646. Az ír szetter
Az ír szetter az egyik legismertebb, igen barátságos, de rendkívül nyakas, mahagónivörös színű, ma már kimondottan kedvtelésből tartott kutyafajta. Termete ellenére nem igazán házőrző típus, ahhoz túl játékos.
Az ír szetter az egyik legismertebb, igen barátságos, de rendkívül nyakas, mahagónivörös színű, ma már kimondottan kedvtelésből tartott kutyafajta. Termete ellenére nem igazán házőrző típus, ahhoz túl játékos.
Az Aujeszky-féle betegség elsősorban a háziállatok betegsége, de vadon élő állatok is megkaphatják. A veszettséghez hasonló tünetekkel járó vírusos betegség a kutyáknál és a macskáknál mindig halálos kimenetelű.
A hosszúszőrű német vizsla a fürjészebekből, madarászkutyákból került kitenyésztésre a XX. század elején. 56-65 cm marmagasságú, erős, izmos, száraz fejű, sötét szemű, hullámos, hosszú szőrű kutya.
Az uszkár az egyik legértelmesebb, igen ügyes, nagy munkakedvű, kedves, tanulékony és szolgálatkész fajta. Régen főleg vízi vadászatokon használták. Ma világszerte elterjedt, kedvtelésből tartott kutya.
A perzsa agár (saluki) kecses, szép megjelenésű, 60 cm marmagasságú, fakósárgától feketéig változó színű kutyafajta.
Kedves Julcsi! Nehéz véleményt mondani a kutyusának az esetéről, jó lett volna, ha minimum egy fotót küld a fülről. A fül egy érzékeny, nehezen gyógyuló terület, látatlanban úgy gondolom, a sebet állatorvosnak kellene ellátni és kutyájának lehet, hogy antibiotikumra és gallérra is szüksége lenne. Forduljon állatorvosához, segíteni fog! Üdvözlettel: Rákosligeti Állatorvosi Rendelőintézet www.kisallatkorhaz.hu
Bőrbetegségeknél látatlanban rettentő nehéz bármit mondani, és amint a leírásból is látszik, sajnos még látva sem könnyű! Igen, én azt gondolom, ezzel a problémával ebben a stádiumban mindenképpen bőrgyógyászati specialistához érdemes fordulni. Budapest környékén a SZIE-ÁOTK klinikájának bőrgyógyászati szakrendelését tudnám ajánlani ( http://www.univet.hu/units/belgyogyaszat/index.php?p=szakrendelesek〈=hu ).
Az én kédésem, hogy bolhairtós, vagy sima nyakörv, miért hullott ki a szőre? Túl szoros volt a nyakörv, vagy alergia lépett fel? Én elvinném szakértőhöz, a nyakörvvel együtt. Üdv
Kedves Csöpi! Nem nagyon tudnék olyan betegséget mondani ami étvágytalansággal ne járna, vagy járhatna.. A kolléga által történt kezelés azonban bizonyára nem indokolja az étvágytalanságot. Mivel a kutyus eléri az 1 évet ilyenkor amúgy is csökken az elfogyasztott élelem mennyisége (nyilván nem drasztikusan), hiszen a felnőtté váló kutya táplálóanyag szükséglete csak az életfenntartásra korlátozódik, míg kölyökkorban kiegészül ez a növekedés, és a gyorsabb anyagcsere táplálékigényével is. A beköszönő meleg szintén visszavetheti az evési kedvet. A válogatósság egy - számomra - nem létező fogalom. Amennyiben kutyáját egy legalább prémium (tehát tényleg teljes értékű) táppal kívánja etetni, a következetesség mindig meghozza a gyümölcsét. Azaz, ha nem eszi meg, a következő etetésig nem kap semmit, majd újra a tápot. Mindezt addig csináljuk míg meg nem eszi. Természetesen, ha beteg az állatunk és azért nem eszik, az állatorvosi vizsgálat elengedhetetlen.
Ilyenkor általában a szokottnál is nagyobb gondot kell fordítani az állat és környezete higiéniai állapotára. A tartási hely gyakoribb takarítása, az állat bundájának rendszeres ápolása (fürdetés, kefélés, fésülés) indokolt. Szükség esetén (a nyári nagy melegre való tekintettel) szóba jöhet a nyírás is. A már kialakult sebeket ki kell tisztítani, az esetleges légyálcákat el kell távolítani. A sebek környékén mindenképpen érdemes a szőrt lenyírni. A sebeket naponta többször fertőtlenítőszerrel (pl. Betadine) kezelni kell. A gyógyulást hámosító kenőccsel (pl. Mikulitz-kenőcs) lehet siettetni. (A Mikulitz kenőcs esetében vigyázni kell, hogy ruhával, kárpittal ne érintkezzen, mert azokat véglegesen elszínezheti az ezüst-nitrát tartalom miatt, és lehetőleg az állat se nyalja le!) A legyek távol tartására olyan szerrel kell az állatot bepermetezni, ami az állatokra nézve veszélytelen (a háztartási légyirtó szerek - pl. Chemotox - erre NEM alkalmasak). Szóba jöhet pl. az "Insecticide 2000". Sajnos az ilyen típusú esetek kitartó, türelmes, rendszeres kezelést igényelnek. Szükség esetén keressék fel állatorvosukat.