591. Melyek az ősi magyar kutyáink?
Legrégebbi megmaradt állatfajtánknak talán a kuvasz és a komondor tekinthető. E nagy termetű, erős és bátor fehér színű kutyák kísérői, terelői, őrzői lehettek már a honfoglaló magyarok nyájainak és gulyáinak is.
Legrégebbi megmaradt állatfajtánknak talán a kuvasz és a komondor tekinthető. E nagy termetű, erős és bátor fehér színű kutyák kísérői, terelői, őrzői lehettek már a honfoglaló magyarok nyájainak és gulyáinak is.
Eredete máig sem tisztázott ennek a szokatlan megjelenésű,- a lábai, a farka és a feje kivételével - szinte teljesen csupasz kutyának.
A katonaként is bevált - sokszor az óriás schnauzerrel kevert - orosz fekete terrier élénk, gyerekszerető és kiváló társállat. A családosok körében is kedvelt és elterjedt kutya.
A phaléne az álló fülű papillon lógó fülű testvére, és ennek megfelelően hasonló kaliberű, fékezett habzású kutya.
A papillon neve franciául pillangót jelent. Elegáns, akár egy előkelő francia dáma. Pillangószerűen álló fülei ellenére a kutya kis helyen is elfér, feltűnő jelenség.
Az esetleges szeparációs félelem elkerülésére a legfontosabb, hogy fokozatosan legyen a kutya szoktatva, nevelve, tanítva. Speciális tréninget csinálni, át mehetek Balatonalmádiból, ha igényli. Abban az esetben, ha valóban jelentkezik a probléma több lehetőség együttes használatával van lehetőség a kutya egyedülmaradási félelmét csökkenteni. Megoldási lehetőségek: • fajnak megfelelő tartási körülmények • szellemi és fizikai igények kielégítése • tanítás, szoktatás • terület leszűkítése • interaktív kutyajáték • étel eldugása • Bach-virág terápia • deszenzibilizáló tréning
Kértdésére egyetlen választ tudok csak adni: minél hamarabb mutassák meg a kutyát állatorvosnak. A találgatásoknak semmi értelme, lehet, hogy komoly baj van a háttérben (pl. gennyes méhgyulladás).
Igen, az ügyeletes orvos fölvette a jegyzőkönyvet, jelentette az esetet, kimegy az illetékes állatorvos, mindenki teszi a dolgát. Amennyiben a keresztanya nem tesz feljelentést és nem követel kártérítést, az állatorvos pedig a fajnak megfelelő tartási körülményeket és a jogszabályokban előírtakat rendben találta akkor - ... jöhet a következő harapás.
1./ lehet egésszégügyi, betegséggel összefüggő ok 2./ elképzelhető, hogy valami ingerhatás, trauma érte amíg nem tartózkodtak otthon 3./ a viselkedési megnyilvánulás a tüzeléssel is összefüggésben lehet 4./ távolból és optikai kontaktus nélkül nem érzi a kutya ha másik kutyát simogat az embertásra 5./ az elkényeztetés és a rosszul értelmezett, túlzott szeretet miatt is jelentkezhet valamilyen viselkedési tünet.
Egészen biztos, hogy ez a helyzet a kutyát is zavarja és nem esik jól neki, ezért érthető, hogy így viselkedik. A megoldással kapcsolatban azonban arra hívnám fel a figyelmét, hogy a műtétet most még nem kellene elhamarkodni. Javaslom, olvassa el azt, amit a következő ezzel a témával kapcsolatos linken talál: http://www.hungarovet.com/?p=1442