551. Készen állsz egy csincsillára?
Olvasd el figyelmesen az alábbi sorokat, mielőtt csincsillát vinnél haza. Ez az aranyos kis rágcsáló ugyanis nagyon sokáig él, és nagyon körültekintő gondozást igényel.
Olvasd el figyelmesen az alábbi sorokat, mielőtt csincsillát vinnél haza. Ez az aranyos kis rágcsáló ugyanis nagyon sokáig él, és nagyon körültekintő gondozást igényel.
Ha úgy látjuk, hogy beteg a madár, mikor nyújtsunk elsősegélyt, és mikor menjünk sürgősen állatorvoshoz? Ha tisztában vagy vele, hogy melyik tünet milyen betegségre utalhat, könnyebben eldöntheted, mi a helyes megoldás.
Ha úgy érzed, lelkileg már készen állsz egy kiscica nevelésére, nincs más hátra, csak az, hogy sorra vedd, mi mindenre lesz szükséged a fogadására. Tippek cicaváráshoz.
A macskák ösztönösen szeretnek barangolni, de a kinti tartás számos veszélyt tartogat. Hogyan óvjuk meg ezektől a cicánkat?
Egy kiscica nem olcsó mulatság! Nézzül át mi mindenre van szüksége egy kiscicának élete első évében és csak ha tudjuk vállalni, akkor kezdjünk bele a cicatartásba, így lehetünk csak felelős állattartók!
Kedves Adrienn, sajnos látatlanban nem tudunk segíteni, el kellene vinni a cicákat állatorvoshoz. A mesterséges etetésről itt olvashat >>
Kedves Gazdi! A macska féregtelenítése valóban negyedévente kell, hogy megtörténjen. A tablettát testtömeg kilogrammra adják, nem biztos, hogy egy tabletta elegendő.Fontos tudni, hogy a különbözõ féregtelenítõ készítmények a férgek különbözõ típusai ellen hatékonyak. Vannak olyan készítmények, amelyek csak a bizonyos férgek ellen hatékonyak, ezzel szemben a Drontal termékcsalád a macskák férgeinek összes típusa ellen hatékony. Illetve azt is jó lenne tudni, hogy helyesen adja be a tablettát. Biztosan lenyelte a cica? Ha nme biztosa benne, akkor inkább bízza állatorvosra.
Kedves Gazdi! Homeopátiával és egyéb természetes gyógymódokkal sokat lehet tenni a cica immunrendszerének erősítése érdekében. Azonban a gyógyulási esély nagymértékben függ attól, hogy mely vírusos betegség áll a háttérben! Az elérhető eredmény attól is függ, hogy mennyi tartaléka van még a cica szervezetének az öngyógyító folyamatok beindításához. Ha már a homeopátiás kezelést saját tapasztalatok alapján is ismerik, talán nem mondok újat azzal, hogy egy ilyen kezelés alkalmával igen sok tényezőt figyelembe kell venni, hogy ténylegesen hatásos gyógymódban részesülhessen kis kedvence. Ehhez mindenképpen egy személyes találkozásra van szükség, amikor a fizikális vizsgálat mellett egy részletes beszélgetésre is sor kerül, abból a célból, hogy megismerhessem a cica pontos tüneteit, az előzményeket, a körülményeket, hogy mi javít, mi ront az állapotán, és a pszichés – lelki beállítottságát is. Ezen információk segítségével fogom tudni számára egyedileg összeállítani a legmegfelelőbb komplex kezelést. Ha szeretne homeopátiás segítséget kedvencének, kérem, hogy hívjon fel időpont-egyeztetés végett: 06 (20) 928-4425. Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea
A különböző tályogok igen gyakran alakulnak ki macskáknál. A legtöbb esetben sérülések (karmolások, harapások, stb.) okozzák. A tályog úgy alakul ki, hogy ezek a sérülések begyulladnak a bőr alatt, miután azok már összeforrtak. Ezek a gyulladások sokszor észrevétlenül meggyógyulnak, de van, amikor a gyulladás által felgyülemlett gennynek egy részét a szervezet már nem tudja elvezetni, így a gyulladás helyén gennyzacskó alakul ki. A gyulladás miatt a macska levert lehet, sőt, lázas is lehet. Ha nem kezeljük, akkor egy idő múlva a bőr felreped, és kifolyik az ott összegyűlt genny. Ilyenkor ezen a területen egy kopasz folt marad, és a szőr csak nagyon lassan nő vissza. Előfordulhat, hogy ugyanazon a helyen egy újabb tályog alakulhat ki. A kisebb tályogokra az állatorvos a legtöbb esetben antibiotikumot ad, de még így is megeshet, hogy a kezelés befejeztével újra tályog jön létre. Az állatorvosok többsége manapság így már amellett az eljárás mellett dönt, hogy altatás alatt felnyitja a bőrt, és így alaposan ki tudja tisztítani a sebet. Vigyék a cicát állatorvohoz! A macskasérülések kezelése - népi gyógymóddal Házikedvenceink harci sérülései
Kedves Meli! Több hiba is van: - kiskutyát anyjától 7-8 hetesen választjuk el - rögtön elválasztás után irány az állatorvos, megkezdődik az oltási program és féreghajtásféreghajtás: http://www.haziallat.hu/kutya/betegseg-gyogyitas/kutya-fereghajtas/5120/ védőoltások: http://www.haziallat.hu/kutya/orokbefogadas-vasarlas/kiskutya-vedooltas-147/1434/ - a kutya az kutya, nem macska ezért kutyatápra van szüksége! Életkorának, fejlettségének megfelelőre. Vigye el a kiskutyát állatorvoshoz!