636. Kiskutyáink születtek
A fedeztetés utáni körülbelül 63-65. napra várható a kiskutyaáldás. Bár a kutyamama általában gond nélkül, ösztönösen ellátja kicsinyeit, azért nem fog megharagudni, ha a gazdi kicsit besegít neki.
A fedeztetés utáni körülbelül 63-65. napra várható a kiskutyaáldás. Bár a kutyamama általában gond nélkül, ösztönösen ellátja kicsinyeit, azért nem fog megharagudni, ha a gazdi kicsit besegít neki.
Számtalan véres történet kezdődik így: "Nem is gondoltam volna, hogy veszélyes a kutya, hiszen olyan aranyosan csóválta a farkát..."
Ha kutyánk jelenlétét már akkor megérezzük, még mielőtt elvakkantotta volna magát vagy egyáltalán bejött volna a szobába, biztosak lehetünk benne: eljött a fürdetés ideje. Sok gazdi ugyanannyira várja ezt a nagy eseményt, mint kedvence: azaz semennyire. Pedig nincs más választás: az elkerülhetetlent nem érdemes sokáig halogatni.
Mi a teendő ha tüzel a kutyusunk? Tüzelőbugyival kivédhetők a nehéz napok és kicselezhetők a nehéz kanok...
A vemhes kutyák táplálása általában nagyban függ az állat tüzelése előtti fizikai állapotától, azonban van néhány alapszabály, ami fajtától és kortól függetlenül minden vemhes kutya esetében fontos. Lássuk melyek ezek, és mire kell odafigyelnünk!
Kedves Gazdi Egy ilyen fiatal kölyöknek szüksége van arra, hogy a gazda közelében legyen. Ha folyton külön van zárva az nem jó, mert nem természetes és a kellő kötődés sem tud kialakulni. Ráadásul a kutyát csak akkor lehet kennelbe tenni (elkülöníteni), ha le van fárasztva fizikailag és agyilag is. Tehát a megoldás a több együttlét és a megfelelő fárasztás. Ha fáradt, akkor már be lehet tenni a kennelbe, mert aludni fog, nem hisztizni. Ez a jó irány;) Sugár Péter Városi Kutyák Iskolája A kölyökkutyák szocializációja A kölyökkutya viselkedése
Lehetséges táplálék intolerancia. Érdemes lenne legalább 4-6 hétig hypoallergén táppal etetni. Állatorvosok, állatpatikák forgalmazzák. Nyersen semmiféle húst nem ajánlatos etetni. Még több macska hasmenés probléma>> Ételallergia kutyáknál - Ismerd fel!
Az a sajnálatos helyzet van, hogy én így nem igen tudok segíteni. Lehetséges, hogy a kutyájának nincs semmi komoly baja, de ugyanilyen esélye van annak is, hogy esetleg valami komolyabb ok állhat a tünetek hátterében. A megvastagodott bélfal annak a jele, hogy a bélben gyulladásos folyamat zajlik. Nem a vastagabb bélfal a baj, hanem a bélgyulladás. A gond szerintem most az, hogy vannak megállapított tünetek, de nincs diagnózis, nincs összerakva (vagy inkább megfejtve) ez a rejtvény. Jobb ötletem, ill. javaslatom nincs annál, minthogy továbbra is vinni kell az állatorvoshoz, ha nincs rendben, és tovább kell vizsgálni, keresni a bajok okát. Kutya bélproblémák
Mivel nem tudom, hogy állatorvos látta-e a kutyát, vagy a tenyésztő,vagy előző tulajdonos maga kezdte-e őt kezelni, mióta kezelik, volt-e bőrkaparék vizsgálat, kitenyészett-e bőrgomba, azt javaslom, feltétlen mutassa meg állatorvosnak és kérjen ez irányú vizsgálatot. Nem lenne jó feleslegesen gomba ellenes készítménnyel etetni egy kölyökkutyát. A Microsporon canis nevű gomba emberre is átterjedhet. Jó lenne tudni, vaojn erről van-e szó egyáltalán?
Kedves Gazdi Szerintem sokmindent olvasott a neten és ezért sok dolog kavarodik. Alapvetően nincs probléma a kutyával, nem akar “pozicionálni” sem, csupán még nincs kiépülve a megfelelő kutya-gazda kapcsolat. Javasolom, hogy menjenek kutyaiskolába, ahol foglalkoznak kölyök szocializációval (kutyaovi) és szakértő választ adnak a kérdésekre. Üdv Sugár Péter Városi Kutyák Iskolája Minden kezdő kutyatartónak jól jönne a kutyaóvoda