556. Szálkásszőrű tacskó
A "modern" szálkásszőrű tacskó Németországból származik és mai külsejének kialakításában nagy szerepe volt az angol szálkás szőrű terriereknek pld. sky, skót, dandie.
A "modern" szálkásszőrű tacskó Németországból származik és mai külsejének kialakításában nagy szerepe volt az angol szálkás szőrű terriereknek pld. sky, skót, dandie.
Az interjúból megtudjuk, hogy a westie igen élénk, minden-mozgót-levadászós kutya, amely egyre több hazai gazdit varázsol el kíváncsi természetével és hófehér bundájával, fekete gombszemével.
Amikor kiskutyát készülünk vásárolni, a gondos, leendő gazdi előkapja a kutyás irodalom valamely kiadványát és az abban rögzített információt igyekszik magáévá tenni, vagy ez irányban képzett ismerőséhez fordul.
Kutyák, strand, napsütés, napernyő és természetesen zene, nézd meg a Népszigeti Bemutatócsoport újabb kisfilmjét! :)
Egyre többet látni elhízott kutyákat: van, amelyik ivartalanítás miatt, más egyszerűen az életmódjából fakadóan dundi. Ezt teheted, ha túlsúlyos a kutyád!
Nem írta meg konkrétan, hogy milyen élősködőket szeretnének irtani külsőleg, de a kérdései alapján azt gyanítom, a bolháktól szeretnének megszabadulni a telepen. Ennek legfontosabb alapja, hogy az ott tartott állatokon kell irtani folyamatosan a bolhákat, hogy ne legyenek szaporodásra képes egyedek. A mai korszerű készítmények folyamatos használata esetén ez előbb-utóbb bekövetkezik, de egy kutyatelepen mindig vannak új behurcolók, ami jelentősen nehezíti a helyzetet. A környezetben elsősorban a bolhapeték irtása a fő feladat. Nagyon fontos az állandó tisztogatás, takarítás. Permetezni, befújni az ólakat az általános rovarirtókkal lehet, ezekből sokféle kapható. A baj csak az, hogy a szokásos kiszerelések nem ilyen "ipari méretekre" készülnek, hanem lakásban, kis helyen történő felhasználásra. Azt javaslom, érdeklődjenek a helyi növényvédőszer boltokban, de biztos, hogy az ottani állatorvos kollégák is segítségükre lesznek.
Egy állatorvosi vizsgálattal leellenőriztetni: vese, húgyvezeték, cukorbetegség !? Amennyiben minden O.K. - mert a szervi eredetű okok kizártak, akkor lehet a problémát viselkedéstechnikai szempontból kezelni. - fontos lenne eldönteni, hogy un. ´jelölő vizelés´ vagy valóban a húgyhólyag ingere ? - az esti/délutáni etetés időpontját előbbre vinni, vagy hogy este ne legyen a kutya szomjas (különösen száraz táp etetése esetén !) - néhány napig kb 23 h is levinni, majd fokozatosan előbbre hozn az időpontot 21 h ig - ugyan csak néhány napig kora reggel 5 h - 6 h is kivinni (ha nincs éjszakai bevizelés) majd ezt az időpontot is fokozatosan későbbre helyezni - éjszaka nem hagyni kint ivóvizet
Ne hagyja, hogy a kutya harapdáljon !!! Egy azonnali TILTÓ hangjelet kell megtanítani és bevezetni. (fütty ! taps, NEM! vagy FÚJJJ !!!) Ezt vagy az anya kutyák által is használt un. ´felső pofa fogás´ vagy a kutyának a nyakbőr megfogásával történő 10-20 másodperces földre történő lenyomásával lehet nyomatékosabbá tenni ! Ezzel egyidőben a kutyának egy alternatív rágási, harapdálási lehetőséget biztosítani: rágócsont, kötél, elrágható szárított étel, stb.
Mindenekelőtt már az elején szeretném tisztázni, hogy szó nincs arról, hogy csak a felsorolt táptípusok lennének megfelelőek a kutyák etetésére. Az olcsóbb árfekvésű tápok között is sokféle van, melyeket gond nélkül lehet etetni. Sajnos az állattartók között gyakran terjednek mendemondák, legendák a tápokkal kapcsolatban, azonban ezek gyakorlatilag minden alapot nélkülöznek. Kétségtelen, hogy a különböző tápok között nagy különbségek lehetnek minőségben, melyet többé-kevésbé tükröz azok beszerzési ára is. De így van ez az emberi élelmiszerek esetében is. A drágábbakat nem mindenki tudja megfizetni, de ez nem jelenti azt, hogy az olcsóbbak alkalmatlanok lennének fogyasztásra. Manapság a tápok rendszeres (több lépcsős) ellenőrzésen mennek keresztül (gyártói saját ellenőrzés, hatósági ellenőrzés). A házi koszt etetés hozzáértést, szakértelmet (és persze sok munkát) igényel. Sajnos még kellő szakértelemmel sem mindig sikerül megfelelő minőségű, összetételű eleséget összeállítani, mert a felhasználásra kerülő alapanyagok beltartalmi értéke változó. Ilyenkor elkerülhetetlen a különböző kiegészítők (ásványi anyagok, vitaminok) megfelelő adagolása. Fentiekre tekintettel valójában nem lehet e fórumon egyszerű és nagyszerű receptúrát ajánlani, hiszen könyvtárnyi irodalma van a "mit és hogyan etessünk" témának. Nemrég megjelent egy igen hasznos, közérthető, olvasmányos szakkönyv, amely igen hasznos segítője lehet azoknak, akik mélyebben érdeklődnek a kutyák táplálása iránt, és a házi koszt etetéssel kapcsolatban is értékes tanácsokkal szolgál. A könyv szerzője: dr. Fodor Kinga, címe: Mit egyen a kutyám?
Elég rövid határidőt kaptál :-( Idővel biztosan összeszoknának, de néhány nap édeskevés erre....próbáld rávenni szüleidet, hogy ne kelljen ilyen hamar feladnod a reményt, hogy összeszokjon kutyád a két cicával.