61. BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT A MÉRLEGEKNEK!
A Mérleg jegyében született társállatok általában igen barátságos jószágok, jól kijönnek a többi állattal, sőt még az emberrel is.
A Mérleg jegyében született társállatok általában igen barátságos jószágok, jól kijönnek a többi állattal, sőt még az emberrel is.
Egy állatot is fényképezhetünk úgy, mintha emberről készítenénk portrét. Czövek Miklós bizonyítja, hogy az állat is egyéniség, amely egy fotón bemutatható.
Dr. Nagy Gábor az I. Közép-európai Vadászgörény Fesztiválon mesélte el magazinunknak, mi teszi boldoggá és egészségessé a görényeket.
Télen nem könnyű szárnyas barátainknak eleséghez jutniuk, segítsünk nekik! Építsünk madáretetőt! Nem tudod hogyan kezdj hozzá? Olvass tovább, praktikus ötleteket találsz!
Elfogtunk néhány levelet - persze csak a kémkedés kedvéért - amelyen macskakaparással a következő címzés szerepelt: Télapó, Lappföld. Szerkesztőségünk nyilvánosságra hozza a macskák titkát...mit kérnek a cicák a Mikulástól ajándékba?
A macskáját minden bizonnyal komoly sérülés érte, és valószínűleg el van törve a lába, esetleg akár a csípője is. Én az Ön helyében ezzel nem várnék a hétvégéig, mert lehet, hogy akkor már nem lehet rajta segíteni. Próbálja meg megoldani, hogy már holnap elvihesse orvoshoz!
A vázolt tüneteket többféle betegség is okozhatja. Csak néhány ezek közül: - Kandúrok rivalizálása során gyakran ejtenek sebeket egymáson, és ezek rendszerint bőrgyulladást okoznak sebekkel, tályogokkal, pörkökkel - Mivel a kandúrok nagy területet járnak be, és sok kóbor macskával van lehetőségük találkozni, akár rühösség is lehet a háttérben. - A "bűzmirigyek" megbetegedése gyakran ekcémás, pörkös bőrgyulladást is okozhat - Cukorbetegség is járhat bőrgyulladással stb. stb. Mielőbb állatorvoshoz kellene fordulni.
Azokban a macskákban, amelyek sok szőrt nyalnak és nyelnek le magukról, a szőrcsomók hányása akár mindennapos jelenség is lehet, ami miatt nem feltétlenül kell pánikba esni. A szőr felpuhítására, feloldására ma már sokféle szer áll rendelkezésre, ezek jó része nem a kihányást segíti elő, hanem a szőr hátrafelé történő távozásában segít. Vannak cicák, akiknek szinte folyamatosan kell adni ilyen pasztákat egész életükben. Az viszont egy egészen más kérdés, hogy mi van akkor, ha a gyomorban megreked egy nagyobb szórgombóc, amit már ilyen módon nem lehet onnan eltávolítani. Ilyenkor valóban szóba jöhet a műtét lehetősége, de azt, hogy kell-e és mikor operálni, csak nagyon alapos mérlegelés után, a cica állapotát, tüneteit figyelembe véve kell és lehet eldönteni . Ezt csak a kezelőorvossal szoros együttműködésben tudják megbeszélni, így interneten át biztosan nem!
Sajnálom a kis sünit. Valóban lehetnek testvérei a szabadban. Egy 200g-os süni Keleti sünnél kb 5-6 hetes lehet ( saját tenyésztett sünimnél ez már jó súly egy 8-9 hetesnek de ők törpesünik ). Nem biztos, hogy valóban elválasztódtak a mamától hanem történhetett vele valami és magukra maradtak. Mindenképpen segítségre van szükségük. Hogy mi baja lehetett a kicsinek nem tudom, talán leeshetett valahonnan, vagy egy állat ( kutya, macska stb ) megróbálhatta kibontani. A púposság arra is utalhat, hogy eltörte valamijét. A gondozásra vonatkozóan: kell alá szalma, forgács, macska alom egy kis alomtálcába. A süni laktóz érzékeny nem szabad nekik tejet adni. Ehetnek, halat, húst, zöldséget-gyümölcsöt. Száraz macskatápot felnőttnek valót. Alutasakos cica kaját felnőttet. A kemény tojást is nagyon szeretik. Esetleg oda lehet adni vadasparknak vagy állatkertnek akik tudják, hogyan kell szakszerűen bánni egy vad sünivel és amikor megerősödött vissza kell engedni tavasszal a természetes élőhelyére. Esetlegesen le lehet féregteleníteni ( óvatosan mert nem minden jó nekik sok féregtelenítőtől elpusztulhatnak ). A spot on készítmények a legjobbak. Ha kullancsos ( a sün nagy kullancs gazda ) azt ki kell szedni belőle. Sok szerencsét, remélem a testvérei jól lesznek.
A válaszom, igen. A hasmenés fertőzéstől lehet, amit vírus, baktérium vagy más parazita okoz. Elkaphatja az Ön cicája, ezért a másikat állatot orvoshoz kell vinni. Nem szabad a két macskát összeereszteni, vagy egy tálból etetni. Szerencsésebb esetben ételallergiáról van szó, ami nem fertőző, de ezt is csak orvos tudja kideríteni.