56. Golden retriever: szőrápolási tanácsok
A golden retrieverek heti rendszerességgel való ápolása rendkívül fontos. Nincs is annál csodásabb érzés, mint rápillantani egy hosszú, leomló bundájú golden retrieverre.
A golden retrieverek heti rendszerességgel való ápolása rendkívül fontos. Nincs is annál csodásabb érzés, mint rápillantani egy hosszú, leomló bundájú golden retrieverre.
A rinocérosz egy hatalmas, primitív külsejű emlős, amely még a miocén korból, több millió évvel ezelőttről származik. Az utóbbi évtizedekben annyit vadásztak a rinocéroszokra, hogy azok a kihalás szélére kerültek.
A Bolfo nyakörv az állatok külső élősködői ellen (bolha, kullancs, tetű) hatékony. A nyakörv már a feltétel után 24 órával csökkenti a tüneteket. A hatékonyság szintjét azonban befolyásolja a kedvencünk szőrzetének hosszúsága, az állat aktivitása, és a fertőzöttség mértéke is. Ezért nem mindegy milyen méretű nyakörvet választunk. Itt egy kis segítség a nyakörv helyes alkalmazásához!
A vaddisznó a disznófélék családjába tartozó, vadon élő faj. Észak- Amerikában nem őshonos. A spanyol hódítók hozták magukkal az első sertéseket, 1500 körül, élelemforrásnak, később pedig, a XX. században vadkanokat telepítettek be sportvadászat céljából.
A mai leggyakoribb problémák, amelyekkel az állattulajdonosok szembe találják magukat a sérülések, ezt követik a kutya-verekedések, aztán az olyan betegségek kialakulása, melyeket az idegen tárgyak, gyógyszerek vagy vegyszerek lenyelése eredményez.
Kullancskiszedő kanalat, illetve csipeszt patikában, illetve állatpatikában kaphat. Szabad kézzel semmiképpen ne nyúljon a kullancshoz!
A kullancsot sosem szabad olajjal bekenni, mert agonizálva fertőzött gyomortartalmát a gazdaszervezetbe ürítheti. A beszakadt fej önmagában csak gyulladást vált ki, fertőzést nem okoz. Homeopátiás Silicea adagolásával eltávolítható. A megbetegedés megelőzésére javaslom, hogy sürgősen keressen fel állatorvost. Mikor van kullancsszezon? Áprilistól novemberig tart a kullancsszezon, a védekezés pedig kiemelten fotos még az őszi hónapokban is, mert a kullancsok olyan veszélyes betegségeket is terjesztenek, mint a babézia. Éppen ezért ajánlott egész évben minőségi kullancsellenes készítményt használni, amely hosszú távon védelmet biztosít, a tapasztalatok szerint ugyanis gyakran megfeledkezünk a rendszeres havi alkalmazásról. Az egyik védekezési módszer a kullancsirtó nyakörv. 17 többféle hatóanyag-tartalmú, kutyáknak szánt kullancsirtó- és kullancsriasztó nyakörvet tesztelt a NÉBIH.
Ezen nyakörvek hatóanyaggal vannak átitatva, mely mennyisége nagyobb méretű cicára van kalibrálva. A macska egyébként is nagyon érzékeny bizonyos antiparazita ellenes szerekre. Sokkal jobbak a csepegtetős készítmények (FRONTLINE Spot on, Stronghold Spot on).
A kutyáknak való nyakörv szerintem nem lesz végleges megoldás. A legtöbb ilyen nyakörv hatékonysága elég korlátozott és nem is tartós, ráadásul csak kutyák/macskák számára állították elő, ezért a hatóanyaga sem biztos, hogy megfelel bárányoknak. El kellene menni állatpatikába, ahol kapható juhok számára is alkalmas fürösztőszer, vagy fel kell keresni egy állatorvost, aki injekcióval tud segíteni a problémán, ami mind a külső, mind a belső élősködőket elpusztítja.
Praktikus lett volna magáról a "problémáról" is küldeni egy képet, mert az a gyanúnk, hogy esetleg nem is kullancsról van szó, hanem egy csecsbimbóról és ezért "nem akar kifordulni". Én nem fújogatnám otthon ennyi próbálkozás után semmivel, hanem elvinném megmutatni egy szakembernek, például egy állatorvosnak. Ajánlom figyelmükbe az alábbi videófilmet is.