56. Amit tudni érdemes a bengáli macskáról
A bengáli macska egy 1963-ban indult tenyészprogram keretén belül jött létre mint önálló fajta, létrehozása a kaliforniai Jean Mill nevéhez fűződik.
A bengáli macska egy 1963-ban indult tenyészprogram keretén belül jött létre mint önálló fajta, létrehozása a kaliforniai Jean Mill nevéhez fűződik.
Hirdess ott, ahol az állatok gazdái böngésznek!
Történetünk 2002 májusában kezdődött, amikor is világra jött a világos színű oroszlánkölyök a győri Xantus János Állatkertben.
Mostanában haragszom a mamira... Mióta ideköltöztünk ebbe a lakásba, sokkal kevesebbet foglalkozik velünk. Mármint Velem és Bendegúzzal...
Bizsu egy holland törpe keverék bak nyuszi. Fekete színű az orrán egy fehér háromszöggel. 2002-ben született.
Ez a kutya kezdeti dominancia megnyilvánulása amelyet fokozhat a láncon tartás okozta stressz. A láncon tartott kutyák nevelésével nem foglalkozom mert az általam képviselt nevelési elmélet és gyakorlat csak a fajnak megfelelő tartási körülmények között tartott kutyákra vonatkozik. Az állatvédelmi jogszabályok határeseteinek vagy be nem tartásának problémája esetén nem várható el a kutyától, hogy ne fejezze ki valamilyen viselkedési formában tiltakozását.
Ilyen tünetek alapján sokféle lehetőség is szóba jöhet, mindenképpen állatorvoshoz kell vinni a kutyát! Enélkül semmi érdemlegeset nem lehet mondani.
Fontosnak tartanám, hogy röntgen-felvétellel lokalizáljuk a probléma forrását. Ettől függ ugyanis, hogy van-e további kezelési lehetőség, vagy mindent kiaknázott a Kolléga. Amennyiben túlsúlyos a kutyus, a fogyasztása elengedhetetlen.
Csak egy használható tanácsom van: minél előbb keresni egy másik állatorvost, aki talán jobban el tud majd igazodni az egyébként elég komolynak tűnő tünetek között. Sok minden lehetőség szóba jöhet, elsősorban keringési és légzőszervi bajok, de kell néhány vizsgálat ahhoz, hogy születhessen diagnózis, és segíteni lehessen a kutyájukon.
A kullancsnak a bőrben mardt feji része már nem okoz bajt, azt pár nap múlva vagy kilöki a szervezet egy pattanás formájában, vagy eltokolódik, esetleg állatorvossal ki lehet szedetni. De betegséget nem okoz. Viszont, miután a sikertelen kiszedés közben szinte elkerülhetetlen, hogy a kullancs potrohi részét nem nyomják meg, van (vagyis volt) esély arra, hogy onnan vért pumpáljanak a kutyába. Ha a kullancs esetleg fertőzött volt (hordozta valamelyik kutyára nézve veszélyes kórokozót), akkor elképzelhető, hogy a lappangási idő után mutatkoznak tünetek. Ezért édemes a kutyát 8-10 napig alaposabban figyelni, ill. ha valamit észlelnek, ami szokatlan, vagy furcsa, mielőbb állatorvoshoz fordulni.