601. Készítsünk játékokat a cicáknak!
Szeretnél egy kis pénzt spórolni a macskajátékokon? Egy csomó szórakoztató dolgot találsz a kamrádban és a lim-lomos fiókodban, olyan dolgokat, melyek órák hosszat szórakoztatják majd a macskádat.
Szeretnél egy kis pénzt spórolni a macskajátékokon? Egy csomó szórakoztató dolgot találsz a kamrádban és a lim-lomos fiókodban, olyan dolgokat, melyek órák hosszat szórakoztatják majd a macskádat.
Gizmo cica az ökölvívás megszállottja. A közvetítéseket intenzív árnyékbokszolással követi végig.
Szőrük alapján a nyulakat négy csoportba lehet sorolni. Ez alapján vannak normálszőrű-, hosszúszőrű-, szatén- és rex nyulak. A csoportokon belül számos fajtával találkozhatunk, melyek viselkedésükben, kinézetükben és tulajdonságaikban is különböznek.
Tudtad, hogy a kutyák és a macskák ugyanúgy jobb- vagy bal oldalukat részesítik előnyben, mint az emberek? A lovak is ugyanígy tesznek. Ha megfigyeled, hogy kedvenced melyik mancsát használja szívesebben, könnyebben tudod nevelni.
Lehet, hogy csak egy nyuszid van, de az egyáltalán nem azt nem jelenti, hogy egyedül kell hagyni. Ha már egyszer felelősséget vállaltál a háziállatodért, nem árt teljesíteni a kötelességeidet!
Kedves Gazdi! több hibát is elkövetett, a macska ugyan ivarérett lesz 8 hónaposan, DE Legkorábban akkor tenyészérett, amikor már lezajlott néhány ivarzási ciklusa!! Tehát nem azonnal, az első ivarzásnál!! Cukros tej??? a legnagyobb hibák egyike!! cukros, és/vagy vízzel hígított tehéntejjel (ún. feles tejjel) való itatás, ami több ok miatt is kifogásolható. Először is, a tehéntej alapból nem jó a macskának a tejcukor miatt, arról nem is beszélve, hogy kristálycukornak semmi keresnivalója nincs egy macska életében. Macska tejitatás >> Ajánlott az állatorvos mielőbbi felkeresése, elvesztheti a cicákat...
A kiváltó ok lehet a szeparációs stressz (egyedüllét) vagy a területbirtoklás.Amikor otthon vannak, tiltsák meg a macskának az ágyon tartózkodást! Rajta kell kapni a tettén és azonnal büntetni, megilyeszteni (csörrenő hang, vízipisztollyal lespriccelés, stb.) Ha mégis besikerült, amilyen gyorsan csak lehet, takarítsuk fel a vizeletet enzimatikus szagsemlegesítő anyaggal. UV fényben könnyen észrevehető a vizeletfolt. Megelőző intézkedés lehet, ha az adott helyiséget zárják a macskától és megtiltják részére az ágy használatát. Érdemes lenne átmeneti időre egy második alomtálcát is bevezetni és mind a kettőt egy új alomanyaggal tölteni. Az ivartalanítás 90%-ban segít a jelölő vizelés megszüntetésében. Az ivartalanításig pedig, a feromon tartalmú spray (Feliway) nyugtatóan hat a macskákra, segít megakadályozni, hogy a macska bizonyos helyeket megjelöljön. Ennek az anyagnak az üzenete „béke és szeretet” ellenben a jelölő vizelés „tűnj innen” üzenetével.
Kedves Gazdi! Kevés az információ: mennyi idős a cica, milyen az egészségi állapota, kinti/benti, ivartalanított, a tisztálkodás során lenyelt macskaszőrt rendszeresen kihányja-e, mit eszik stb? Ezeket egyszerűbb lenne a kezelő állatorvossal megbeszélni. Üdv Viola
Kedves gazdi! Esténként, mielőtt lefekszenek, kiszórhat nekik egy kis szárazat (mellette mindig legyen friss víz), érdemes kipróbálni. Sok gazdi haszálja ezt a trükköt.
Kedves Gazdi! A nem ivartalanított és nem oltott kandúrok, ritkán élik meg a 5-6 éves kort, kószálnak, verekednek, felakadnak, széttépi a kutya stb. Csomoó olyan betegség van, ami kóbor kandúrok kapart sebei által kerülnek át a másik kandúr véráramába, a seb begyógyul ugyan, de a vírust ez nem állítja meg... Az ivartalanítás és védőoltás a hosszú élet titka. Miért ajánlott az ivartalanítás? >> Most csak azt tudja tenni, hogy siet az állatorvoshoz a cicával, hátha elég neki egy antibiotikumos kezelés.