556. Szálkásszőrű tacskó
A "modern" szálkásszőrű tacskó Németországból származik és mai külsejének kialakításában nagy szerepe volt az angol szálkás szőrű terriereknek pld. sky, skót, dandie.
A "modern" szálkásszőrű tacskó Németországból származik és mai külsejének kialakításában nagy szerepe volt az angol szálkás szőrű terriereknek pld. sky, skót, dandie.
Az interjúból megtudjuk, hogy a westie igen élénk, minden-mozgót-levadászós kutya, amely egyre több hazai gazdit varázsol el kíváncsi természetével és hófehér bundájával, fekete gombszemével.
Amikor kiskutyát készülünk vásárolni, a gondos, leendő gazdi előkapja a kutyás irodalom valamely kiadványát és az abban rögzített információt igyekszik magáévá tenni, vagy ez irányban képzett ismerőséhez fordul.
Kutyák, strand, napsütés, napernyő és természetesen zene, nézd meg a Népszigeti Bemutatócsoport újabb kisfilmjét! :)
Egyre többet látni elhízott kutyákat: van, amelyik ivartalanítás miatt, más egyszerűen az életmódjából fakadóan dundi. Ezt teheted, ha túlsúlyos a kutyád!
A lehetséges okokat kérdésében felsorolta már: Überreiter szindróma, szaruhártyagyulladás (krónikus), szárazszembetegség, úgyhogy feltétlen keressen fel egy másik állatorvost vagy szemész specialistát, aki tudna segíteni, de arról tudnia kell, hogy ezek közül az összes hosszú, akár életfogytig tartó kezelést, kontrollt igényel.
A játékos harapdálás a kutyák természetes viselkedési formája, aminek, - többek között, - az erőpróbálgatáson kívül a fogváltás is az oka. Ajánlom figyelmébe "Katharina Schlegl-Kofler: A KÖLYÖKKUTYA" című könyvét.
A macskanátha jellemzően csak macskákat fertőz.
Egy kutyánál már nagyon nehezen lehet,- belátható időn belül, - helyre hozni azt amit 17 év alatt elrontottak, helytelenül csináltak. - A két kan kutya között, a nagy életkor külömbség és az egyik kutya szocializátlanságának hatására valószínűleg komoly rangsorkonfliktus alakul ki. Ezt csak nagy hozzáértéssel, nagyon nagy időráfordítással lehet enyhíteni és kezelni. - A szőrhiány valószínűleg már az éltkor, illetve a hosszú életkor allatti nem megfelelő ápolás és étkezés hatása. Nem hiszem, hogy hagyományos állatorvosi kezeléssel jelentős eredmény lenne elérhető. Teljes ayurveda kezelés hatására már tapasztaltam nagyon jó eredményt - de bevallom minden esetben fiatalabb kutyákon.
Kedves Kormos Nikoletta! Hányás ügyben egy teljes laborvizsgálat (hematológia, máj, vese, hasnyálmirigy, pajzsmirigy stb.) javasolt, valamint kontrasztosröntgen és ultrahangvizsgálat is, ugyanis egy sor betegség jöhet szóba. A vakaródzás megállapításához is elengedhetetlen egyébként a vérvizsgálat, de ha nem hoz eredményt, akkor elég nagy annak az esélye, hogy táplálékallergia... De azt előre le kell szögezni, hogy nem egyszerű eset, és nem biztos a teljes felépülés sem...