51. Sokkoló tacskók
A Futrinka Egyesületnél lábadozik Eszkuláp, akibe Tipeg próbál a maga sajátos módján életet lehelni. Fogadj örökbe egy tacskót!
A Futrinka Egyesületnél lábadozik Eszkuláp, akibe Tipeg próbál a maga sajátos módján életet lehelni. Fogadj örökbe egy tacskót!
A YouTube teli van mókásnál mókásabb állatokkal, most a legviccesebb kutyás videókat gyűjtöttük egy csokorba. Van köztük terrier, francia bulldog, kuvasz, vizsla és dalmata is, legnagyobb örömünkre minden kutyafajta kitett magáért.
Habár a kutyaféléknél az osteosarcoma a daganatos megbetegedések 5%-áért felelős, mégis 80-90%-ban a rosszindulatú betegségek kapcsolatban állnak a csonttal. Ez a betegség a nagyobb méretű kutyáknál fordul elő gyakrabban. Az osteosarcoma egy agresszív rá
1996 nyarának végén történt, hogy egy Sadie névre hallgató négy éves vizslát hoztak be kivizsgálásra, mivel az már negyedik napja nem volt hajlandó enni. Az ivással nem volt gond, semmilyen hányás vagy más rendellenesség nem jelentkezett rajta. A fizikai vizsgálatok és a vértesztek is normálisnak jöttek ki.
Hemangioszaróma egy rosszindulatú daganat, ami az erekben fordul elő. A rák is megjelenhet bárhol a szervezetben, de vannak oylan helyek, ahol gyakrabban. A korai kezelés meghosszabbítja a kutya életét, de a rák gyakran áttétes és ritka az, hogy teljesen megszűnjön.
Kedves Gazdi! Az Ön által leírt tünetek alapján csak annyit tudok megállapítani, hogy valóban átmeneti egyensúlyzavara van a kutyusának. Feltehetően azért jelentkezik ülésből, mert érzi előre a kutyus a szédüléses állapotot, és már ezt megelőzően leül. Az egyik első végtag emelgetése a szédüléses roham közben lehet epilepsziás tünet is, de ha tiszta marad a tudat a szédüléses állapot közben, akkor lehet segítségkérés jele a kutyus részéről. A videó elemzés alapján ez egyértelműen eldönthető. Az biztos, hogy központi idegrendszeri problémával állunk szemben, hogy organikus neurológiai tünetet vagy fokális epilepsziára utaló tünetet látunk a betegen, ezt minden esetben teljeskörű belgyógyászati és ideggyógyászati kivizsgálás után tudjuk csak eldönteni, és ennek megfelelően előírni a tartós gyógyszerezést. Mivel ritka tünetcsoportról van szó, nagyon szívesen vállalom a kutyusa kivizsgálását. Elérhetőségeim: kissgabriella@vipmail.hu és 06-1/360-0334. Rendelési idő: H-Sz-P.: 9-12 és K-Cs.: 16-19.30. Üdvözlettel: Dr. Kiss Gabriella
A gyógyulófélben lévő apróbb sebek nem valószínű hogy okozói a sántaságnak,inkább a gyors növekedés és a nem megfelelő ásványianyag ellátás lehet a háttérben. Ellenőrizze hogy kap e a csontok növekedéséhez szükséges elegendő mennyiségű és megfelelő arányú kalciumot és foszfort.
Én azt gondolom, hogy a dolgok jelenlegi állásában nem kellene a további megfigyelésen kívül semmi más egyebet tenni. Ha hámlást tapasztaltak, akkor ez annak volt a jele, hogy már elkászült alul az új hámréteg,és lelökődött a régi (ami korábban valami miatt elhalt). Ha a kutya egyébként egészségenek tűnik, akkor nem kell túlaggódni a dolgot. Ezzel együtt az ilyen gyakori fürdetést semmiképpen nem tartom jónak, ez egy kutyának és a bőrének semmiképpen nem tesz jót!
Kedves Gazdi, nem írja, hogy ivartalanított-e a kutya, mert ha nem, előfordulhat, hogy a kutya álvemhes. Tipikus tünet, hogy játékait kezdi védelmezni. Érdemes lenne mihamarabb megmutatni állatorvosnak. Félrevezető ösztönök – álvemhesség Hogyan kezelhető az álvemhes kutya? 3 mód az álvemhes kutyánk gyógyítására
Nyugodt körülmények biztosításával, tisztán tartásával,sok szeretettel, majd ha már nem fog hányni, és ehet,jó minőségű eleség adásával. Kezelőorvosa biztosan mindent megad, amire ilyenkor szükség van. Legfontosabb az infúziós kezelés és a vitaminok, immunrendszer erősítők adása. Ha a kiskutya felépült, feltétlen gondoskodjon a további védőoltások beadatásáról, mert a megelőzés a gazdi legfontosabb feladata. A kombinált oltások több más, végzetes kimenetelű vírusos betegség ellen védenek.