, felelőtlenül "gyártja" a kutyákat. A felelősségteljes tenyésztő nem ilyen.
Nagyon sokféle módon sérülhetnek társállataink. A sérülések következtében sokszor gyulladások, tályogok, testűri vérzések vagy gyulladásos folyamatok alakulhatnak ki. Érdemes keletkezésük szerint sorra venni a sérüléseket, mivel ellátásuk, súlyosságuk megítélése is e szerint történik.
A hidegek beálltával kiemelten fontos, hogy az állatvédők ideiglenes befogadó családokat vagy végleges örökbefogadókat találjanak a gondozásukban lévő kis testű kutyák számára. Kérjük, hogy csak olyanok jelentkezzenek, akik valóban megfontolták a befogadást, így a kutya türelemmel és szeretettel való beilleszkedésének minden feltételét biztosítani tudják és kívánják.
Az Ön kutyája nem ovulált, vagyis valószínű, hogy nem váltak le a petesejtek. Tessék állatorvoshoz fordulni, pajzsmirigyvizsgálat, pontosabb ciklusdiagnosztika javasolt.
Az Európai Unióban a görények bűzmirigyének eltávolítása (hasonlóan a kutyák fül- és farokvágásához) csonkításnak számít, így nem engedélyezett, kivéve, ha ezt az állat egészségi állapota indokolja.
A korai kölyökhalálnak számos oka lehet sajnos nagyon hasonló tünetekkel. A burok nélküli születés önmagában nem olyan nagy baj, itt a gond inkább az, hogy hamar levált már a placenta és így oxigénhiányosak lettek, és levegőt vettek a szülőútban. Lehet, hogy nagyon elhúzódott az ellés, bár az, hogy valamennyi magzatvíz kerül a légutakba, az még nem olyan nagy baj, hiszen onnan jó részük fel is szívódhat. Természetesen először ki kell zárni a fertőző eredetű elhullást (kórbonctan, kórszövettan), és ha ilyen gond nincs, akkor lehet a következő ellésnél a tolófájásokat serkenteni, minél rövidebbre kormányozni az ellést. Ha kell, császármetszést alkalmazni. Van olyan, hogy csak ez menti meg a kölykök életét.
Semmilyen fertőzéstől, betegségtől nem kell tartania. Ha betartja az alapvető higiéniás szabályokat, akkor nem történhet baj. A megelőzés a legfontosabb! Védőoltás csak a kutyáknak szükséges (kötelező is!)
Az ultrahangos rágcsálóriasztó jó lehet a patkányok távoltartására, csak úgy kell elhelyezni, hogy a nyulaktól megfelelő távolságra legyen, hogy ne zavarja őket. A probléma megoldásához azt kellene tudni, pontosan honnan jönnek a patkányok, hol van a búvóhelyük, és valóban ők tizedelik-e az állományt. Érdemes a fialásnál az anyanyulakat biztonságosan elkeríteni vagy áthelyezni egy olyan helyre, ahová a patkányok nem jutnak be. Érdemes kipróbálni a villanypásztor használatát, vagy ami még hatásosabb, egy kotorék eb vagy ebek tartása, hiszen e kutyafajtáknak a vérükben van a patkányok megfogása vagy távoltartása.