556. Szálkásszőrű tacskó
A "modern" szálkásszőrű tacskó Németországból származik és mai külsejének kialakításában nagy szerepe volt az angol szálkás szőrű terriereknek pld. sky, skót, dandie.
A "modern" szálkásszőrű tacskó Németországból származik és mai külsejének kialakításában nagy szerepe volt az angol szálkás szőrű terriereknek pld. sky, skót, dandie.
Az interjúból megtudjuk, hogy a westie igen élénk, minden-mozgót-levadászós kutya, amely egyre több hazai gazdit varázsol el kíváncsi természetével és hófehér bundájával, fekete gombszemével.
Amikor kiskutyát készülünk vásárolni, a gondos, leendő gazdi előkapja a kutyás irodalom valamely kiadványát és az abban rögzített információt igyekszik magáévá tenni, vagy ez irányban képzett ismerőséhez fordul.
Kutyák, strand, napsütés, napernyő és természetesen zene, nézd meg a Népszigeti Bemutatócsoport újabb kisfilmjét! :)
Egyre többet látni elhízott kutyákat: van, amelyik ivartalanítás miatt, más egyszerűen az életmódjából fakadóan dundi. Ezt teheted, ha túlsúlyos a kutyád!
Ez bizony nem normális. Mielőbb vigye állatorvoshoz.
Szia Én nyírok menhelyen kutyusokat és a tapasztalatom az, hogy sokkal jobban bírják a nyírást mint néhány gazdis kutya. Ha jó a kozmetikus, nyugodt, kitartó, magabiztos és nem kapkod, akkor szerintem teljesen felesleges lenyugtatózni az ebet! De a puding próbája az evés, vidd el ahoz a kozmetikushoz és tapasztaljátok ki milyen a viselkedése egyes helyzetekben. Nyugtatózni csak akkor kell, ha kutya pánikszerűen bekattan (üt ,vág, harap, vinnyog). Egyéb esetben azért egy kutya így vagy úgy, de kezelhető. A nyugtató típusát és mennyiségét nem vagyok hívatott megadni, hiszen nem vagyok állatorvos. Ezt mindig jobb ha ő végzi! Üdv: Adri
Valószínűleg allergiáról van szó. Ezt többféle allergén okozhatja, majdnem biztos, hogy nem taplálék. Feltétlen keressen fel egy állatorvost!
Nem vagyok biztos abban, hogy ez a leírt jelenség valóban valami betegség tünete lenne, sőt, könnyen lehet, semmi kivetnivaló nincs abban, amit a kutya csinál. Miután a kora miatt amúgy is gyakran kell még találkozni az álatorvosukkal, a legjobb az, ha vele konzultálnak erről folyamatosan.
A kérdés alapvetően nem egészségügyi (tehát nem állatorvosi) problémát jelez, hanem viselkedési, "kutyapszichológiai" megoldást kíván inkább. A személyes véleményem az, hogy nem biztos, hogy egy másik kutya megjelenése megoldja a gondokat. Javaslom viszont, hogy jó lenne megkeresni egy "kutyapszichológust", egy jó trénert, aki bizonyára sok hasznos tanácsot tudna adni. (Tudomásom szerint itt a háziállat.hu-n is van ilyen szakember a válaszoló csapatban, elérhetőségeivel együtt)