566. Kutyával repülni: hogyan, mennyiért?
Amikor külföldi útra kerül a sor, nagyon sok gazdi pánikba esik, hogy hogyan tudná magával vinni kedvencét. Szerencsére Európán belül már a legtöbb légitársaság fedélzetén szállítható kistermetű kutya.
Amikor külföldi útra kerül a sor, nagyon sok gazdi pánikba esik, hogy hogyan tudná magával vinni kedvencét. Szerencsére Európán belül már a legtöbb légitársaság fedélzetén szállítható kistermetű kutya.
A dobermann a hiedelmekkel ellentétben egy nagyon kedves és gyerekszerető fajta. Játékos, éber az ösztöneiben van az őrzés és nagyon figyelmes. Ezért ugyanolyan jó munkakutyának, mint szerető családtagnak akár kisbaba mellé is!
Gyakori, visszatérő kérdés: mit és hogyan adjunk enni a kiskutyáknak, különös tekintettel a választás körüli időszakra.
Többféle módon tűnhet el macska: leggyakrabban elszökik, eltéved, vagy elcsalják otthonról. A szökésre a kalandvágy vagy a párzási időszak kezdete szolgáltathat okot.
Ágyban, párnák közt, saját cicafekvőjében vagy ott, ahol éppen kedve tartja? Mi a legjobb a macskának és nekünk?
A kutyák 3 és 6 hónapos koruk között leváltják a tejfogaikat, ezen belül is a legfeltűnőbb a szemfogak váltása (6 hónaposan). Ami a sántikálást illeti, mindenképpen állatorvosi vizsgálatra van szükség.
Valószínűleg a szuka kutya ivarérettségével járó dominanciája és az új környezet együttes hatására alakult ki ez a helyzet. - Két külön kutyaház kellene. - Valóban a rangsorral összefüggésben kellene kezelni a dolgot, ami két ilyen kutya esetében megfelelő tapasztalatot és erönlétet igényel. - Érdemes lenne a szuka kutya ivartalanításával legalább a szaxuális dominancia hormonális hajlamát kiiktatni. - A szuka kutyát a terrorizáló, nemkívánatos megnyilvánulásaiban következetesen, azonnal mindig meg kellene szakítani és valamilyen módon büntetni.
Kedves Gazda! Az állattartás bizony felelősséggel jár. Ennek része az is, ha a kedvencünk váratlanul megbetegszik akkor gyógykezeltetjük. Ennek, ha anyagi részét nem vállaljuk négylábú barátunk szenvedni fog. Mielőtt eltervezzük tartásukat mindenképpen számolni kell!! A konkrét esetre visszatérve, egyáltalán nem biztos, hogy röntgenezni is kell a kutyát, de az állatorvosi vizsgálat és a felmerülő gyógykezelés, gyógyszerek természetesen pénzbe kerülnek...
Tisztelt N. Móni, Kan kutyánál ez nem fordulhat elő, hiszen a heregolyókat távolítják el, aminek semmi köze nincs a vízeletkiválasztó rendszerhez, csak a végső szakaszon. Ott sem a hregolyónak, hanem az ondóvezető csatlakotik bele a húgycsőbe. Javasolnám az állat tüzetesebb orvosi kivizsgálását. Vízeletvizsglattól kezdeve vérvétel, röntgen, ultrahang... Üdv
Szia Nem vagyok állatrovos, csak kutyakozmetikus, de mindenképpen azt javaslom, hogy vidd el állatorvoshoz! Olyan előfordul, hogy nagyon picivel nyírja le a kozmetikus a hasát, lágyékát, vagy fenekét és ott kipirul, vagy kipettyesedik, majd visszketni kezd a kutyusnak. Erre tehetsz puhító és hámosító krémet (panthnol, bepanthen, körömvirág krém). Ez el fog múlni, ahogy elkezd kinőni a bundája. De legközelebb szólni kell a kozmetikusnak, hogy nem bírja kutyus a 0,5-2 mm-es nyírást! Viszont a dagadt fülvégekkel mindeképpen menjetek orvoshoz. Eddig ilyen nyírás után feldagadt fülvéget csak nagyon elhanyagolt spánieleknél láttam, de ők állatorvosi kezelésre is szorultak. Addig amíg nem juttok el az orvosig ajánlom, hogy mosogasd higított betadinnal a füle végét és a sebeket, ahol belenyírt a kozmetikus! Legközelebb pedig ápold jobban a kutyusod, hogy ne kelljen koppasztani, és persze keress egy hozzáértőbb kozmetikust!