556. Szálkásszőrű tacskó
A "modern" szálkásszőrű tacskó Németországból származik és mai külsejének kialakításában nagy szerepe volt az angol szálkás szőrű terriereknek pld. sky, skót, dandie.
A "modern" szálkásszőrű tacskó Németországból származik és mai külsejének kialakításában nagy szerepe volt az angol szálkás szőrű terriereknek pld. sky, skót, dandie.
Az interjúból megtudjuk, hogy a westie igen élénk, minden-mozgót-levadászós kutya, amely egyre több hazai gazdit varázsol el kíváncsi természetével és hófehér bundájával, fekete gombszemével.
Amikor kiskutyát készülünk vásárolni, a gondos, leendő gazdi előkapja a kutyás irodalom valamely kiadványát és az abban rögzített információt igyekszik magáévá tenni, vagy ez irányban képzett ismerőséhez fordul.
Kutyák, strand, napsütés, napernyő és természetesen zene, nézd meg a Népszigeti Bemutatócsoport újabb kisfilmjét! :)
Egyre többet látni elhízott kutyákat: van, amelyik ivartalanítás miatt, más egyszerűen az életmódjából fakadóan dundi. Ezt teheted, ha túlsúlyos a kutyád!
Kedves Gazdi! Szerintem előrelépést jelentene egy komplett, mindenre kiterjedő allergia vizsgálat vérből ( SPOT PLATINUM allergiateszt, 91 allergénre) és azután lehetne egy diétás illetve hiposzenzitizáló szérumos kezelést kialakítani ( ennek fő előnye a mellékhatásmentesség), ami tünetmentesítené a kiskutyust. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Kedves Kérdező! A tengerimalaccal azonnal egzotikus végzettségű állatorvoshoz kell rohanni, sajnos ezek a tünetek egy nagyon nagyon rossz állapotban lévő malacka tüneteit mutatják. Meg kell vonni tőle minden zöldséget, gyümölcsöt és az orvos különböző gyógyerekkel megpróbálja az emésztést helyretenni, ha ez még lehetséges.
Viselkedés változás lehet az öregedés következménye is, de neurológiai probléma is állhat az önkéntelen vizelet és bélsár ürítés hátterében. Ez irányú kivizsgáltatást javaslók. Keressen neurológiai szakrendelést a közelében!
Nem tudok mást (és okosabbat) tanácsolni, mint azt, hogy minél előbb vigyék el a kutyát állatorvoshoz, és nézessék meg a hüvelyét, méhszáját (megfelelő eszközökkel elvégezve a betekintést), mert ez a biztos! Minden más "okoskodás" csak felesleges időhúzás!
Tudni kéne mit és mennyit kap? Vér laborvizsgálat is fontos lenne. Forduljon állatorvoshoz,hogy ki tudják vizsgálni a kutyát!.