636. Kiskutyáink születtek
A fedeztetés utáni körülbelül 63-65. napra várható a kiskutyaáldás. Bár a kutyamama általában gond nélkül, ösztönösen ellátja kicsinyeit, azért nem fog megharagudni, ha a gazdi kicsit besegít neki.
A fedeztetés utáni körülbelül 63-65. napra várható a kiskutyaáldás. Bár a kutyamama általában gond nélkül, ösztönösen ellátja kicsinyeit, azért nem fog megharagudni, ha a gazdi kicsit besegít neki.
Számtalan véres történet kezdődik így: "Nem is gondoltam volna, hogy veszélyes a kutya, hiszen olyan aranyosan csóválta a farkát..."
Ha kutyánk jelenlétét már akkor megérezzük, még mielőtt elvakkantotta volna magát vagy egyáltalán bejött volna a szobába, biztosak lehetünk benne: eljött a fürdetés ideje. Sok gazdi ugyanannyira várja ezt a nagy eseményt, mint kedvence: azaz semennyire. Pedig nincs más választás: az elkerülhetetlent nem érdemes sokáig halogatni.
Mi a teendő ha tüzel a kutyusunk? Tüzelőbugyival kivédhetők a nehéz napok és kicselezhetők a nehéz kanok...
A vemhes kutyák táplálása általában nagyban függ az állat tüzelése előtti fizikai állapotától, azonban van néhány alapszabály, ami fajtától és kortól függetlenül minden vemhes kutya esetében fontos. Lássuk melyek ezek, és mire kell odafigyelnünk!
A kutyák 3 és 6 hónapos koruk között leváltják a tejfogaikat, ezen belül is a legfeltűnőbb a szemfogak váltása (6 hónaposan). Ami a sántikálást illeti, mindenképpen állatorvosi vizsgálatra van szükség.
Valószínűleg a szuka kutya ivarérettségével járó dominanciája és az új környezet együttes hatására alakult ki ez a helyzet. - Két külön kutyaház kellene. - Valóban a rangsorral összefüggésben kellene kezelni a dolgot, ami két ilyen kutya esetében megfelelő tapasztalatot és erönlétet igényel. - Érdemes lenne a szuka kutya ivartalanításával legalább a szaxuális dominancia hormonális hajlamát kiiktatni. - A szuka kutyát a terrorizáló, nemkívánatos megnyilvánulásaiban következetesen, azonnal mindig meg kellene szakítani és valamilyen módon büntetni.
Kedves Gazda! Az állattartás bizony felelősséggel jár. Ennek része az is, ha a kedvencünk váratlanul megbetegszik akkor gyógykezeltetjük. Ennek, ha anyagi részét nem vállaljuk négylábú barátunk szenvedni fog. Mielőtt eltervezzük tartásukat mindenképpen számolni kell!! A konkrét esetre visszatérve, egyáltalán nem biztos, hogy röntgenezni is kell a kutyát, de az állatorvosi vizsgálat és a felmerülő gyógykezelés, gyógyszerek természetesen pénzbe kerülnek...
Tisztelt N. Móni, Kan kutyánál ez nem fordulhat elő, hiszen a heregolyókat távolítják el, aminek semmi köze nincs a vízeletkiválasztó rendszerhez, csak a végső szakaszon. Ott sem a hregolyónak, hanem az ondóvezető csatlakotik bele a húgycsőbe. Javasolnám az állat tüzetesebb orvosi kivizsgálását. Vízeletvizsglattól kezdeve vérvétel, röntgen, ultrahang... Üdv
Szia Nem vagyok állatrovos, csak kutyakozmetikus, de mindenképpen azt javaslom, hogy vidd el állatorvoshoz! Olyan előfordul, hogy nagyon picivel nyírja le a kozmetikus a hasát, lágyékát, vagy fenekét és ott kipirul, vagy kipettyesedik, majd visszketni kezd a kutyusnak. Erre tehetsz puhító és hámosító krémet (panthnol, bepanthen, körömvirág krém). Ez el fog múlni, ahogy elkezd kinőni a bundája. De legközelebb szólni kell a kozmetikusnak, hogy nem bírja kutyus a 0,5-2 mm-es nyírást! Viszont a dagadt fülvégekkel mindeképpen menjetek orvoshoz. Eddig ilyen nyírás után feldagadt fülvéget csak nagyon elhanyagolt spánieleknél láttam, de ők állatorvosi kezelésre is szorultak. Addig amíg nem juttok el az orvosig ajánlom, hogy mosogasd higított betadinnal a füle végét és a sebeket, ahol belenyírt a kozmetikus! Legközelebb pedig ápold jobban a kutyusod, hogy ne kelljen koppasztani, és persze keress egy hozzáértőbb kozmetikust!