556. Szálkásszőrű tacskó
A "modern" szálkásszőrű tacskó Németországból származik és mai külsejének kialakításában nagy szerepe volt az angol szálkás szőrű terriereknek pld. sky, skót, dandie.
A "modern" szálkásszőrű tacskó Németországból származik és mai külsejének kialakításában nagy szerepe volt az angol szálkás szőrű terriereknek pld. sky, skót, dandie.
Az interjúból megtudjuk, hogy a westie igen élénk, minden-mozgót-levadászós kutya, amely egyre több hazai gazdit varázsol el kíváncsi természetével és hófehér bundájával, fekete gombszemével.
Amikor kiskutyát készülünk vásárolni, a gondos, leendő gazdi előkapja a kutyás irodalom valamely kiadványát és az abban rögzített információt igyekszik magáévá tenni, vagy ez irányban képzett ismerőséhez fordul.
Kutyák, strand, napsütés, napernyő és természetesen zene, nézd meg a Népszigeti Bemutatócsoport újabb kisfilmjét! :)
Egyre többet látni elhízott kutyákat: van, amelyik ivartalanítás miatt, más egyszerűen az életmódjából fakadóan dundi. Ezt teheted, ha túlsúlyos a kutyád!
A helyzeten csak úgy tud javítani, hogy elviszi állatorvoshoz, hiszen az említett tünetek (nem eszik, súlyos szemproblémák, sebek, kihullott szőr (természetesen a gyanta nem túl hihető!)) már messzemenőkig indokolják ezt. Ilyenkor már nem szabad otthon "próbálkozni" a kezeléssel!
Az epilepszia maga is idegrendszeri betegségnek számít. Ha nincs javulás, vissza kell menni az állatorvoshoz, aki további vizsgálatokat végezhet el, illetve a kezelésen is változtathat, ha ezt jónak látja. Mindenképpen azt tanácsolom, hogy bízzanak kezelőorvosukban, mert ez nagyon fontos, ezen alapul az állatorvos-gazdi-kutya kapcsolat és ez nagyon fontos a kezelés sikeréhez!
A parvovírusos bélgyulladást okozó vírus, ha erre gondol, csak kutyákat betegít meg. Azért hívják "macskabetegségnek" a laikusok, mert valamikor a kórokozó vírus a macska hasonló családba tartozó vírusából (Panleukopenia vírus) alakult át kutyákat megbetegítő vírussá. Nem kapják el a macskák "parvo", vagyis panleukopenia vírusát a kutyák, ez csak cicákra veszélyes, de oltunk ellene.
A leírtak alapján elképzelhető, hogy a bolhanyakörvre volt allergiás. Ez egyébként gyakran előforduló probléma (macskáknál, kutyáknál is), így ennek használatát a későbbiekben mellőzni kellene, helyette macskáknak adható bolha ellenes cseppeket (Spot On-t) javasolnék. A sebeket lehet Betadine oldattal kezelni. Ha nincs javulás és továbbra is vakarja, akkor nyugodtan lehet neki feliratni kutya/macska számára gyártott, ekcéma esetén külsőleg használatos "kencét".
Sajnos a spánielek gyakran küzdenek komoly fülbetegségekkel. Az igen makacs baktériumok valóban csak hosszas kezeléssel irthatók ki. Gyanítom azonban, hogy itt már nem csak fülgyulladás van, hanem esetleg valamilyen általános immunrendszeri gyengeség is vagy egy allergiás háttér. A fül hallójárata a bőr egy részlete, tehát minden allergia, például táplálékallergia arra is kihat. Javaslom a hypoallergen tápok adását, immunerősítőket és ha indokolt, még egy antibiotikumos kezelést. Hát látatlanban ennyi...