56. Veszélyes dekorációk a terráriumban
Nem csak szépnek, de biztonságosnak is kell lennie a terráriumnak, ezért nem árt óvatosan válogatni a felhasználni kívánt dekorációk között...
Nem csak szépnek, de biztonságosnak is kell lennie a terráriumnak, ezért nem árt óvatosan válogatni a felhasználni kívánt dekorációk között...
Kiválasztottuk az akváriumot, megvettük a hátteret és az aljzatot. A leendő halainkat is kiszemeltük magunknak. Most már csak be kell rendeznünk az akváriumot a fogadásukra.
Ha szeretnénk szaporítani halainkat, szükség lehet az akváriumi víz keménységének és pH-értékének beállítására. Megmutatjuk, hogyan fogjunk hozzá!
Hány foga van a tengerimalacnak? Milyen a szaglása? Hány lábujja van? Mekkora, amikor megszületik? Ha érdekelnek a válaszok, olvass tovább!
A tengerimalacok alapvetően barátságos, kedves, nyugodt állatok. Emellett kommunikatívak is nemcsak társaikkal, hanem velünk, gazdikkal szemben is.
A faroktőnél kialakuló bőrgyulladások gyakori oka lehet parazitás fertőzöttség - bolha - de ez szemmel látható. Persze nem innen a távolból. Gyakori ok a bűzmirigy tartalmának besűrűsödése pangása és a mirigy gyulladása. Először meg kell vizsgálni a kutyát, megállapítani a bántalom okát és csak ezután lehet hatékonyan megszüntetni. Az aggódás nem elégséges. Bűzmirigy - mit kell tudni róla? A végbélmirigy megbetegedései Hogyan szabaduljunk meg a bolháktól?
Kedves Gazdi! Jól bevált homeopátiás szer a GELSEMIUM D6, amit napi 3x 3 globulus mennyiségben javaslom adagolni a kutyusnak - a homeopátiás szerbeadás szabályainak megfelelően! - max. 3 héten át. Ha ezalatt az idő alatt nem javulnak a tünetek, akkor mindenképpen egyedileg szükséges megkeresni a számára a legmegfelelőbb szert erre a problémára. Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea, homeopata állatorvos (06 20 928 4425) Kutyabaj és macskajaj homeopátiás kezelése (letölthető zsebkönyv) Szakértőnk: Dr. Kopócsi Andrea homeopata állatorvos Hogyan adagoljuk a homeopátiás szereket?
A probléma forrása lehet az, hogy a “falkasorrend felborult”, több más ok is állhat ennek hátterében. Sok változás is történt, költözés, új falkatag, ezek is befolyásolhatják a viselkedést. Fontos volna tudni, hogy a kutyák (az összes) milyen neműek, mivel lehet a probléma rivalizálás is. Másik fontos dolog, hogy a gazda következetes és határozott vezető legyen, mert akkor ő irányítja a kutyákat, akkor nem valószínű, hogy ilyen előfordul. Azt is hasznos volna még tudni, hogy milyen szituációban mennek egymásnak, mivel így lehet megtalálni a valódi kiváltó okot. Ezen felül a lemozgatás hiánya is lehet a gondok okozója Hogyan legyek falkavezér? - 1. rész Tudatos kutyanevelés módszer Ki legyen a főnök? A kutya domináns viselkedése Hogyan változtassunk a kutya nem kívánt viselkedési formáin? - 1. rész
Mindkettő egyenértékű, jó választás kutyáknál. Apró szakmai irányelvek vannak amikor csak az egyik választható. Mindenképp az orvosával beszélje meg ezt javaslom! Hirtelen sántít a kutyád? Keresztszalag szakadás?
Van ún. nyakmerevítő, amivel a gallér helyettesíthető, keresse állatpatikákban, vagy a neten. Lábára ráfeküdhet, nem kell ebben korlátozni. Nyakmerevítő gallér itt és itt is. Üdvözlettel, Dr. Fux Attila Kutya az állatorvosnál: mi történik a műtét után?