591. Melyek az ősi magyar kutyáink?
Legrégebbi megmaradt állatfajtánknak talán a kuvasz és a komondor tekinthető. E nagy termetű, erős és bátor fehér színű kutyák kísérői, terelői, őrzői lehettek már a honfoglaló magyarok nyájainak és gulyáinak is.
Legrégebbi megmaradt állatfajtánknak talán a kuvasz és a komondor tekinthető. E nagy termetű, erős és bátor fehér színű kutyák kísérői, terelői, őrzői lehettek már a honfoglaló magyarok nyájainak és gulyáinak is.
Eredete máig sem tisztázott ennek a szokatlan megjelenésű,- a lábai, a farka és a feje kivételével - szinte teljesen csupasz kutyának.
A katonaként is bevált - sokszor az óriás schnauzerrel kevert - orosz fekete terrier élénk, gyerekszerető és kiváló társállat. A családosok körében is kedvelt és elterjedt kutya.
A phaléne az álló fülű papillon lógó fülű testvére, és ennek megfelelően hasonló kaliberű, fékezett habzású kutya.
A papillon neve franciául pillangót jelent. Elegáns, akár egy előkelő francia dáma. Pillangószerűen álló fülei ellenére a kutya kis helyen is elfér, feltűnő jelenség.
Az emlődaganatok hormonfüggőek, ami azt jelenti, hogy minden lezajlott tüzelés növeszt valamennyit a meglévő daganatok méretein, és azokon is, amelyek már régebben meg vannak, csak még nem látszanak, nem érezhetők. Így, a most esedékes tüzelés előtt elvégzett műtéttel ezt meg lehetne előzni. (Nem tudom, esett-e szó róla az állatorvossal, de a probléma megoldásának része az is, hogy nem csak a daganatokat kellene eltávolítani, hanem a kutyát is jó lenne egyben ivartalanítani, mert e nélkül a következő tüzelés után újra jó eséllyel elindulnak fejlődésnek újabb emlődaganatok.) Ilyen megközelítésből én is inkább még most operáltatnám meg, és nem várnám meg az esedékes tüzelést. Egy jó állatorvosnak manapság már nem okozhat gondot a műtét során a közelgő tüzelés sem. Hogyan ápoljuk emlődaganatos kedvencünket?
Általában nyulaknak kifejezetten kevés készítmény van a piacon, ha mégis akkor is nagytestű nyulaknak amiket telepeken tenyésztenek. Általában ezeket súly alapján kell adagolni a nyuszinak mert a nagytestűeknek más mennyiség kell. De legtöbbször az emlősöknek való készítményt szokták felírni a nyusziknak is és jó hatással lehet is használni őket...
Ne aggódj. A nyuszi még kicsit félénk is lehet. Egy teljesen új környezetben van. neki most valószínű az is új, hogy kijöhet és foglalkoznak vele. Türelem most a legfontosabb. Vedd ki vagy egyszerűen nyissad ki a ketrecet és engedd hogy akkor amikor szeretne kijöjjön. Ülj le a földre és várj, az ő tempójában ismerkedjen, szagolgasson. Most az idő sem túl jó nekik, őket is megviseli ez a frontos idő, "szomorúbbnak" tűnhetnek tőle, hiszen csökken az aktivitásuk. Ne aggódj semmi baja nincsen.:) Nyúl viselkedése: barátság és unalom A nyúl viselkedése: tájékozódás, szocializáció
Lehet, hogy mire megkapja válaszomat a kutyus megellett már... Ha nem számolta el magát, és tényleg a 65 napja vemhes, akkor pár napon belül meg kell ellenie, ha ez mégsem történik meg, akkor szükséges lenne egy ultrahangos vizsgálatra, hogy minden rendben van-e a picikkel. Ha igen, akkor komolyan fontolóra kell venni a császármetszést... Négylábú kismamák ultrahangon Császármetszés - Videón
Kedves Laura! Én kicsit konzervatívabb véleményen vagyok ebben a kérdésben, és én inkább (a tapasztalataim szerint az ilyen esetekben nagyon hatékony) ún. nem szteroid gyulladáscsökkentők valamelyikét javasolnám. Ezekből ma már elég sokféle elérhető, pénztárcájuk teherbíró képességét is figyelembe véve biztosan lehet találni olyat, amit használhatnának. (A gyógyszer adására hosszú távon szükség lehet, azt gyakorlatilag folyamatosan kell szednie.)