6476. A megfelelő alvás óriási hatással van az egészségünkre
Napjainkban óriási fókusz került a környezetvédelemre és a fenntarthatóságra - ezzel nincs semmi probléma, sőt nagyon is fontos téma, mellyel foglalkozni kell.
Napjainkban óriási fókusz került a környezetvédelemre és a fenntarthatóságra - ezzel nincs semmi probléma, sőt nagyon is fontos téma, mellyel foglalkozni kell.
Az, hogy milyen környezetben éljük a mindennapokat, rengeteget befolyásol a hangulatunkon, általános közérzetünkön: ez igaz természeti értelemben és az otthonunkra gondolva is.
Az egyre melegebbnek tűnő nyarakon kardinális kérdéssé válik külső élettereink árnyékolása. Különféle napellenzőkkel könnyedén megoldhatjuk az ebből adódó kellemetlenségeket. Az állítható szerkezetek bármely területen eredményre vezetnek.
A mai ingatlanárak mellett kevesen akadnak olyanok, akik nem keresgélik azokat a lehetőségeket, amelyeknél az ár-érték kiegyenlítettebbnek tűnik, illetve nem tartozik számunkra az elérhetetlen vágyálom kategóriába.
Itthon a hajózás, csónakázás szezonális tevékenység, hiszen az éghajlat általában nem teszi lehetővé, hogy a téli hónapokban vízre szálljunk. Különösen igaz ez extrém időjárási körülmények között, amikor állóvizeink befagynak. De ha enyhébb is a tél, a rövid nappalok, a hideg szél és a kevés napsütéses óra nem hivogató.
Kedves Olvasónk, egy alkalomtól talán még nem lesz probléma, reméljük, hogy jól megrágta és nem mohón falta be, de kerüljék a csirkecsontot. Figyeljék a hangulatát, étvágyát, székletét. Ha minden normális, akkor megúszta. A csontetetésről általánosságban:A csirkecsont szilánkosra törik, ezáltal megsértheti a kutya gyomrát. Ne adjunk neki csirkecsontot! A nyers csirkenyak lepépesítve csak akkor jöhet számításba, ha hasmenése van a kutyusnak. A kiskutya fogváltáskor (3 hónapos kor) csaknem minden tárgyat rág, hogy csillapítsa viszkető fogínyét. Ilyenkor kapjon nagy, lapos, főtt csontokat. Sok csont elfogyasztása viszont székrekedést, esetleg bélelzáródást okozhat. Sohasem szabad baromfi csövescsontot adni a kiskutyának, mert ezeket könnyen lenyelhetik egyben, s a nyelőcsőbe szorulhatnak, esetleg kilyukaszthatják a beleket. -A legjobb, ha sertés csontot adunk neki. (alaposan megfőzve)- A velős, és a lapockacsont is remek eledel. (alaposan megfőzve)- Hetente 1-2 alkalomnál többször ne adjunk csontot a kutyának. Ha gyakrabban kap gondjai lehetnek a tápanyag kiürítésével, a túl sok csont etetése bélrendszeri problémákat okozhat.- Mindig nagyon alaposan főzzük meg, soha ne adjuk nyersen!- A kutya fogainak nagyon jót tesz a rágódás a csonton!- A csont tisztítja és erősíti a fogakat! Olvass tovább! Az állatok emésztési problémáinak homeopátiás kezelése Németjuhász kutyámnak székrekedése van, mit tegyek?
Szia! Igen ez természetes dolog náluk. Az anya nemrég lett ivarérett ezért ez a kis hormon túltengés.:) A dobbantást ők vészjelzésnek használják- a természetben- így figyelmeztetik a többi nyuszit hogy meneküljenek. Ha emberközelben lakásban vannak tartva- sok esetben játékra hívó jel is lehet. de szerintem itt arról lehet szó hogy még nem ismerik túlságosan egymást. Adj nekik időt. Viszont azért légy óvatos mert egy pillanat is elég és már készülhetsz a fiókákra...:) ha felügyelet mellett lesznek kiengedve- akkor is le kell majd játszaniuk a rangsor játékát..ne lepődj meg ezen...:)
Kedves Tulajdonos! A leírt tüneteknek számos háttéroka lehet. A felső - vagy alsó légutakat érintő fertőző (bakteriális, vírusos, gombás és parazitás bántalmak) és nem fertőző problémák szinte mind jelentkezhetnek ilyen formában, továbbá szívelégtelenség következtében kialakuló tüdőödéma, illetve légcső vagy hörgőösszenyomatás miatt is tapasztalhatunk hasonló tüneteket. Amennyiben a röntgenvizsgálatok nem mutattak ki eltérést, további diagnosztikai lépések felé kell fordulni. Sajnos folyamatosan növekszik a szívféreg-fertőzött betegek előfordulása hazánkban is. A szívférgesség tipikus tünete lehet a fáradékonyság, köhögés. Mindenképpen javasolnám a szívféreg-szűrés elvégzését, ez szinte bármelyik állatorvosi rendelőben elérhető, gyors eredményt hozó teszt, melyhez egyszeri vérvétel szükséges. A légcsőgyulladás, hörgőgyulladás, tüdőgyulladás, illetve ezek együttes előfordulásának kizárására, valamint az egyéb légúti kórképek diagnosztizálására (pl. gégebénulás, a légcső szűkülete) a légúti endoszkópiás vizsgálat szintén javasolt lehet. Ilyenkor mintavételezés is történhet a hörgőkből, alveolusokból, illetve a vizsgálatot végző állatorvos teljeskörű képet kap a felső és alsó légutak állapotáról. Gyakran előfordul, hogy röntgennel nem detektálható elváltozásokat endoszkópiás vizsgálattal sikerül diagnosztizálni. A köhögés éjszaka, illetve fekvő helyzetben jelentkezése gyakrabban fordul elő szívelégtelen betegeknél, így mindenképpen ajánlatos lenne egy szívultrahang-specialista által levezetett vizsgálat és konzultáció. Mihamarabbi gyógyulást kívánok, Dr. Császár Júlia Judit
A "törmelék" több dolog is lehet. Lepergő tolltokok, de felhám is. Utóbbi akkor jelentkezik leginkább, ha túl száraz a helyiség levegője. Fűtési szezonban a radiátorokra függesztett vizestartályok javíthatnak a helyzeten. Ha a tüsszögés este jelentkezik leginkább, akkor a letakarásra használt anyagban is lehet valami allergén anyag. Élősködő jelenlétét vizsgálattal lehetne biztosan kimutatni. Az előírások szerinti prevenciós jellegű spot on kezeléssel ez kizárható. Ha ezek után még megvannak a tüsszögéses tünetek, akkor érdemes lenne felkeresni az állatorvost, de legalábbis váladékmintából történő laborvizsgálatra lenne szükség.
Kedves Gazdi! Bár jól kiegészítik egymás hatását, de külön külön is alkalmazhatók. Üdvözlettel Dr.Szaniszló Ferenc