6241. Idén Ázsia élővilága kerül a középpontba Debrecenben
Idén Ázsia élővilága és kultúrája kerül a középpontba a debreceni állatkertben augusztus 25-én, az Állatkertek éjszakáján.
Idén Ázsia élővilága és kultúrája kerül a középpontba a debreceni állatkertben augusztus 25-én, az Állatkertek éjszakáján.
Aki gyakran olvasgat vagy néz zenehallgatással kapcsolatos tartalmakat az interneten, az biztosan belefutott már az "audiofil" – vagy angolos írásmóddal "audiophile" – kifejezésbe, mégha nem is tudja, mit is jelent pontosan. Cikkünkben most ezt a témát járjuk körbe.
Az állattenyésztési iparban az elmúlt évtizedekben számos változás történt. A technológiai fejlődés és a tudományos kutatások eredményeként ma már sokkal hatékonyabban és fenntarthatóbban tudjuk kezelni az állatokat. De mi vár ránk a jövőben?
Aki gyakran jár kaszinókba, valószínűleg már feltűnt neki az állatok jelenléte ezeken a helyeken. Bár Magyarországon ritkán láthatunk macskákat vagy kutyákat kaszinókban, külföldön egészen más a helyzet. Előfordulhat például, hogy valaki kis kedvencével akarja átélni a nyerőgépek nyújtotta izgalmakat, így őt is magával viszi. De olyan kaszinók is akadnak, amelyek saját állatokat tartanak a vendégek bevonzása érdekében. Magyarországon inkább az a jellemző, hogy a gazdik egy online casino oldalon játszanak, hogy egy pillanatra se kelljen magára hagyni a háziállatot. Ebben a cikkben megnézzük, mi a helyzet külföldön, és megpróbálunk választ adni arra, hogy mi lehet az oka annak, hogy egyre több kaszinóban láthatunk kutyákat és macskákat.
Bármekkora sportrajongó vagy ezúttal megpróbálunk újat mutatni és összeszedtünk hihetetlen sportigazságokat.
Kellene szólni az állatorvosnak vizsgálja meg az állományt, illetve nézze meg az elhullott egyedeket. Lehet akár vírusos betegség is, ami ellen vakcinázni kell, de előfordulhat a nem megfelelő minőségű takarmány szennyezettsége is ami problémát okozhat
Sajnos epilepszia ügyekben nem nagyon lehet et olyasmit írni, ami bármikor, bárkinek használható lenne! Ahány epilepsziás beteg, annyi egyedi lefolyás, ezt tudomásul kell venni. Azt sem árt tudni, hogy maga az epilepsziás roham általában csak egy tünet, mégpedig annak a tünetet (jele, következménye), hogy az agyban valami ok miatt nagyon nem mennek jól a dolgok. Sajnos, a tapasztalatok is azt mutatják, hogy ahány beteg, szinte annyiféle lefolyás és történet van. És hiába látszik úgy, hogy egy kezelés vagy egy gyógyszer egy ideig mintha hatásos és jó lenne, közben a rohamokat okozó idegi/agyi folyamat is halad előre, változik maga a tünet oka, és emiatt mindig csak kullogni lehet a tünetek után... Én idén januárban altattam el a saját 16 éves kutyámat, aki szintén epilepsziás tüneteket mutatott....Gondolhatja, hogy állatorvosként mindent megtettem érte, de azon a napon, amikor kb. fél óra alatt már 3 nagyrohama volt, elővettem az elaltatásához való gyógyszereket és megváltottam őt a szenvedéstől. Tudom, hogy nehéz ezt elhinnie, de biztos, hogy Önöknek is meg kell majd hozni (lehet, hogy hirtelen és váratlanul) egy ilyen döntést, és jobb lesz neki is, Önöknek is, ha elaszik örökre. A kérdésére, hogy a kannabisz olaj használható-e ilyen esetben, csak azt tudom válaszolni, hogy erről nincs semmi tapasztalatom, ez a készítmény nem túl régen van a piacon..... Még több epilepszia>>
Kedves Gazdi! Ez inkább orvosi kérdés, de én mint kiképző egyértelműen a nyers/barf etetés mellé teszem le a voksomat, főleg ,ha elötte is ezt ette a kutya, ugyanis ez tartalmaz mindent amire a kutyának szüksége van. Ha mégis a táp mellett dönt, akkor figyelni kell hogy megfelelő fehérjetartalma legyen a száraztápnak illetve az alábbiak alapján érdemes tápot választani: - ideális fehérjetartalom 27-32% - első három ne legyen gabona (búza, kukorica) - legyen kiírva, hogy hús (tehát nem csirke hanem csirkehús) - a további összetevőknél ne legyenek túlzó arányban gabonafélék. A váltás mindeképp hasmenéssel fog járni és célszerű ez esetben nem fokozatosan, hanem éles váltással cserélni, mivel a táp és a nyershús "megemésztési módja" különböző.. Üdv Sugár Péter Városi Kutyák Iskolája Olvass tovább! Így etesd helyesen a kutyádat!
A lutínó nimfapapagájok hajlamosak a kopaszodásra, ami megjelenhet a bóbita alatti fejtetőn és az arcon is. Az idősebb madaraknál a folyamat felgyorsulhat. A tollképződés elősegítésére többféle vitaminkészítmény létezik, amiknek fontos összetevője a K3 vitamin. Sajnos külső jegyek alapján nem lehet megmondani egy papagáj korát, hacsak nem nagyon fiatal, vagy nagyon öreg. De, a két időpont közti, akár évtizedek, nem megállapíthatók. Csőrkoptatásra inkább természetes, vegyszermentes héjas faágat, ásványianyag kiegészítésre kalcium-foszfor tartalmú készítményeket (legjobbak az őrlemények, amik segítik az emésztést is), kalciumos "rágókának" szépiát javasolnék. Nimfapapagáj, akár évtizedekre is a társad lehet Meddig él egy madár?
Kedves Gazdi Valószínüleg mind a két kutyának fájdalma van és nem akarnak egymással szemben rosszabb pozícióba kerülni. Ha múlik a fájdalmuk, akkor a viselkedésük is változni fog. Ha 3 hét után nincs változás akkor szakemberhez kell fordulni. Egyébként, ha elötte is gyakran volt ilyen, akkor mindenképp suliba kellene menni, mert ez egy nem rendezett viszony, amit csak romlani fog, ahogy nőnek a kutyák Üdv Sugár Péter