636. Kiskutyáink születtek
A fedeztetés utáni körülbelül 63-65. napra várható a kiskutyaáldás. Bár a kutyamama általában gond nélkül, ösztönösen ellátja kicsinyeit, azért nem fog megharagudni, ha a gazdi kicsit besegít neki.
A fedeztetés utáni körülbelül 63-65. napra várható a kiskutyaáldás. Bár a kutyamama általában gond nélkül, ösztönösen ellátja kicsinyeit, azért nem fog megharagudni, ha a gazdi kicsit besegít neki.
Számtalan véres történet kezdődik így: "Nem is gondoltam volna, hogy veszélyes a kutya, hiszen olyan aranyosan csóválta a farkát..."
Ha kutyánk jelenlétét már akkor megérezzük, még mielőtt elvakkantotta volna magát vagy egyáltalán bejött volna a szobába, biztosak lehetünk benne: eljött a fürdetés ideje. Sok gazdi ugyanannyira várja ezt a nagy eseményt, mint kedvence: azaz semennyire. Pedig nincs más választás: az elkerülhetetlent nem érdemes sokáig halogatni.
Mi a teendő ha tüzel a kutyusunk? Tüzelőbugyival kivédhetők a nehéz napok és kicselezhetők a nehéz kanok...
A vemhes kutyák táplálása általában nagyban függ az állat tüzelése előtti fizikai állapotától, azonban van néhány alapszabály, ami fajtától és kortól függetlenül minden vemhes kutya esetében fontos. Lássuk melyek ezek, és mire kell odafigyelnünk!
Az ultrahangos riasztók nem zavarják a kutyákat és macskákat, de természetesen lehet egyéni érzékenység, aminek következtében az állat viselkedése megváltozhat.
A kutya és macska összeszoktatásának részletes leírására itt terjedelmi oknál fogva nincs lehetőség, de ajánlom figyelmébe: Dr. Gabriele Lehari: "Kutya-macska barátság" című könyvét, ami részletesen és szakszerűen foglalkozik a két különböző állatfaj együttes tartásával.
Ahhoz, hogy a kérdésére az általánosságokon túlmenően valami konkrétumot is lehessen válaszolni, jó lenne tudni egy sor részletkérdést, Leginkább azt, hogy kan vagy szuka kutyáról van-e szó? Az sem mellékes a helyzet megítélése szempontjából, hogy mi az étrendje, mennyi folyadékot iszik meg naponta, volt-e ebben valami változás az utóbbi időben, stb, stb... Egy évesen egyébként pedig nagyon fiatal lenne bármilyen időskori betegséghez, így szinte 100%-ig biztos, hogy ennek nem ilyen okai vannak. De azt megmondani, hogy vajon mi okozza a panaszokat, csak a kutya alapos vizsgálata, kivizsgálása után lehet. Ezért azt javaslom, keressen fel egy állatorvost és kérje a konkrét segítségét ebben!
Kedves Réka! A táp fajtájától függ, hogy kell-e mellé vitamint adnod a kutyáidnak. Ha prémium táppal eteted (pl. Acana, Royal Canin), akkor semmiféle vitamin nem kell, sőt, káros is lenne, hiszen a prémium tápok pontosan annyi vitamint tartalmaznak, amennyi kell a kutyának. Ha olcsóbb, bármelyik élelmiszerboltban kapható táppal eteted kutyáidat (pl. Chappi), azok mellé ajánlatos vitamint adni kiegészítésképp, pl. Fit12, Lavet, stb. A kutyád napi táp-adagját úgyis ki fogod tapasztalni, Ha kövérnek látod, csökkentsd adagját, ha úgy látod, nem fejlődik kellően, túl sovány, akkor emeld az adagját. A tápokon megadott adagok csak iránymutatások, hiszen pl. a napi adag attól is függ, hogy mennyit mozog a kutya. Üdvözlettel: Háziállat Magazin
Az, hogy két azonos nemű kutya között kialakuló konkurencia harc mennyire marad a játékos szinten vagy válik vérre menőre, az több dologtól is függ: • milyen stabilan van kialakítva közöttük a hierarchikus rangsor • miként reagál a gazdi a kezdeti jelenségekre • a kutyák ivartalanítása • milyen a kutyák genetikailag örökölt karaktere Legalább az egyik kutya ivartalanítása javasolt. A hierarchikus konkurenciaharc és a különböző domináns megnyilvánulások minden kutyafajta természetes viselkedési formája, - ezek nem azonosak az általános agresszióval.