51. Humoros, kíváncsi és helyes a mosómedve
A mosómedve Amerika északi részéről származó ragadozó állat, de a gyümölcsöket, kalászosokat is megeszi. Revirje (territóriuma) viszonylag kicsi, egy-két négyzetkilométeres.
A mosómedve Amerika északi részéről származó ragadozó állat, de a gyümölcsöket, kalászosokat is megeszi. Revirje (territóriuma) viszonylag kicsi, egy-két négyzetkilométeres.
Mostanában egyre többen tartanak kedvtelésből vadászgörényt (Mustela putorius furo) gyors alkalmazkodóképessége miatt. A görény intelligens, sok mindenre megtanítható.
Az emberek többségében kisebb fajta undor támad, ha meghallja, hogy békákról van szó. Azonban ha valaki ránéz ezekre a szeretetreméltó kis varangyokra, rögtön megenyhül
Földünkön mintegy 300-400 millió macska él. Ezek nagy többsége "közönséges" házimacska, s csak elenyésző részük fajtatiszta, törzskönyvezett jószág.
Az ocicat macskát, ezt az érdekes, pöttyös állatot csak nemrégiben tenyésztették ki egy csokoládészínű sziámi kandúr és egy sziámi-abesszin hibrid nőstény pároztatásával.
A leírt bőrelváltozást többféle ok is előidézheti. Ezért lehetetlen vizsgálat nélkül arra a kérdésre válaszolni, hogy vajon az állat veszélyt jelent-e a környezetében élő macskákra. Tekintettel arra, hogy az állat nem az Ön tulajdona, jogkövető magatartás esetén nem járható út az állat "ellopása", a tulajdonos akarata ellenére történő "kényszergyógykezelés", még akkor sem, ha annak költségeit Ön vállalja. Erre való tekintettel ezeket a módszereket nem javaslom. Úgy gondolom, hogy a szomszéd hölgyet türelemmel és rábeszéléssel kellene meggyőzni, hogy tegye lehetővé az állat vizsgálatát és gyógykezelését. Érvként természetesen el kell mondani, hogy miután az Ön macskái kapcsolatba kerülhetnek a beteg állattal, Ön attól tart, hogy ők is megbetegednek. Ha más érv nem használ, végső soron lehet az állatvédelmi törvényre hivatkozni, melynek értelmében az állat tulajdonosának (gondviselőjének) kötelessége gondoskodni az állat megfelelő állat-egészségügyi ellátásáról .
Javasolom a kolléga újboli kihhívását. Ezt így látatlanban nem lehet megmondani sajnos.
A székletet borító nyálkaburok gyakran vastagbélgyulladást jelez. Feltétlen vigye a kiskutyát állatorvoshoz.
Klasszikus nevelési, tanítási hiányosságok és a hiererchikus falkarangsor hiánya. Ezek együtt vezettek a jelenlegi túlzott domináns és terület- személyvédő megnyilvánulásokhoz. A fentiek pótlásá vezet a megoldáshoz.
Kedves Gazdi! Kutyusa, ha biztosan nem beteg - ugyanis a betegség egyik jele az étvágytalanság - akkor sokan csak azt mondanák, szimplán válogatós. Bár a válogatósság egy - számomra - nem létező fogalom. Amennyiben kutyáját egy legalább prémium (tehát tényleg teljes értékű) táppal kívánja etetni (Pedigree, Darling Junior - ezek egyike sem prémim minőségű táp), a következetesség mindig meghozza a gyümölcsét. Azaz, ha nem eszi meg, a következő etetésig nem kap semmit, majd újra a tápot. Mindezt addig csináljuk míg meg nem eszi. Természetesen, ha beteg az állatunk és azért nem eszik, az állatorvosi vizsgálat elengedhetetlen. Hányszor kell egy nap ennie a kutyusnak? Mennyit adjunk a kicsinek enni?Amikor hozzánk kerül a picúr, a tenyésztő javaslatát meghallgatva, minél többször etessük meg a kutyát. Ne adjunk sokat neki, 10 percig hagyjuk előtte az eledelt majd vegyük el tőle, még nem tudja mennyi az elegendő számára. A kezdeti, napi 4-5 etetést 3-szori etetés válthatja fel, majd 18 hónapos korától a napi 1, de inkább kétszeri kevesebb táplálék elegendő számára. Házi koszt etetéseA házi koszt etetés hozzáértést, szakértelmet (és persze sok munkát) igényel. Sajnos még kellő szakértelemmel sem mindig sikerül megfelelő minőségű, összetételű eleséget összeállítani, mert a felhasználásra kerülő alapanyagok beltartalmi értéke változó. Ilyenkor elkerülhetetlen a különböző kiegészítők (ásványi anyagok, vitaminok) megfelelő adagolása.Fentiekre tekintettel valójában nem lehet eme fórumon egyszerű és nagyszerű receptúrát ajánlani, hiszen könyvtárnyi irodalma van a "mit és hogyan etessünk" témának.Nemrég megjelent egy igen hasznos, közérthető, olvasmányos szakkönyv, amely igen hasznos segítője lehet azoknak, akik mélyebben érdeklődnek a kutyák táplálása iránt, és a házi koszt etetéssel kapcsolatban is értékes tanácsokkal szolgál.A könyv szerzője: dr. Fodor Kinga, címe: Mit egyen a kutyám?