556. Legyél környezetbarát macskatartó: szemetelj kevesebbet
Szerencsére nagy trend környezetbarátnak lenni. Többek között a macskák tartása is piszkolással jár. Tanuljuk meg, hogyan csökkenthetjük a macskatartással járó szemetünket!
Szerencsére nagy trend környezetbarátnak lenni. Többek között a macskák tartása is piszkolással jár. Tanuljuk meg, hogyan csökkenthetjük a macskatartással járó szemetünket!
Sokféle mintázatú és színű macska letezik a világon, a következőkben pedig bemutatjuk a legelterjedtebbeket.
Az állatbolt rendkívül nagy tenős választékot kínál az ügyfeleinek. Ha te is ezen hüllőfaj mellett döntesz, akkor nem árt, ha utánaolvasol néhány dolognak.
A kakievés (koprofágia) egy természetes viselkedés a kutyáknál, de undorító. Mindannyian nagyon jól tudjuk, hogy a kutyák híresek a komplex ízvilágukról.
Bizonyos kutyafajtákat nem ajánlatos együtt tartani egyes állatokkal. Ha nem szeretnéd, hogy kedvenc madarad vagy hörcsögöd kutyád szájában végezze, jól gondold meg, milyen állatokat tartasz együtt.
Kedves Érdeklődő, Jó lenne tudni, hogy történt-e valami változás, új bútor, szőnyeg, új vendég a házban. Bármi ami megzavarhatta a cicát. Ha semmi ilyesmi nincs, akkor előfordulhat alsó húgyúti probléma a háttérben (ivartalanított kandúroknál gyakran előfordul), ezért érdemes lenne állatorvosnak megmutatni a cicát. Leszoktatásról lehetőségek: • az alom anyagának cseréje más állagúra, minőségűre • még egy alomtálca a lakás másik pontjára • rajtakapáskor erős hanggal vagy vízspricceléssel megzavarni Ez a cikk is segíthet >>>
Valószínűleg mindegyik cica férges és bolhás, így mindet kezelni szükséges. Az orsóféreg kölyökmacskák a leggyakoribb bélférge, ami ráadásul az embert is megfertőzheti. A kiscicák az anyatejjel veszik fel a parazita lárváit, ami aztán vándorol a szervezetükben. A kifejlett férgek a macska vékonybelében laknak, ahol mikroszkopikus méretű petéket raknak a bélsárba, amelyek a külvilágra kerülve 2 hétig érnek, majd évekig fertőzőképesek maradhatnak. Ezért az első féreghajtást úgy kell ütemezni, hogy az lehetőleg megelőzze a cicákban az első kifejlett férgek megjelenését és a peteürítést. A macskák, szemben a kutyákkal, nem fertőződnek meg az anyaméhen belül, ezért az orsóférgek kifejlődése valamivel tovább, legalább 3 hétig tart az újszülöttekben. Ezért a cicákat 3 hetes életkorban ajánlott először féregteleníteni valamely a kifejlett fonalférgek ellen hatékony szerrel. Ezt követően 2-3 hetente kell újra kezelni őket legalább 3 hónapos korig, vagyis addig, amíg a lárvavándorlás tart a szervezetükben és ezért újabb fertőzés nélkül is kifejlett férgek jelenhetnek meg a vékonybelükben.Ha az anyamacskát nem kezelik bolha ellen, akkor előfordulhat, hogy a kicsinyeit azonnal megfertőzi. A bolhairtó szerek általában nem használhatóak a szoptató, vemhes anyákon és az újszülött kiscicákon. Az egyetlen javasolható termék a Frontline spray, amivel az anyamacskát és a kicsinyeit is be lehet fújni havonta. Fonalférgek ellen több hatékony és biztonságos készítmény is kapható, mi laz első kezelésekre leginkább a paszta formátumúakat ajánljuk (Állatpatikában tudja beszerezni). Később, 6 hetes életkortól használhatóak a tabletták, de még inkább azon spot-on (felcseppentendő) készítményeket ajánljuk, amelyek a bolhákat, a fülrühatkákat és a különböző fonalférgeket, köztük az órsóférget is elpusztítják. Ebben az életkorban tanácsos ugyanis megkezdeni a rendszeres, havonkénti bolha elleni kezeléseket. Olvass tovább! Ismerd fel a macskamérgezést!
A kutyák és macskák vadász mivoltukból fakadóan előnyben részesítik a meleg táplálékot. Ez abból következik, hogy a régi időkben a vadászat során még melegen elfogyasztották az áldozatukat. Ebből fakadóan a meleg vízzel vagy húslével felöntött tápnak sikere lehet még a finnyás kutyáknál is.Az ösztönös viselkedés természetesen az, hogy válogatás nélkül felfalja amit elé rakunk, így ha természetes közeget akarunk biztosítani számára akkor úgy kell tálalnuk a táplálékát mintha az a hőn áhított vad lenne melyért megküzdött. Ha így teszünk, akkor nem kell attól tartanunk, hogy ott hagyja a vacsoráját, és biztos, hogy a számára legmegfelelőbb összetételű táplálékhoz jut.
FIP-es macskánál nem szívunk le folyadékot a hasüregből. Vízhajtót kaphat, ez sok esetben látványosan segít is. Az állatorvosukkal kell ezt megbeszélni!
Kedves Hernádi Renáta! Nem hiszem, hogy a problémát meg fogják tudni oldani állatorvosi segítség nélkül. A nehézlégzés oka lehet tüdőgyulladás, daganat, vagy akár fertőző hashártyagyulladás száraz formája is... Feltétlen szükség lenne mellkasröntgenre és/vagy laborvizsgálatra, de legalább antibiotikumos / gyulladáscsökkentős kezelésre. Alapítvány nem tud segíteni? Állatorvos kollegánál esetleg részletfizetési lehetőség?