6511. Ingyenessé válhat a kutyával való tömegközlekedés a fővárosban
A Fővárosi Közgyűlés elé kerül egy javaslat, amely ingyenessé tenné a kutya- és kerékpárszállítást a fővárosi közösségi közlekedés járművein.
A Fővárosi Közgyűlés elé kerül egy javaslat, amely ingyenessé tenné a kutya- és kerékpárszállítást a fővárosi közösségi közlekedés járművein.
A kutyák bőrrákja különböző formákban jelentkezhet, és többféle daganattípus is okozhatja. De miről ismerhetjük fel?
A fűnek éppúgy tápanyagra van szüksége ahhoz, hogy üde maradjon, mint a haszonnövényeknek és a dísznövényeknek. Ha tehát azt szeretnénk, hogy a környezetünk úgy nézzen ki, ahogy megálmodtuk, akkor foglalkozni kell a pázsittal.
Kroshik a túlsúlya miatt már nagyon beteg volt, kórházba kerülése után halt meg.
Az emberek körében régóta él az a sztereotípia, hogy a kutyák és a macskák természetüknél fogva ellenségek. Bár vannak esetek, amikor ezek az állatok valóban nem jönnek ki jól egymással, sok példa van arra is, hogy békésen élnek együtt, sőt, barátságot kötnek. Ahhoz, hogy kutyádat és macskádat sikeresen összeszoktasd, türelemre, időre és megfelelő stratégiára van szükség. Ebben a cikkben részletesen bemutatjuk, hogyan teheted zökkenőmentessé ezt a folyamatot.
Mindenképpen javaslom a kutya kardiológiai kivizsgálását, és egy vér labor vizsgálatot.
Gyakran elõforduló és rendkívül bosszantó, amikor a lakásban egyedül hagyott kutya megrágja a cipõket, papucsokat, sõt rosszabb esetben a bútorokat is (az éjjel is egyedülhagyásnak szamithat némely ebnek). Ennek a viselkedésnek többféle oka is lehet: pl. unatkozás, "bosszú" amiért egyedül hagytuk. A kutyák többsége nehezen viseli az egyedüllétet. Ilyenkor egyes kutyák - elõbb unalomból, késõbb már azért, mert egyedül hagyták - megcsócsálják mindazt, amit meg lehet. Éppen ezért igyekezzünk megelõzni a bajt és tüntessünk el szem elõl mindent, amit az eb megrághat vagy lenyelhet. hagyjunk elől olyanokat, amivel játszhat addig amíg mi alszunk vagy kívül vagyunk. Összefoglalva: Legyen sok-sok olyan játéka, amit meg tud rágcsálni. Folyamatosan cserélgessük ezeket a tárgyakat, hogy mindig legyen előtte valami új és érdekes, a sérült darabokat pedig távolítsuk el! Ha olyan dolgot kezd el rágni, amit nem lenne szabad, határozott „Nem!”-mel jelezzük, azonnal vegyük el tőle és adjunk helyette egyet a saját játékai közül! Bizonyosodjunk meg arról, hogy amikor a kutyát magára hagyjuk, semmit sem ér el, amit nem lenne szabad megrágnia! Ha ez sem válik be, akkor érdemes kutyaiskolába vinni vagy szakértőt hivni, hogy "felmérje nálunk a terpet és egyedi kezelést ajánljon". Ő kiváló szakember: Stefan Simanwww.4tappancs.hu
Etetés esetén 2-4 hetes kor között pedig 3-4 óránként kell őket etetni. Tapasztalatunk szerint a legjobb (majdnem az egyetlen használható ) cumija a Royal Canine-nak van. Ez a tejpótló dobozában van, külön nem lehet megvenni. Viszont ismét gyakorlati tapasztalat alapján a legjobb cica tejpótlónak nálunk a Beaphar kitty bizonyult. Mesterséges etetés esetén célszerű tenyésztő vagy állatorvos segítségét kérni. Macska mesterséges nevelése bővebben >>
A fiúknál fent található a végbélnyílás, utána jóval lejjebb egy kis pontocska. Onnan jön majd ki a hímvessző. Ezen a képen már lehet látni a herezacskókat is, de ez sokszor nem látszik ilyen jól. Tehát a cica fiú, ha egy pont és attól jóval távolabb még egy pont látható a farka alatt. Ha a végbélnyílástól egyből egy kis vonal látható lefele (ami egyébként a szeméremnyílás), vagyis "i" betűt látunk, akkor a cica kislány. Szóval én úgy látom, hogy az első képen nőstény van, a második képen kiskandúr, de ez egy picit később még egyértelműbben fog látszani.
A kutyák nem ismerik azt a kifejezést vagy viselkedést, hogy bosszú. Az egyik ok lehet a szeparációs félelem, ennek kezeléséről "itt" olvashatunk. A kutyák nem szeretnek odapiszkítani, ahol alszanak/élnek, így szinte biztos, hogy csak arról van szó, hogy túl sokáig kellene kibírnia a kutyának ürítési lehetőség (séta) nélkül. Ha kevés idő telik el az esti és a reggeli séta között, a kutya mégis bepiszkít, nézessük meg állatorvossal, lehet, hogy valamilyen fiziológiai probléma áll a háttérben. Ha sehogy sem sikerül megváltoztatni a dolgot, megoldás lehet a mostani tápról jobb minőségű tápra, vagy házi kosztra átállni, ilyenkor ugyanis kevesebb salakanyag képződik és kevesebbet is kell üríteni a kutyának. Illetve ami segíthet: a megfelelő rangsor felállítása, megerősítése, egyéb szabályok felállítása, rendszerbe foglalható életritmus , és a megfelelő életmód biztosítása, azaz a kutyát jó alaposan le kell fárasztani a séták alatt, el kell vinni kirándulni, dolgozni kell vele, stb. A Tükör kutyaiskolában van külön törpe csoport, ezt nagyon javaslom, mert bár a szobatisztaságot nem lehet az iskolán "gyakorolni", de a közös munka, a helyes viszony általában magától megoldja az egyéb zavarból fakadó problémákat. A büntetés, és a kutya orrának pisibe nyomkodása csak városi legenda, nem segíti a szobatisztaságra nevelést. Sok sikert!