546. Amilyen a kutya, olyan a gazdája - 2.rész
Amilyen a kutya, olyan a gazda - de miért választ valaki egy bizonyos fajtát? Nézzük, mit árul el a fajtaválasztás a gazdiról. Nagy sikerű cikksorozatunk második része következik.
Amilyen a kutya, olyan a gazda - de miért választ valaki egy bizonyos fajtát? Nézzük, mit árul el a fajtaválasztás a gazdiról. Nagy sikerű cikksorozatunk második része következik.
Sokan - tévesen - azt hiszik, hogy a sheltie a skót juhász kisebb változata, holott a két fajta eredete nem egy szálon fut. A sheltie intelligens, könnyen nevelhető, nagyon ragaszkodó, s nagyszerű jelzőkutya. Ha szeretnéd kipróbálni az agility-t, a sheltie abszolút neked való!
A néphagyomány rengeteg babonát őriz a világ minden pontján. Csokorba gyűjtöttünk néhány állatokkal kapcsolatos népszokást, hiedelmet. Ki-ki döntse el maga, mennyire veszi komolyan őket. Mi is hozzáfűztünk egy-két megjegyzést...
Az állatok is lehetnek szorongók, feszültek, érzékenyek az erős zajokra. Ugyanúgy megijednek a hirtelen mozdulatoktól, a változásoktól. Hogy miért? Mert a menekülési ösztönük nagyon erős, és felkészültek olyan eshetőségekre, amikor pillanatok alatt el kell iszkolniuk. És ezt olyan jól csinálják, hogy képesek eltűnni, mint a kámfor...
A csau-csau kiváló természetű, méltóságteljes kutya, igen önálló, 50 cm körüli marmagasságú, jó idegzetű, ellenálló, nagyszerű fajta.
Ebben a helyzetben nem a kaparásról kell leszoktatni, (nem is lehet!) ha nem valamit tenni az egyedülmaradási félelem és stressz kiváltó okai ellen. Tehát nem a kaparás cselekvést kell kezelni, ha nem a kutya egyeülmaradási-, szeparációs problémáját! A lehetőségek: • fajnak megfelelő tartási körülmények • szellemi és fizikai igények kielégítése • tanítás, szoktatás • interaktív kutyajáték • étel eldugása • Bach-virág terápia • deszenzibilizáló tréning
Vizsgáltassa meg a kutyát állatorvossal. Lehet,hogy csak bőrbetegségben szenved, ami fájdalmas, de gerinc megbetegedések is okozhatnak fokozott bőrérzékenységet. A bélsárrekedés okának kivizsgálása és megszüntetése is nagyon fontos. Így nem oldható meg ez a kérdés.
Kedves Dávid! A táp csomagolásán megadják a kornak és a súlynak megfelelő napi adagot, ennyit adjon kutyájának. Ellenőrizze, hogy a táp - lehetőség szerint - csak állati eredetű fehérjét tartalmazzon (ne szóját)! Térjen át napi háromszori, majd napi kétszeri etetésre, kb 1 éves kortól pedig elég a napi egyszeri etetés. A nagyobbik kutyánál nagy valószínűséggel viselkedészavarról van szó, amikor ezt a viselkedést észlelik nála, fejezzék ki felé nemtetszésüket, határozottan rá kell szólni a kutyára! Esetleg érdemes ellátni őt jó sok játékkal, főleg azokra az időkre, amikor egyedül lesznek hagyva! Azt tanácsoljuk, hogy ne rögtön tíz órára menjenek el otthonról, hanem fokozatosan kellene növelni az időintervallumot, minél hamarabb kezdjék el, akár naponta többször is ott kell hagyni őket! Üdvözlettel: a Rákosligeti Állatorvosi Rendelőintézet csapata
Azért mert annak a trágyának az illatanyaga sokkal érdekesebb, izgalmasabb és vonzóbb a kutya számára mint a vitamin vagy a száraztáp, vagy az udvaron található akármi. A kölyök kutyák kíváncsiságuknál és emésztőrendszerük változásánál fogva különösen hajlandóak a leírt tünetre. Célirányos tréninggel leszoktatható.
A legjobb tanácsom az lenne, hogy vigye el állatorvoshoz a kutyust. A leírtak utalhatnak alsóshúgúti fertőréstől hólyagkőig, légcsőszűkülettől szív-elégtelenségig sok mindenre.