576. A német juhászkutya és a csivava együtt hancúroznak
A német juhászkutyán nem fog az idő: divatkutyák jönnek és mennek, de a jó öreg német juhász örök barát!
A német juhászkutyán nem fog az idő: divatkutyák jönnek és mennek, de a jó öreg német juhász örök barát!
A szomszéd füve mindig zöldebb- ez egy örökérvényű igazság. A szomszéd macskájával azonban szerencsére nem ez a helyzet. Ilyen összehasonlításban természetesen a mi kedvencünk fényévekkel különb, mint külső, mind pedig belső adottságait tekintve. Afelől, hogy okosabb, tehát nincs kétségünk. De vajon a szomszédé miért butább?
Macskatartókként többször megfigyelhettük, hogy a kedvencünk a mellső lábaival nyomkodja például a takarót, a karmát kicsit kieresztve. A mozgássort, amely akár tíz percig is eltarthat, rendszerint dorombolás és esetenként a gazdához való dörgölőzés kíséri.
A jellegzetessége a vöröses lába, ami miatt hívják Beauceron-nak (boszrón), de Bas Rouge-nak (bá rúzs), azaz alul vörösnek is. Egy elismert francia szakíró pedig nemes egyszerűséggel, a “Gentilhomme Campagnard” vagyis „vidéki nemes úr” elnevezést adta neki, nyilván a hanyag eleganciája miatt.
Akár a savoyai, a labrit sem kitenyésztett fajta. Legtöbb példánya fauve (fakóvörös), de alapszínét gyakran fekete szőrzet szövi át. Fülét-farkát gyakran tupírozzák. Félhosszú "kecskeszőre" van, amely gondozás hiányában filcesedik, és csimbókokká áll össze.
A kutyaház méretét a kutyához igazítsuk. Se ne legyen túl kicsi, se ne legyen túl nagy. A kutyaházra nem szabad túl nagy bejáratot készíteni, elegendő, ha az eb lehajtott fejjel éppen befér rajta. A nem megfelelően megválasztott méretű kutyaház és annak rossz méretű ajtaja rontja a belső térbe a kutya teste által végbemenő felfűtést. A kutyaházat szigetelhetjük belső vagy külső szigetelő réteg beépítésével (falemezek közötti hungarocell réteggel). A kutyaház bejáratára szőnyegből készíthetünk szélvédőt. A házikó aljának kibélelését szalmával, rossz szőnyeggel, faforgáccsal oldhatjuk meg. A küszöb beépítése révén az alom nehezebben kerül a házon kívülre. A kész házat tegyük szél és esővédett helyre, dúcoljuk alá téglákkal, vagy helyezzük raklapra, hogy ne álljon vízben. A kutyaház tisztításáról (bolha és parazitamentesítéséről) legalább kéthetente gondoskodjunk. Bővebben: http://www.haziallat.hu/kutya/gondozas/kutyahaz-teliesitese/5576/ Mivel kezeljem a rühös kutyámat?
Sajnálom, hogy ekkora trauma érte önt, de megnyugtató, hogy a hullamerevség megjelenése a biztos halál egyik jelensége. Ebből az állapotból már újraélesztés sem lehetséges. A halál beállta után minimum két óra elteltk, mire elkezdődik a merevedés a fejen és lassan halad a test hátsó része felé.
Üdvözlöm! Az én véleményem az, hogy egy ilyen betegségekkel küszködő 17 éves kutyának én nem javasolnék semmilyen oltást! A veszettség ellenit is addig húznám, és halogatnám, amíg csak lehet. (Meg még utána is egy kicsit.) Ennek oka az, hogy egy oltás minden szervezetet megvisel az oltás utáni 1-2 hétben (a legtöbb állatot csak tényleg kicsit, de vannak, amelyeket nagyon), és ez azzal járhat, hogy a jelenleg kialakult viszonylagos egyensúly hirtelen felborulhat. Szerintem most nem az a fontos, hogy oltva legyen, hanem az, hogy jelentősen javuljon az állapota.
Kedves Gazdi! A leírt tünetekből én 2 dologra gondolnék.Lehet a háttérben epilepszia, annak egy nem túl súlyos tünetekkel járó változata( kis rohamok). Másik dolog pedig esetlegesen porckorong probléma( discus hernia, discopathia). Mindenképp javasolnám, hogy hozzáértő állatorvos kollégával vizsgáltassák meg a kiskutyát és csak azután lehetne neki megfelelő gyógyszert adni, ha indokolt. Baráti Üdvözlettel, Dr. Fux Attila
Kedves Emese! A fotó alapján sajnos valóban daganatnak tűnik, melyet azonban diagnosztizálni csak a megfelelő állatorvosi vizsgálatok elvégzésével lehetséges, a szóba jöhető kezelés is ezek függvénye. Egy csaknem öt éves süni már valóban idősnek számít, már szép kort megért. Amit mindenképp megtehetsz érte az az, hogy igyekszel a táplálkozását megkönnyíteni puha és pépes eledelek adásával. Amennyire a fotón kivehető, fogai is hiányoznak már, ami nem meglepő ebben a korban. Minden este áztass be neki forró vízbe egy adag száraz macska/kutyatápot, majd, ha megszívta magát vízzel és felpuhult, öntsd le a maradék vizet és így add a tápot a süninek. Minden este készítsd el frissen. Kínáld többféle puha eleséggel: tojásrántotta (fűszer nélkül), lisztkukac, viaszmoly-lárva, sütőtök, alutasakos vagy alutálkás minőségi nedves cicaeledel, apróra vágott vagy turmixolt vagy darált főtt hús, hal. Akkor is próbáld meg, ha ezeket korábban nem ette meg.Ha pedig csak pépeset-folyékonyat tudna enni, akkor a vízzel felhígított Hill's A/D gyógytápot vagy a vízzel tejszín sűrűségűre kikevert Royal Canin Convalescence Support Instant Diet port ajánlom (ezeket állatpatikában lehet beszerezni), plusz bébiételeket pl. sütőtök csirkehússal.