61. BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT A MÉRLEGEKNEK!
A Mérleg jegyében született társállatok általában igen barátságos jószágok, jól kijönnek a többi állattal, sőt még az emberrel is.
A Mérleg jegyében született társállatok általában igen barátságos jószágok, jól kijönnek a többi állattal, sőt még az emberrel is.
Egy állatot is fényképezhetünk úgy, mintha emberről készítenénk portrét. Czövek Miklós bizonyítja, hogy az állat is egyéniség, amely egy fotón bemutatható.
Dr. Nagy Gábor az I. Közép-európai Vadászgörény Fesztiválon mesélte el magazinunknak, mi teszi boldoggá és egészségessé a görényeket.
Télen nem könnyű szárnyas barátainknak eleséghez jutniuk, segítsünk nekik! Építsünk madáretetőt! Nem tudod hogyan kezdj hozzá? Olvass tovább, praktikus ötleteket találsz!
Elfogtunk néhány levelet - persze csak a kémkedés kedvéért - amelyen macskakaparással a következő címzés szerepelt: Télapó, Lappföld. Szerkesztőségünk nyilvánosságra hozza a macskák titkát...mit kérnek a cicák a Mikulástól ajándékba?
Ha nem szereti a szárazat, szerintem nem tud mit tenni, ahogy olvasom, Ön kipróbálta azokat a trükköket, amit javasoltam volna. Talán pár év múlva... A konzervek mellett próbálta már az otthoni főtt ételeket? Azzal talán el tudja érni, hogy kevesebb legyen a kalóriabevitel. Szerintem konzervben is létezik diétás-kalóriaszegény. Rágásra pedig nagyon jó a csirkecsont porcos vége. Vagy esetleg telken, kertes házban a kinti több mozgás talán még csökkentheti a cica elhízását. Remélem sikerült pár ötletet adnom. Dr Fekete Richard
Az ürülékevés sajnos gyakori probléma. Ha jó minőségű tápot kap a kutya,akkor biztosan nem lehet szó vitaminhiányról,sokkal inkább rossz szokásról.Rendszeresen féregtelenítse állatait. Egyéb következménytől nem kell tartania. A kismacska valószínűleg ki fogja nőni ezt a viselkedést. Próbálja meg bekenni a kikezdett területet valami kellemetlen ízű vagy szagú anyaggal,ami nem irritálja a kutya bőrét.pl.kis parfüm,valami enyhén mentolos krém,balzsam.
Igen, jól gondolja, Önnek igaza van. Összetételében eltér a kutya és a macskatáp, ami hosszú távon nem fog jót tenni a kutyáinak. Ennél még Ön sem lehet meggyőzőbb... Üdvözlettel. Dr Fekete Richard
A 3. szemhéj előesése alapvetően azért következik be, mert kisebb-nagyobb fokú dehidráció (folyadékvesztés) kapcsán a szemgolyó mélyebbre süllyed a szemgödörben, melynek kapcsán a a szemgolyó kevésbé támasztja a 3. szemhéjat, ezért az előrecsúszik. A 3. szemhéj gyulladásától eltekintve nem önálló betegségről, csupán tünetről van szó, amely arra utal, hogy valami probléma van az állattal (pl. napokig nem táplálkozott és ivott rendesen), vagy valamilyen betegség következtében legyengült a szervezete. Tehát egy olyan tünetről van szó, ami "indikátorként" működik. Ezért azt javaslom, hogy - azon túl, hogy próbálják meg jól tartani eleséggel és vízzel, és persze szeretettel - mutassák meg a kezelő állatorvosnak, nincs-e a tünetek hátterében valamilyen betegség is. Sajnos az elkóborlás, a kóbor macskákkal való - nemritkán durva - találkozás lehetőséget ad különböző fertőző betegségek "beszerzésére", melyek között több gyógyíthatatlan is van (FIP, leukózis, immunhiány betegség). Szerencsére nagyobb a valószínűsége, hogy csupán kimerültségről, 2 napos éhezésről, szomjazásról van csak szó. De az ördög nem alszik. Úgyhogy irány az állatorvos!
A macskabajusz letöredezésnek okát nagyon nehéz (sok esetben lehetetlen) kideríteni. Legtöbbször a hosszú szőrszál szokásosnál másabb (gyengébb) szerkezete áll a háttérben, aminek leginkább genetikai okai vannak. (Egyes fajmacskákban nagyon gyakori jelenség.) Ha kijáró életmódot folytat, sokszor kerülhet olyan helyzetbe, ami a bajusz szálak sérülését okozza. Az sem lehetetlen, hogy a full extrás ellátás ellenére valamilyen anyagból hiányt szenved. Nagyon alaposan kellene utána járni a dolognak, vérvétel, szőrminta vizsgálat, stb..