636. Kiskutyáink születtek
A fedeztetés utáni körülbelül 63-65. napra várható a kiskutyaáldás. Bár a kutyamama általában gond nélkül, ösztönösen ellátja kicsinyeit, azért nem fog megharagudni, ha a gazdi kicsit besegít neki.
A fedeztetés utáni körülbelül 63-65. napra várható a kiskutyaáldás. Bár a kutyamama általában gond nélkül, ösztönösen ellátja kicsinyeit, azért nem fog megharagudni, ha a gazdi kicsit besegít neki.
Számtalan véres történet kezdődik így: "Nem is gondoltam volna, hogy veszélyes a kutya, hiszen olyan aranyosan csóválta a farkát..."
Ha kutyánk jelenlétét már akkor megérezzük, még mielőtt elvakkantotta volna magát vagy egyáltalán bejött volna a szobába, biztosak lehetünk benne: eljött a fürdetés ideje. Sok gazdi ugyanannyira várja ezt a nagy eseményt, mint kedvence: azaz semennyire. Pedig nincs más választás: az elkerülhetetlent nem érdemes sokáig halogatni.
Mi a teendő ha tüzel a kutyusunk? Tüzelőbugyival kivédhetők a nehéz napok és kicselezhetők a nehéz kanok...
A vemhes kutyák táplálása általában nagyban függ az állat tüzelése előtti fizikai állapotától, azonban van néhány alapszabály, ami fajtától és kortól függetlenül minden vemhes kutya esetében fontos. Lássuk melyek ezek, és mire kell odafigyelnünk!
A kutyának nem játékra van szüksége, ha nem a gazdi közelségére. Klasszikus egyedülmaradási / szeparációs probléma. Meg kell tanítani az egyedül maradásra és az egyedüllétet jobban elviselhetővé tenni a kutya számára. A tünet csökkentésének és megszüntetésénel lehetőségei: • egyedülmaradási tréning • fajnak megfelelő tartási körülmények • szellemi és fizikai igények kielégítése • terület leszűkítése • interaktív kutyajáték • étel eldugása • Bach-virág terápia
Nem tudom az ottani árakat,és azt sem,mi történt a kiskutyával. Valahogy oldja meg,hogy legyen pénze az állat gyógyíttatására. Ha ez nem megy, keresse valamelyik alapítvány segítségét. Egészséges állatot oltatni is illik,sőt kötelező. Ha nem telik ezekre a költségvetéséből,nem szabad állat tartására vállalkozni.
A hasmenést több tényező is okozhatja. Elsődleges lenne a kiscica parazitamentesítése és diétáztatása. Amennyiben ez sem hoz eredményt, állatorvosi vizsgálatot javasolok, továbbá laboratóriumi bélsárvizsgálatot. A "mellépiszkítás" várhatóan megszűnik, ha rendbe állt a cica emésztése. Dr. Zsömböly Miklós
Tévedés, hogy az epilepszia csak görcsrohamokkal járhat. Vannak olyan rohamtípusok, amelyben a kutya (és az ember is) egy megszokott cselekvéssort ismételget. Ilyen leggyakoribb a "légyelkapási szindróma". Ugyanakkor görcsrohamot sem midig epilepszia okoz. Okozhat kálciumhiány, orsóférgesség, mérgezések, vese- és májműködési zavar, sőt daganat is. Minél előbb forduljon állatorvoshoz, hogy kutyája kivizsgálását megkezdjék, mert később a szövődmények miatt már sokkal nehezebb lesz.
A és B-csoportbeli vitamin kiegészítés javasolt, továbbá nyomelempótlás és omega-telítetlen zsírsavak adása javíthat a kültakaró állapotán. Ezek lehetnek tabletta vagy oldat formájában szájon át adagolandó készítmények vagy bőrből felszívódó spot on oldatok. Az említett szerek állatpatikában általában recept nélkül kaphatók. Üdvözlettel Dr. Zsömböly Miklós