61. Fotójáték: a játékszabályok
Itt a háziállat.hu fotójétéka! Küldd be állatos fotóidat és szavazz bátran! A legjobb képek kiállításra kerülnek a Dobogós kategóriában, havonta pedig egy szerencsés beküldő pedig elviszi a felajánlott fődíjat.
Itt a háziállat.hu fotójétéka! Küldd be állatos fotóidat és szavazz bátran! A legjobb képek kiállításra kerülnek a Dobogós kategóriában, havonta pedig egy szerencsés beküldő pedig elviszi a felajánlott fődíjat.
Érdekes jelenség az urbanizálódó (városiassá váló) vadállatok témája. Viccesen azt is mondhatnánk, hogy pestiesednek a nyestek, a kérdés mégis komoly: miért költözik a vadállat az ember környezetébe?
Minden év tavaszodó időszaka társállataink számára (pl. kutyák, macskák) egyet jelent a párzási időszakkal.
A kutya- és macskatartók nem veszik kellő komolysággal az állatuk által a közterületre mért szennyezés súlyosságát. Ki szedje össze helyettük?
A mondás szerint, amelyik kutya ugat, az nem harap. Ez a valóságban nem így van, hiszen a kutyák az esetek többségében félelemből ugatnak, és támadnak.
1./ Feltételezhető az operáció vagy az azzal együttjáró altatás maradandó utóhatása következtében mutatja a kutya tünetekett. 2./ elképzelhető, hogy jelenleg a látás érzékszervi rendszere nem működik megfelelően és ez zavarja, bizonytalanná teszi a kutyát, ez egy fajta stressz tüneteket vált ki (bélsár jelölés, síró hang, embertársak közelségének keresése, emésztési és anyagcsere zavarok, stb.) Sajnos a kutya ezen életszakaszában az immunrendszer és a regenerálódási képesség már nem működik intenzíven és hatékonyan. Ésszerűbb, ha tréninggel, engedelmességi macerákkal való elnyomására törekednek. Meg kell próbálni a kutya hátralévő életszakaszát számára elviselhetőbbé és kényelmesebbé tenni.
A gyomorcsavarodás egy nagyon komoly megítélés alá eső betegség, amikor pár óra alatt igen erőteljesen felborul a szervezet belső egyensúlya, és sok esetben hiába sikeres a műtét, a beteg mégis elmegy, mert a károsodások, amelyek érték az anyagcseréjét, nem jönnek helyre. Ezért van az, hogy a gyomorcsavarodásos betegnél nagyon fontos, minél előbb kerüljön orvos elé, és ha kell, műtétre. Szóval, semmi csodálkozni való nincs azon, hogy a sikeres műtét után csak nehezen (vagy egyáltalán nem) jött helyre a kutyája.
kedves Alfréd! Amennyiben Önnek nincs lehetősége beteg kedvencét 1 hónapig állatorvoshoz vinni, akkor pontosan én mit tehetek Önért? Sajnos nem tudom látatlanban megmondani, hogy mi lehet a probléma, és hogyan lehet segíteni rajta...
Mihamarabb állatorvosi ellátás szükséges, lehet, hogy operálni kell.. Ne késlekedjen!!
Kedves Kati! olvass bele a következő cikkeinkbe: Kutya-macska védőoltások: a legfontosabb tudnivalók Védőoltási program kutyáknak Miért kell beoltatni a kutyát? Ajánlott oltási program kiskutyáknak Milyen oltások kellenek egy kiskutyának? Kellemes böngészéset!