6066. Miért tanulj új dolgokat? (x)
“A jó pap holtig tanul”, tartja a közmondás, ami egyre igazabb a ma emberére, hiszen napjainkban az élethosszig tartó tanulás, a lifelong learning már szinte elvárás saját magunk és mások felé is.
“A jó pap holtig tanul”, tartja a közmondás, ami egyre igazabb a ma emberére, hiszen napjainkban az élethosszig tartó tanulás, a lifelong learning már szinte elvárás saját magunk és mások felé is.
Függetlenül attól, hogy ecsetet ragadsz, csatlakozol egy énekes csoporthoz, vagy kísérletezel a sütéssel, egy új kreatív hobbiba való belekezdésnek számos egészségügyi előnye van. A legjobb pedig az, hogy nem kell Picassónak vagy Buddy Valastrónak lenned ahhoz, hogy learasd ezeknek a tevékenységeknek a gyümölcseit.
Még javában tart az őszi-téli szezon, amikor mindenki rohan be a négy fal közé a hideg elől, és bekuckózva várja, hogy ismét beköszöntsenek a melegebb évszakok. Persze nem csupán várakozással telik ez az időszak, hiszen megannyi csoda vár mindenkire az ünnepek alatt, sőt akár belevághatsz nagyszerű tervek szövögetésébe is.
Milyen karácsonyfát érdemes venni, mire kell figyelni az elhelyezés és a díszítés során, hogy macskabiztos legyen a fa?
Az állatorvosi hivatás nem egyszerű munka - sok felelősséggel és stresszel jár.
A kutya számos dologtól megijedhet, például a váratlan hangoktól, a váratlan mozgásoktól, a váratlan emberektől, a váratlan állatoktól, a váratlan tárgyaktól, a váratlan illatoktól.
Igen, a kandúr viselkedése változhat ivartalanítás után. Az ivartalanítás csökkenti a hormonális hatásokat, amelyek a kandúr viselkedését befolyásolják. Az ivartalanítás csökkenti a kandúr agresszív viselkedését.
Érdemes lenne felkeresni állatorvost, aki bőrkaparék mintát vesz. Lehet atka vagy gomba is. Mindkettőnek más a kezelési módja. A bőrgombára krémet szoktunk alkalmazni, az atkára ivermectint szoktunk használni, a súlyosságtól függően csepp vagy injekció formájában. A gombát naponta többször krémezni kell, az atkát hetente ismételni kell, háromszor. Mindkét esetben érdemes immunerősítőt is használni.
A hasmenés a nyuszinál leggyakrabban a stressz, a táplálék- vagy vízminőség, a túlzott szénhidrátbevitel, a bélparaziták vagy a bakteriális fertőzés miatt alakul ki. Fontos, hogy mindig legyen a nyuszi előtt jó minőségű széna, friss ivóvíz és minőségi táp, amiben nincsenek magvak. Minimalizálni kell a zöldségevést. Mindenképp fel kell keresni egzotikus végzettségű állatorvost, székletminta vételéhez, illetve fogászati kontroll miatt.
Nem szabad. Ha egy kutya valamire allergiás, azt ki kell hagyni az étkezéséből. A felsorolt tüneteket okozhatja a csirkeallergia. Érdemes allergiavizsgálatra vinni, utána pedig megbeszélni az állatorvossal az új étrendet és az arra való átállását.